WhatsApp engellediğim kişi mesaj yazabilir mi

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

WhatsApp engellediğim kişi mesaj yazabilir mi veya mesaj atıyor gibi şikayetlerde bulunanlar oluyor. Belki yardımcı uygulamalardan yararlanılıyor diyebiliriz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Biri sizi engellediğinde engellemeden önce ki profil resmini veya durumunu görebilirsiniz. Normalde durumda ve profilde bir güncelleme olduğunda görülmez. Tabi grup’ larda durum farklı oluyor. 

Genelde atamaz. Ama üçüncü parti uygulamalarla mümkün olabiliyor. Tabi WhatsApp‘ ın yeni bir sürümü çıktığında bu özellik çalışmayabiliyor. Sonrasında uygulama geliştiricisi tekrar uyumlu hale getirebiliyor. Yani olma ihtimalı var.

Profile baktığınız boş görünüyorsa engellediği anlamına gelebiliyor. Lakin bazı durumlarda kişi gizlilik seçeneklerini değiştirmişse bunların kontrol edilmesini öneriyoruz.

Engellediğim kişi durumumu görüyor olabilir mi?

Eğer engellenen kişi engelleyen kişinin durumunu görebiliyorsa durum kapatılıp denenebilir. Sonra tekrar durum aktif edilip kontrol edilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Rehberde yer alan WhatsApp kulanıcısını engellediğinizde sizin bilgilerinizi göremez. Ama siz onun bilgilerini görürsünüz.

iPhone telefondan örnek verelim. Ayarlar / Hesap / Gizlilik bölümünden ilgili seçeneklerinden yararlanınız. Bunların dışında konum ve okundu bilgisini de ayarlayabilirsiniz. Paylaşılan durumu kimlerle paylaşabileceğinizi seçebilirsiniz.

Yukarıdaki ayarları herkese, rehberdeki kişilere veya hiç kimse olarak ayarlayabilirsiniz.

Kısıtlama yaptığınız kişi hala sizinle iletişime geçiyorsa ve rahatsızlık duyuyorsanız suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Tabi önce WhatsApp üzerinden şikeyette bulunup duruma göre işlem yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Engellediğim kişi durumumu görüyorWhatsApp engellediğim kişi mesaj yazabilir mi

Gizlice profile bakma, görme ve engelleyen kişiye mesaj atma gibi uygulamalar zararlı kodlar içerebiliyor. Verilere ulaşılması ve hesapların çalınmasına neden olacak şeylerden uzak durunuz.

Yasal haklardan bazılarında izniniz olmadan kısıtlama yaptığını bir mahreme herhangi bir yolla ulaşılması dolaylı yolla bir suç sayılabilir. Birileri rahatsızlık veriyorsa kullandıkları yöntemin yasal olması önemli değil.

Android kullanıcıların dikkat etmesi gerektiğini düşündüğümüz haller şöyle:

  • Cihazlarda kesinlikle gelişmiş bir koruma uygulamasını kullanmaları gerekiyor.
  • Bildiğiniz veya bilmediğiniz kişilerden gelen bağlantılara ya da paylaşımlara dikkat ediniz.
  • Kim olursa olsun sizden banka kart bilgileri, şifre ve kişisel bilgilerinizi istiyorsa şüpheyle bakınız.
  • Bir kaç günde birde olsa kapatılmayan cihazları kapatınız.
  • Arka plandaki çalışan yazılımlara dikkat ediniz. Çok sayıda uygulamanın kurduğunuzda sizden bir şeylere erişim izni ister.
  • Biri cihazınızı sizden habersiz kullanıp bir yardımcı uygulamanın doğrulamasında kullanmış olabilir.

Çalınan bir WhatsApp için bir cihaza tekrar doğrulama yaparak kurtarmaya çalıştığınızda eğer kod gelmiyorsa o zaman acil bir şekilde geliştiriciye mail atmanızı öneriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 03:42

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak