WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor

WhatsApp görüntülü arama yaparken ses karşı tarafa gitmiyor veya görüntü gidiyor ama ses gitmiyor şeklinde sorun çıkanlarda donanımda değişim gibi çözüm sunulabilir.

Andronova

WhatsApp görüntülü aramada ses gitmiyor sorunuyla şahsen 3 cihazda karşılaştım. Çoğunlukla iPhone 5, iPhone 5s ve yanlış hatırlamıyorsam iPhone 6′ da görülen ses sorunu hala devam etmekte. Yazımızda önce uygulamayla alakalı kısa bir açıklama yapacağız ve sonrasında bu hatayla alakalı yapılabilecek işlemleri sıralayacağız.

Öncelikle kısa bir tanımlama ve çözümde neler yapılacağından bahsedeceğiz.

 1. Uygulamada güncellemeden sonra çıkabilir.
 2. Telefon yazılımının yetersizliği veya uyumsuz bir durumunda görülebilmekte.
 3. Mikrofonun değiştirilmesi çözüm getirebiliyor.
 4. Cihazın formatlanması.
 5. Sıfırdan yazılım atma.
 6. Hiç bir işlem yapmadan kulaklık kullanmak yeterli gelebilir.

WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor

WhatsApp görüntülü arama ses neden gitmiyor

WhatsApp’ ta görüntülü arama yaparken karşı tarafın görüntüsü ve sesi size sorunsuz geliyor ama sizin sesiniz gitmiyorsa tahmini telefonla Whatsapp arasında yazılım uyumsuzluğu bulunmakta. Bu sorun çoğunlukla iOS iPhone cep telefonlarda görülmekte.

Peki iPhone 7′ de ve iPhone 8′ de görüntülü aramada sorun çıkmıyor mu diye merak edenlerden veya başınıza geldiğini söylüyorsanız o zaman belki bu durum bir ilk olabilir. Pek bu şekilde bir durumla karşılaşmadık ama testlerde soruna geçici bir çözüm bulduk.

Sorun çoğunlukla iOS telefonlarda çıktığını gördük ve hem uygulama geliştiricisi ile iletişime geçenleri hem de Apple ile iletişime geçerek sorunu iletenlerin sorusuna net cevap vereni pek görmedik.

WhatsApp görüntülü aramada ses gitmiyor çözümü

WhatsApp’ ta görüntülü konuşmada sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa ya da karşı tarafın sesi gelmiyorsa aşağıdaki adımları deneyiniz. Bu adımlar çözüm sağlamazsa büyük ihtimal sıfırdan yazılım yüklenmesi gerekiyor. Ama hiç uğraşmayın kendinize iyi bir kulaklık alıp devam edin. Evet yanlış duymadınız kulaklıkla görüntülü aramada ses karşı tarafa gidiyor.

 • Whatsapp uygulamasını kaldırıp cihazın ön belleğini temizleyiniz. Temizleme uygulaması kullanabilirsiniz.
 • Tekrar uygulamayı yüklediniz ve sorun varsa cihazda farklı bir hattı takıp deneyiniz.
 • Whatsapp’ tan çıkış yapıp tekrar giriş yapıp deneyiniz.
 • Whatsapp izinlerini kontrol ediniz.
 • Üçüncü parti uygulamalarını deneyiniz. Bazı uygulamalarda tüm sosyal ağları ve Whatsapp’ ı bir uygulama üzerinden çalıştırma bulunmakta.
 • Sıfırdan işletim sistemini yükleyiniz. Yani güncelleme değil sıfırdan.
 • Whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Son öneri kulaklık ile kullanınız.
 • Boşuna servislerin kapısını çalmayınız. Bu sorun servislik bir durum değil. Ama mikrofonu değiştirip çözüldü diyenle de karşılaştık.

sesim neden gitmiyor

iphone sesim gitmiyor

Ses gitmeme sorunu tüm telefonlarda çıkabilir

WhatsApp görüntülü arama ses gitmiyor ise önerdiğimiz adımları deneyerek iletişim için yorum bırakabilirsiniz.

Sorunun çözümü olacak telefonlar LG, Sony Xperia X / Z serisinde, Huawei, Asus Zenfone, Android One, Samsung Galaxy S, Galaxy S8 / Edge, Galaxy A, Galaxy J, Oppo, Honor ve Xiaomi cihazlar için geçerlidir.

Uygulama, Türkiye dahil dünya genelinde çoğu ülkede en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olma özelliğini sürdürüyor. Hatta git gide büyüyor ve internet olan tüm telefonlarda yüklü dahili bir uygulama gibi olmayı başardı. Cep telefonu ve interneti olan çoğu kullanıcının telefonunda bu uygulamabulunmakta. Aktif olarak her yaştan kullanıcısı olan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok sayıda yeniliğe ulaştı. 

WhatsApp’ ın en büyük yeniliği tabi ki görüntülü arama oldu. Yıllarca sitemizde bu yeniliğin çoktan gelmesi gerektiğini bahseden çok sayıda haber yayınladık. Facebook, kendi uygulamasında çoktan bu hizmeti verirken neden WhatsApp’ ta vermediğine yer vermiştik. Sözün kısası bu uygulamada görüntülü arama kullanıcılar için büyük önem arz etmekte.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:30

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.