WhatsApp güncellemesinden sonra kişiler kayboldu

media 9450

Yeni gelen güncelleme ile WhatsApp uygulamasına hikaye özelliği eklendi. Gelen güncelleme ile artık kişiler bölümü yerine durum sekmesi geldi. Kişiler silindi nasıl ulaşabilirim?

teknik destek

WhatsApp uygulaması ülkemizde ve dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’ta son dönemde furya haline gelen ve Snapchat uygulaması tarafından keşfedilen “hikaye” özelliği güncelleme ile uygulamaya eklendi. Gelen bu güncelleme ile artık WhatsApp kullanıcıları durum kısmının altına hikayelerini yazabilecekler. Fakat yeni gelen durum özelliği WhatsApp uygulamasında kullanıcıların aşina olduğu Kişiler bölümünü de ortadan kaldırdı.

Bu bölümün kaldırılması ile WhatsApp kullanıcılarının bazıları kişiler bölümüne ulaşmamaktadır. Aslında WhatsApp kişiler kısmını uygulamasından kaldırmadı. Sadece bu bölümün yerini değiştirdi. Görünür bir yerde olmadığından bu bölüme ulaşma yöntemini bilmediğiniz takdirde açamayabilirsiniz

WhatsApp güncellemesinden sonra kişiler kayboldu

Güncellemeyi yayınlamadan önce kişiler bölümünü uygulamanın üst kısmında Sohbet sekmesinin yanında yer almaktaydı. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi gelen güncelleme kişiler bölümünü kaldırmış oldu.

Gelen güncelleme kişiler bölümünü kaldırması ve yerine durum bölümünü yerleştirmesiyle WhatsApp kişiler bölümünü farlı bir yere taşıdı. Uygulamada rehberinizde WhatsApp kullanan arkadaşlarınızı görebildiğiniz kişiler bölümü artık mesaj simgesinin altına konuldu.

WhatsApp yaptığı yeni güncelleme ile artık yeni bir ikon oluşturarak uygulamanın sağ alt kısmına mesaj ikonu yerleştirdi. WhatsApp kullanıcıları bu mesaj ikonu ile mesaj, arama ve durum güncellemelerini yapabilecekler.

WhatsApp güncellemesinden sonra kişiler kayboldu

Yukarıdaki resimde göründüğü gibi mesaj ikonu sağ alt kısımda bulunmaktadır. Bu ikona tıkladığınızda WhatsApp uygulamasında bulunan kayıtlı kişileri görebilir ve bu kişilerle destekli olan tüm dosyaların paylaşımını yapabilirsiniz. 

Yine de kişiler çıkmıyor ise;

  • Cihazın tarihinin doğru olduğundan emin olup yeniden başlatınız.
  • Diğer güncellemeleri yapınız.
  • Uyumsuzluk çıkarabilecek benzer uygulamaların kaldırılmasını öneririz. En azından test edersiniz ve sonradan tekrardan yüklersiniz.
  • Uygulamanın verilerini ve önbelleğinin silinerek tekrar denenmesi.
  • Mevcut sürümle alaklı olup olmadığının anlaşılması için kaldırın ve önceki bir iki versiyonla deneyin.
  • Uygulamanın ayarlarından bir şeyleri değiştirmeye çalışınız ve değiştirilmiyorsa hesapla alakalı bir sıkıntı olduğu anlamını taşır.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 07:52

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın