WhatsApp Plus’ın Sonu Geldi!

Dün gece edinilen bilgiye göre, WhatsApp tüm üçüncü parti uygulamalarıyla savaşa hazırlanıyor. Bunun sonucunda ise, bunlardan en popüleri olan WhatsApp Plus’ın sonu geliyor.

Andronova

700 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, Facebook’un satın almasından sonra, büyümesindeki hızı arttırarak ilerlemeye devam ediyor. İlerlerken yolundaki tabiri caizse “dikenleri” budayan WhatsApp, üçüncü parti uygulamalarından en popüleri olan WhatsApp Plus’ın geliştiricilerine uygulamaya son vermeleri ve faaliyetini durdurmaları yönünde bir bildiri gönderdi. Elbette WhatsApp’ın başka üçüncü parti uygulamalar için de bu şekilde bildiri yapıp yapmadığı bilinmiyor, ancak kısa süre içerisinde diğerlerini de aynı sonun beklediği söylenebilir.

WhatsApp+’ın geliştiricilerinden Dr. Mounib Al Rifai, insanlardan sonraki projelerini takip edebilmeleri için Android Servis topluluğuna dahil olmalarını rica ediyor. Buna benzer bir durum Twitter ile de yaşanmıştı ve Twitter tüm üçüncü parti uygulamalara savaş açarak sonlarını getirmişti. Sizce bu yönde atılan adımlar doğru mu?

WhatsApp_Temporary_Ban_Screenshot_01-281x500

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.