WhatsApp' ta gönderilen mesajı iptal etme

media 10978

WhatsApp atılan mesaj okunmadan silinebilir mi? WhatsApp gönderilen mesajı iptal etmekle alakalı yeni bir çalışma yayınlandı ve artık kullanıma başlayabilirsiniz.

Andronova

WhatsApp‘ ta yanlışlıkla gönderilen mesaj silinebilir mi? Yanlıklıkla birine mesaj gönderdim okumadan nasıl silerim diyenlerle sık karşılaştığımızı belirtelim. Eskiden karşı taraf mesaja bakmadan silmek için kırk takla attığımız günleri unutmayalım. Atılan mesajı okunmadan silme için hadi beraber haberimizi okuyalım.

WhatsApp‘ ta gönderilen mesajı iptal etme gibi bir özellik 2016 yılında belli bir süreliğine bulunmuyordu. Ama aşağıdaki yöntemi deneyebilirsinizsiniz şeklinde öneriler vardı. Bazı mesajlaşma uygulamalarında karşı tarafa mesaj ulaşmadan silebiliyorsunuz. WhatsApp’ ta bu özellik için duyuru yapılmıştı.

Yanlışlıkla gönderilen mesajın silinmesi için çok fazla talep alan uygulama şirketi sonunda doğru yola gelerek politikasında esnetme kararı aldı. Malum söz uçar ve yazı kalır durumuna düşmemek için kullanıcıların isteği yerine getirildi. Haberi hazırladığımız zamanlarda bu özellik için bilgiler gelmeye devam ediyordu.

WhatsApp gönderilen mesaj ulaşmadan silinebilir mi?

WhatsApp’ ta gönderdiğiniz fotoğraf, video veya mesajı karşı tarafa ulaşmadan silebilmek için bir yöntem var. Gönderdiğiniz mesajın yanında saat simgesi çıkıyorsa sizde ve karşı tarafta mesaj tek tik işareti şeklinde çıkar. Yani artık mesaj sizden çıktı.

Mesaj gönderdiğiniz kişinin örnek internet bağlantısı yok ya da kapalı bu arada işlem yapabilirsiniz. WhatsApp uygulamasını açarsa mesaj tek tik yerine, çift tik olacaktır. Bu da mesajın karşı tarafa gitttiği anlamına gelir. Eğer saat işareti varsa ve tek tik varsa internet bağlantınızı kesiniz ve telefonunuzu uçak moduna alınız. Sonra gönderdiğiniz mesajı siliniz. 
 

Şu an için son hali 1 saat küsür içerisinde gönderilen her hangi bir şey karşı taraftan silinebilmekte. Tahmini 2020 içerisinde bu süre çok daha fazla olacak. 1 Gün içerisinde silinmesi sağlanacak güncelleme için bazı görseller daha önce paylaşılmıştı.

  • Atılan mesaj iptal etmek için ilgili mesajın üzerine parmağınızla basılı tutunuz
  • Android cihazlarda Huawei veya Samsung’ da sil direk çıkabilir
  • iPhone için basılı tutuldığunda “Diğer” ile sil seçeneğine ulaşacaksınız 
  • Resimleri silme için görsele dokunun ve çöp kutusuna basın

WhatsApp' ta gönderilen mesajı iptal etme

WhatsApp gönderilen mesajı iptal etme


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 20:02

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın