WhatsApp video kalitesi bozulmadan gönderme

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Bu haberin bir çok WhatsApp kullanıcısını ilgilendirdiğini düşünüyoruz. WhatsApp video kalitesi bozulmadan gönderme sorununu hemen hemen herkes fark etmiştir diye düşünüyoruz. Buna yönelik daha önce bir paylaşımda bulunduk ve yazı devamında bu içeriğimize bakmak isterseniz diye bu habere bağlantıyı ekledik.

Ad imageAd image

Yazımızın devamına eklediğimiz önerilerimizin geneli, bir çok soruna yönelik denenmesi gereken seçeneklerden bazılarıdır.

WhatsApp video kalitesi düşüyor sorunu

Kamerası iyi olan bir çok kullanıcının bu durumu fark ettiğini düşünüyoruz. Diğer kullanıcıların büyük ihtimal kamera kalitesi ile alakalı olduğu kanaati ile hareket ettiğini düşünmekteyiz. Aslında hemen bir çok aktarım kanallarında bu kalite düşmekte. Örnek kamera ile çektiğiniz bir videoyu YouTube’ a yüklerken de video kalitesi düşecektir. Sıkıştırma dediğimiz bir yöntem buna neden olur. Artı gönderim sırasında oluşan görüntü kayıpları da her dönemde karşılaşılır.

Herhangi bir hizmeti kullandığınız, videonun daha hızlı yüklenmesi veya yüklenirken ilgili platformda işleme alınmasından ötürü kesinlikle az veya çok belli bir oranda kalite kayıpları oluşur. Bu durum bu uygulama içinde geçerli. Bunun için aşağıdaki bağlantıya göz atmanızı öneriyoruz.

iPhone’ da video kalitesi düşmeden nasıl gönderim yapılır

iPhone’ dan iPhone’ a gönderimlerde kesinlikle AirDrop özelliğinden faydalanmanızı öneriyoruz. Bunun için iPhone’ da ses paylaşımı adlı haberimize bakmanız yeterli olacak. Bu önerimiz iPhone video kalitesi düşmeden nasıl gönderilir sorusuna yanıt olarak verilmiştir.

Ad imageAd image
WhatsApp video gonderirken video kalitesi dusuyor 1 1
WhatsApp video kalitesi bozulmadan gönderme

İlgili videoyu seçin ve sol alta yer alan gönder simgesine dokunun. Sonrasında yukarıdaki resimli anlatımdaki Daha Fazla adlı seçeneğe dokunun.

WhatsApp video gonderirken video kalitesi dusuyor 2
WhatsApp video kalitesi düşüyor

AirDrop çıktı ise buna da dokunun. Sonra açılacak diğer bölümde karşı tarafın cihaz bilgisi görülecek. Üstüne dokunun ve gönderimi başlatın. Unutmadan her iki cihazda da Bluetooth açık olmalı.

WhatsApp video gonderirken video kalitesi dusuyor 3
WhatsApp video kalitesi bozulmadan gönderme sorunu

Kısaca çektiğiniz videoları gönderirken bu tarz uygulamalardan uzak durmanız gerekiyor. Tabi oluşan görüntü kaybı sizin için pek önem arz etmiyorsa. Bazıları buna dikkat ediyor.

Birde illa WhatsApp ile gönderimde bulunacaksanız, o zaman kesinlikle çekim kalitesini en üst seviyeye çıkararak o şekilde çekim yapıp sonra gönderin. Böyle yaptığınızda, gözle görülür bir kayıp olmadığını göreceksiniz. https://www.andronova.net

Android’ de video kalitesi düşmeden gönderme

Yine bu işletim sistemine yönelik kullanılan aracı uygulamalardan yararlanmanızı öneriyoruz. Aynı WiFi ağına bağlı olan cihazlarda hızlı dosya transferi yapılmakta. Cihazın kendi içerisindeki özellikle işlem yapamayanların yardımcı bir uygulama ile denemelerini öneririz.

Uyarı: İnternet ortamına yüklenip yapılan paylaşımlara dikkat edin. Sizin veya yakınlarınız için özel olan görüntüleri bu ortamlar kullanılarak paylaşmamanızı öneriyoruz.

WhatsApp uygulamasındaki sorunlara yönelik öneriler

WhatsApp video gönderme ve bazı sorunlarda uygulanacak adımların bazılarını aşağıya ekledik.

  • Yeniden başlatma önerisi: Genellikle, akıllı cihazların yeniden başlatılması ile bir çok sorunun çözüldüğüne defalarca şahit olmuşuzdur. Cihazını kapatın ve açtıktan sonra bir süre bekleyin.
  • İnternet bağlantılarında yaşanan sorunlar: WhatsApp uygulamasını kullanmak için internet bağlantısına ihtiyacınız var. Bu nedenle, zaman zaman bağlantıyla alakalı sorunlardan dolayı her türlü sorunla karşı karşıya kalırsınız. Mobil veri ile cihazını kullananların birde WiFi ile denemelerini öneriyoruz. Çevrimiçi olup olmadığınızı ve durum ile gerekli testi yapınız.
  • WhatsApp güncellemelerin yapılması: Uygulamanız güncel olmaması bir çok özelliğin düzgün çalışmamasına neden olabiliyor. Tabi bu nadirde olsa yaşanmakta. Güncel olan bir sürümle uygulamayı kullanıyorsanız, birde önceki sürümlerle deneyin.
  • Cihaz ayarlarının kontrol edilmesi: Güç tasarrufu modu ve uçak modun seçenekleri cihazınızda açık olup olmadığını kontrol edin. Artı erişim izinlerine bir göz atın.
  • Kurulu uygulamalara dikkat: Koruma uygulamasından yararlananlar kesinlikle bu uygulamayı devre dışı bırakarak denemelerini önermekteyiz. Artı kurulan uygulamaların bir başka uygulamayı etkilemesi her zaman olasılıklar arasındadır.
  • Virüs olup olmadığının kontrol edilmesi: Her türlü kullanıma yönelik sorunlarda aklımıza gelen sorunlardan biri virüs bulaşmış olma olasılığı. Bu hem cihazı yavaşlatır hem uygulamaların çalışmasında sorun çıkarır. Güncel bir antivirüs uygulamasıyla ve online taramaya sahip bir uygulama ile cihazınızı kontrol edin.
  • Önbelleği ve verilerin temizlenmesi: Nadir bazı durumlardın çözümü için bu seçeneği biz her zaman kullanırız. Gerçekten işe yarar bir seçenektir. Bunu kullanmanız için, Ayarlar adlı bölüme telefondan girin ve WhatsApp yazılı alana dokunun. Sonra içerisindeki seçeneklerden size uygun olanı çalıştırın.
  • Telefonun eski olması veya uygulama sorunları: Bu da eskiden çok sık karşımıza çıkıyordu. Her seferinde uyguladığımız işlemler aynı oluyor. Yukarıdaki veriler ve güncellemelerin kaldırılması, sorunlu uygulamanın kaldırılıp bir önceki ve daha eski olan sürümlere dönüş yapılarak denenmesi gibi çok sayıda denenecek yöntemler bulunuyor.

WhatsApp video kalitesi bozulmadan gönderme sorununa yönelik yapacağınız net iki işlem vardır. Biri yardımcı uygulamalardan yararlanmak, diğeri cihazı bir bilgisayara bağlayarak yapılan aktarımlar. Ya da cihazda bir özellik varsa kablosuz olarak veri aktarımında bulunma.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe