WhatsApp yüksek öncelikli bildirimler nedir?

blank

WhatsApp' a yeni bir özellik ekleniyor. Artık önemli mesajları kaçırmayacaksınız. Önemli kişilerden gelen mesajlar telefonda sabitlenecek.

teknik destek

Yeni bir özellikle yine gündemdeki yerini koruyor. Sık sık yaptığı güncellemelerle olumlu tepkiler alan WhatsApp, şimdide önemli bildirimler için bazı yenilikler yaptı. Bazı kullanıcılar için bu değişim hoşuna gidebilir. 

Yüksek öncelikli bildirimler iPhone’ a gelecek mi? Ne yazık ki hayır. Nedeni Apple’ ın bu şekilde bir opsiyana izin vermemesi. Belki ilerleyen zamanda bi ihtimal gelebilir.

Bundan yararlanmak istiyorsanız test kullanıcısı olmanız gerekiyor. Beta kaydı için iletişim adresi play.google.com/apps/testing/com.whatsapp

Yüksek öncelikli bildirimler ne demek nasıl kullanılır?

Bildirimlerde yakında güncelleme olacak ve sonrasında gelişmiş seçeneklerin eklenmesi bekleniyor. Artık önemli kişilerden gelen mesajları kaçırmayacaksınız. Anlık bildirimlerde yapılan değişiklikle artık öncelik sıralaması yapılabilecek. Daha önce eklediğiniz önemli kişilerden gelen mesajlar ekranın üst tarafında sabitlenecek.

 Yeni özellik bir Pin özelliğine benziyor. Favoriler özelliği gibi seçtiğiniz kişiler, öncelik listesinde yer alacak. Bu güncelleme ile bu sorunda ortadan kalkmış olacak.

WhatsApp yüksek öncelikli bildirimler nedir?

Önemli ya da önemsiz çok sayıda mesaj gelmekte. Hele hele birden fazla gruplara dahilseniz. Sürekli gelen mesajlardan rahatsız olduğunuzda ya engelleme yolunu seçiyorsunuz ya da önemsememe yolu. İşte bu yüzden önemli mesajlar gözden kaçabiliyor. 

WhatsApp’ ta ki yeniliğin adı “Yüksek öncelikli bildirimler”. Şu an için Android telefonlar için test aşamasında. Beta sürümü 2.18.117 olarak açıklandı. Bu sürümü destekleyen Android cihazlar ise en az Android 5.0 sürüme sahip olması gerekiyor.

WhatsApp yüksek öncelikli bildirim


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 19:48

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!