WhatsApp uygulamasında silinen mesajlara ulaşma

WhatsApp mesajlarını geri yüklemek için ne yapmalıyım diyenler sildiği mesajları, video ve fotoğrafı geri almasının mümkün olduğunu belirtelim. Silinmiş tüm veriler kurtarılabilir.

WhatsApp uygulamasında silinen mesajlara ulaşma
müşteri hizmetleri

Dünyanın hemen hemen her köşesinde yapılan konuşmaların dayandığı ve sıklıkla iletişim için kullanılan en pratik uygulamalardan birisi WhatsApp'tır. İnternete bağlanarak kullanılabilen, durum paylaşma, mesajlaşma, video ve içerik paylaşımı, grup olarak işlemlere izin verme, güvenlik ve gizlilik ayarları ile fazlasıyla tercih edilen bir programdır. Bu programı ücretsiz olarak indirebilir ve herhangi bir üyelik bedeli ödemeden internet erişimi sağlayabildiğiniz tüm alanlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu önemli uygulama da bazen yanlışlıkla sildiğimiz mesajlar, fotoğraflar, videolar veya sohbet geçmişi önemli olabiliyor. İşte bu önemli verileri nasıl kurtarılacağına kısaca yer verdik.

Tabi veri üzerine bir veri denk gelmediyse! Silinen tüm mesajlar kurtarılabilir.

WhatsApp silinmiş mesajları geri getirme

Whatsapp kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan birisi de yanlışlıkla veya zorunluluk doğan bir durumda silinen mesajları tekrar geri alabilmektir. Program kullanıcılarına bu konuda da pratik ve akılcı çözümler sunar. Bunu yapabilmek için öncelikle programı silmeniz gerekir. Ardından tekrar telefonunuza indiriniz ve hesap oluşturmaya çalışınız.

Hesap oluştururken size eski mesajlarınızın yeniden yüklenmesini isteyip istemediğinizi soracaktır. Onayınızla birlikte mesajlarınız ve yedeklemesi için Whatsapp'a izin verdiğiniz tüm öğeler geri yüklenir. Sohbet ekranından hiç silinmemiş gibi mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında silinen mesajlara ulaşma

WhatsApp uygulamadan silinen mesajları görme

Whatsapp yedekleme ayarı neden önemlidir? Whatsapp ayarlarına girdiğinizde belki de en önemli başlıklardan birisi de yedekleme konusudur. Çünkü uygulama hangi öğeyi ne kadar süreyle yedeklemek istediğinizi size sorarak bu seçimleriniz doğrultusunda yedeklemektedir. Bunun için Whatsapp ağı üzerinden iş yapan, fazla zaman geçiren biriyseniz ve değerli bilgilerin saklanması gerektiğini düşünüyorsanız program ayarlarını buna uygun hale getirmeniz faydalı olacaktır.

WhatsApp silinenleri geri alma Android' de Google hesabı yani Gmail' le daha önce yedek aldıysanız geri yükleyebilirsiniz. iPhone iOS' da ise iCloud ile geri alabilirsiniz. Bunların dışında veri kurtarma programları denenebilir. Örnek Drfone programı... 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 14:45
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Msajlasma bittikten sonra hemen silinen msj tekrar gelmiyor watsabi tekrar yuklesekte aninda silinen mdj ler icin bir kolaylik vari acaba

Silinen mesajlar geri gelmesi
Silinen mesajlar geri gelmesi @Zeynep - 3 yıl Önce

Mesajı yazan kişi herkesten sil yapıyorsa evet geri gelmez.