WhatsApp uygulamasında silinen mesajlara ulaşma

Silinen WhatsApp mesajlarını geri yüklemek için ne yapmalıyım diyenlerin yapacağı bir kaç öneri belki işe yarayabilir. Hayatı öneme sahip verilerinize ulaşmak isteyenler...

WhatsApp uygulamasında silinen mesajlara ulaşma
müşteri hizmetleri

Dünyanın hemen hemen her köşesinde yapılan konuşmaların dayandığı ve sıklıkla iletişim için kullanılan en pratik uygulamalardan birisi WhatsApp'tır. İnternete bağlanarak kullanılabilen, durum paylaşma, grup olarak işlemlere izin verme ve fazlasıyla tercih edilen bir program olma özelliğine sahip. Şu an için herhangi bir üyelik bedeli ödemeden internet erişimi sağlayabildiğiniz tüm alanlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bazen önem arz eden sohbetler yanlışlıkla veya zorunda kalınarak silinebiliyor. İşte bu önemli verileri nasıl kurtarılacağına kısaca yer verdik.

Tabi veri üzerine bir veri denk gelmediyse o zaman mesajları kurtarılabilirsiniz.

WhatsApp silinmiş mesajları geri getirme

Whatsapp kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan birisi de yanlışlıkla veya zorunluluk doğan bir durumda silinen mesajları tekrar geri alabilmektir. Program kullanıcılarına bu konuda da pratik ve akılcı çözümler sunar. Bunu yapabilmek için öncelikle programı silmeniz gerekir. Ardından tekrar telefonunuza indiriniz ve hesap oluşturmaya çalışınız.

Hesap oluştururken size eski mesajlarınızın yeniden yüklenmesini isteyip istemediğinizi soracaktır. Onayınızla birlikte mesajlarınız ve yedeklemesi için Whatsapp'a izin verdiğiniz tüm öğeler geri yüklenir. Sohbet ekranından hiç silinmemiş gibi mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında silinen mesajlara ulaşma

Yedekleme ayarı neden önemlidir? Whatsapp ayarlarına girdiğinizde belki de en önemli başlıklardan birisi de yedekleme konusudur. Çünkü uygulama hangi öğeyi ne kadar süreyle yedeklemek istediğinizi size sorarak bu seçimleriniz doğrultusunda yedeklemektedir. Bunun için Whatsapp ağı üzerinden iş yapan, fazla zaman geçiren biriyseniz ve değerli bilgilerin saklanması gerektiğini düşünüyorsanız program ayarlarını buna uygun hale getirmeniz faydalı olacaktır.

Uygulamanın bağlantılı olduğu yardımcı yazılımlarla verileri geri getirebilirsiniz. Bunların dışında ek yazılımlar tercihe dilebilir. Örnek Drfone gibi...

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:37
müşteri hizmetleri