En iyi 9 veri kurtarma programı ücretsiz ücretli 2023

En iyi veri kurtarma programları

Telefonda silinen verilerin kurtarılması adına kullanılan en iyi veri kurtarma programı adı altında yapılan paylaşımların bir işe yararken bir kısmı yüzeysel kurtarma işlemi yapmakta. Konumuzda telefonda veri kurtarma nasıl yapılır genel bilgilendirmeye yer vereceğiz.

Andronova

Veri kurtarma destek hattı var mı? Evet. Uzun yıllardır teknoloji alanında bir çok kurumsal şirkete destek hizmeti veren firmanın genel hizmeti araştırıp buna göre çözüm üretmek. Normalde kayıp verilerin kurtarılması adına uygulanan işlemler birbirine benzemekte. Lakin gelişmiş yöntemlerin kapsamı daha geniştir. Örnek işle alakalı verilerin kurtarılması adına özel destek hizmetine ihtiyaç duyacaksınız. Yine bunun içinde bir uzman bilgisine ihtiyacınız var.

Konumuzda önce silinen verilerin önemine göre uygulamamız gereken yöntemlerden söz edeceğiz. Birde konu içerisindeki sponsorlu numaramızdan da destek hizmeti almak isteyenler varsa öneri olarak gerekli yönlendirmeleri yapacağız.

Silinen verileriniz ne kadar önemli?

Ulaşmak istediğiniz verilerin önemine göre önerilerimiz olacak. Örnek çok önemli olmayan verilere yönelik veri kurtarma programı veya veri kurtarma uygulaması önereceğiz. Lakin sizin için çok önemli veya şirket verileri ise, o zaman önemine göre kontrol edeceğiz ve işlem yaptıracağınız yerlere bakılmalı. Burada önemli olan her yapılacak denemede bir şeylerin etkilenip etkilenmeyeceğinden emin olmanız gerekiyor.

Veri üzerine veri gelmesi

Çalışan bir diskte veri kullanımı devam ettiği takdirde silinen bazı verilerin geri alınması zorlaşır. Kısaca veri üzerine veri geldiğinde kurtarma oranı azalır. Bundan dolayı işlem yapacağınız sistemlerde veri aktarımı, program kullanımı veya internet kullanımını durdurmanızı öneriyoruz. Yani ilgili diski söküp başka bir sistemde kurtarma işlemini başlatmanızda gerebileceğinden dolayı iyi bir plan yapılmalı.

En iyi veri kurtarma programi 1
En iyi veri kurtarma programı 2023

En iyi veri kurtarma programı önerisi

Veri kurtarma programı olarak önerimiz kesinlikle güncel olan programların kullanıcı yorumlarına bakmak olacak. Eskiden popüler olan bir programın belki şimdilerde eskisi kadar popüler olmadığı sonucu çıkma olasılığı var. Bundan dolayı kullanıcıların yaptığı yorumlar sizi doğru olan hizmete yönlendirmiş olacak.

Öneri en iyi 7 veri kurtarma programı şöyle:

 • EaseUS Data Recovery Wizard
 • Disk Drill
 • iBeesoft Data Recovery
 • Wise Data Recovery
 • UndeleteMyFiles
 • DataRecovery
 • TestDisk & PhotoRec
 • Glary Undelete
 • DMDE

İlgili sıralamaya göre kullanım önerisi yapmamaktayız. Rastgele bir sıralama olduğunu belirtelim. Bunların bazılarının açıklamasını aşağıya bırakıyoruz.

İçeriğimizin izinsiz alınmaması uyarısında da bulunuyoruz. https://www.andronova.net

EaseUS Data Recovery Wizard kurtarma programı

Firmanın hali hazırda hizmete sunduğu yazılımların arasında eskiden beri kullandığımız şifre kırıcı programın günümüzde hala sorunsuz çalıştığını belirtelim. Şifresini unuttuğunuz bilgisayarlarda en etkili yazılımlardan biri bu firmanındır. Büyük ihtimal veri kurtarmada da etkilidir.

Kullanım alanlarına baktığımız kadarı ile şunların kurtarımında işe yaramakta:

 • Dahili ve harici tüm diskler
 • Dijital kameralardaki veriler
 • Hafıza kartların geneli
 • Format atılmış diskler
 • Silinmiş verilerin geneli
 • Virüsle silinmiş verileri kurtarma

ve daha bilmediğimiz şeyler.

Programın kullanımında önce üç şekilde modun olduğunu belirtelim. Tam, silinmiş ve belirli bölümlerin kurtarılması. Seçeceğiniz moda göre tarama işlemi uzun sürecektir. Bu konu içinde, Easeus Data Recovery Wizard silinen verileri geri alma adlı konuya bakmanız yeterli olacak.

En iyi veri kurtarma programi 2
En iyi veri kurtarma programları
En iyi veri kurtarma programi 3
En iyi veri kurtarma uygulamaları

Disk Drill veri kurtarma programı

İlk önce macOS sistemler için hizmet vermekteydi. Sonralardan Windows tabanlı sistemlere yönelmeye de başlayan şirket zamanla en popüler yazılımların arasına girmeyi başardı. Tabi kesin en iyilerinde biridir diyemiyoruz.

Disk Drill, aynı anda üç farklı algoritmayı çalıştırdığını belirtelim. Kayıp verilerin bulunmasına kadar tarama işlemi sürmekte. Normalde ulaşılmaz denilen verileri bazen bu yazılımla kurtarıldığını görüyoruz. Ulaşılmaz denilen bazı alanlara ulaştığı oluyor. Çalışmasında önce bu alanlara ulaşıp ulaşmadığı kontrol ediliyor. Kısaca bir harita ile yoluna devam ediyor.

Öneri olarak kesin kullanmanız gereken programların başını çekmekte. Bunla alakalı Disk Drill silinen dosyaları geri getirme adlı içeriğimizi okumanızı şiddetle önermekteyiz.

DMDE veri kurtarma yazılımı

DMDE, orta seviye ve üst seviye kullanımlara hitap eden veri kurtarma programının temel kullanıcısı bilinçli olanlardır. Bazı yazılımlardaki ayaların bilinçli şekilde ayarlanması gerekiyor. Unutmamanız geren en önemli bilgi her silinen verinin üstün bir veri geldiğinde kurtarılacak veriden bir parça kaybolur. Bundan dolayı bilinçsiz şekilde kurtarma işlemi yapılmamalı.

Bu yazılımın içeriğini resmi sitesinden incelemenizi öneriyoruz. Bazı yazılımların alanı geniş olurken, bazılarının belli alanlarda iş gördüğünü biliyoruz.

UndeleteMyFiles yazılımı

Sabit ve taşınabilir diskler içerisinde farklı tarama tiplerine sahip bir yazılımdır. Dosya boyutları ve türlerine göre arama şekilleri sunulmakta.

Bu programın dikkat çeken yanlarından biri silinen maillerinde kurtarılmasının sağlanması. Tabi kesin bir bilgiye sahip değiliz.

iBeesoft Data Recovery programı

En sık tercih edilen programların arasında yer alan iBeesoft Data Recovery programın işlevselliği baya bir gelişmiş olarak görünüyor. Öneri listeler arasında denk geldiğimiz bu programın genel kullanım alanlarına şöyle bir bakacağız.

Windows sistemlerin dışında macOS içinde tercih edildiğini belirtelim. Hemen hemen tüm disk birimleri ile uyumlu çalışmakta. USB bellekler, kamera ve farklı cihazlardaki hafıza kartları ve dahası için geniş kullanım alanına sahip.

iBeesoft Data Recovery, silinmiş fotoğrafların, videoların, ses verilerin ve maillerin kurtarılmasına yönelik geniş bir alana hizmet vermekte. Biçimlendirmeye uğramış sürücülerinde kurtarılmasına yönelikte kolayca işlem yapacağınızı belirtelim.

Programı incelediğimizde virüs saldırılarından etkilenen dosyalara yönelik kurtarma işlemi yaptığı yazılmakta. Bu özellik bazı yazılımlarda bulunuyor. Günümüzde özellikle iş alanlarında önem arz ediyor.

En iyi veri kurtarma programı paylaşımlarına dikkat

En iyi veri kurtarma programları adı altındaki paylaşımlara dikkat edin. Bazılarında istemsiz program kurulumları veya çalıştırmaya zorladığı oluyor. Bazılarında ise, reklam virüsleri veya tarayıcıya müdahale eden uzantılar bulaşıyor.

Veri kurtarma destek hattı

Android veri kurtarma programı kullanımlarına yönelik geniş çapta destek hizmetine ihtiyacınız varsa, 7/24 öneri numarayı aramanızı öneriyoruz. Teknoloji alanında işler yapan kurumsal bir destek hizmeti ile tanışmanızı öneriyoruz.

En iyi veri kurtarma programı göreceli olduğundan dolayı her zaman güncel olan ve en iyi yorumları alan programların kullanılmasını öneriyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın