En İyi 9 Veri Kurtarma Programı Ücretsiz Ücretli 2024

Bilgisayarda veya telefonda en iyi veri kurtarma programı olarak tercih edilen uygulamaların bir çoğu temelde aynı işleve sahiptir.

Andronova
Yazar Andronova 12 Minimum Okuma

Telefonda silinen verilerin kurtarılması adına kullanılan en iyi veri kurtarma programı hangisi şeklinde yapılan paylaşımların bir kısmı işe yararken bir kısmı yüzeysel kurtarma işlemi yapmakta. Konumuzda, telefonda veri kurtarma nasıl yapılır genel bilgilendirmeye yer vereceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Veri kurtarma destek hattı var mı? Evet. Uzun yıllardır teknoloji alanında bir çok kurumsal şirkete destek hizmeti veren firmanın genel hizmeti araştırıp buna göre çözüm üretmek. Normalde kayıp verilerin kurtarılması adına uygulanan işlemler birbirine benzemekte. Lakin gelişmiş yöntemlerin kapsamı daha geniştir. Örnek işle alakalı verilerin kurtarılması adına özel destek hizmetine ihtiyaç duyacaksınız. Yine bunun içinde bir uzman bilgisine ihtiyacınız var.

Konumuzda önce silinen verilerin önemine göre uygulamamız gereken yöntemlerden söz edeceğiz. Birde konu içerisindeki sponsorlu numaramızdan da destek hizmeti almak isteyenler varsa öneri olarak gerekli yönlendirmeleri yapacağız.

Silinen verileriniz ne kadar önemli?

Ulaşmak istediğiniz verilerin önemine göre önerilerimiz olacak. Örnek çok önemli olmayan verilere yönelik veri kurtarma programı veya veri kurtarma uygulaması önereceğiz. Lakin sizin için çok önemli veya şirket verileri ise, o zaman önemine göre kontrol edeceğiz ve işlem yaptıracağınız yerlere bakılmalı. Burada önemli olan her yapılacak denemede bir şeylerin etkilenip etkilenmeyeceğinden emin olmanız gerekiyor.

Veri üzerine veri gelmesi

Çalışan bir diskte veri kullanımı devam ettiği takdirde silinen bazı verilerin geri alınması zorlaşır. Kısaca veri üzerine veri geldiğinde kurtarma oranı azalır. Bundan dolayı işlem yapacağınız sistemlerde veri aktarımı, program kullanımı veya internet kullanımını durdurmanızı öneriyoruz. Yani ilgili diski söküp başka bir sistemde kurtarma işlemini başlatmanızda gerebileceğinden dolayı iyi bir plan yapılmalı.

En iyi veri kurtarma programi 1
En iyi veri kurtarma programı

En iyi veri kurtarma programı önerisi

Veri kurtarma programı olarak önerimiz kesinlikle güncel olan programların kullanıcı yorumlarına bakmak olacak. Eskiden popüler olan bir programın belki şimdilerde eskisi kadar popüler olmadığı sonucu çıkma olasılığı var. Bundan dolayı kullanıcıların yaptığı yorumlar sizi doğru olan hizmete yönlendirmiş olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Öneri en iyi 7 veri kurtarma programı şöyle:

 • EaseUS Data Recovery Wizard
 • Disk Drill
 • iBeesoft Data Recovery
 • Wise Data Recovery
 • UndeleteMyFiles
 • DataRecovery
 • TestDisk & PhotoRec
 • Glary Undelete
 • DMDE

İlgili sıralamaya göre kullanım önerisi yapmamaktayız. Rastgele bir sıralama olduğunu belirtelim. Bunların bazılarının açıklamasını aşağıya bırakıyoruz.

İçeriğimizin izinsiz alınmaması uyarısında da bulunuyoruz. https://www.andronova.net

EaseUS Data Recovery Wizard kurtarma programı

Firmanın hali hazırda hizmete sunduğu yazılımların arasında eskiden beri kullandığımız şifre kırıcı programın günümüzde hala sorunsuz çalıştığını belirtelim. Şifresini unuttuğunuz bilgisayarlarda en etkili yazılımlardan biri bu firmanındır. Büyük ihtimal veri kurtarmada da etkilidir.

Kullanım alanlarına baktığımız kadarı ile şunların kurtarımında işe yaramakta:

 • Dahili ve harici tüm diskler
 • Dijital kameralardaki veriler
 • Hafıza kartların geneli
 • Format atılmış diskler
 • Silinmiş verilerin geneli
 • Virüsle silinmiş verileri kurtarma

ve daha bilmediğimiz şeyler.

Programın kullanımında önce üç şekilde modun olduğunu belirtelim. Tam, silinmiş ve belirli bölümlerin kurtarılması. Seçeceğiniz moda göre tarama işlemi uzun sürecektir. Bu konu içinde, Easeus Data Recovery Wizard silinen verileri geri alma programının nasıl kullanıldığını incelemeniz yeterli olacak.

En iyi veri kurtarma programi 2
En iyi veri kurtarma programları
En iyi veri kurtarma programi 3
En iyi veri kurtarma uygulamaları

Easeus’ ın silinen verileri kurtarma programını kullandınız mı? Silinmiş dosyaların geri getirilmesi için çok paralar harcayanlar olabiliyor. İçerisindeki ne kadar önemli ise…

Veri kurtarma araçları arasında en avantajlı deneyimleri sunanlardan bir tanesi de; easeus data recovery wizard programıdır. Kurulumu ve kullanımı son derece karmaşık gibi görünse bile, esas olarak oldukça basittir. Temel birkaç aşama ile birlikte kurulumunuz başarılı bir şekilde tamamlanmış olacak. 5 Adımda veri kurtarma programı ile silinen verileri geri alma…

Silinen verileri geri getirme programı Windows bilgisayarda ve Mac sistemlerde kullanılmakta. Kanıtlanmış başarı oranına sahip veri kurtarma programı Easeus’ un kalitesi işler yaptığını sizde görmek istemez misiniz? 2 GB’ ta kadar ücretsiz veri kurtarma programımızı denemenizi öneriyoruz. Memnun kalırsanız yine ücretsiz denemeniz için Pro, Pro + WinPE ve Technician sürümlerini de deneyebilirsiniz. Veri kurtarma yazılımına BURADAN easeus.com/data-recovery-software ulaşabilirsiniz.

Aşama 1: Easeus Data Recovery Wizard programını başlatma

Öncelikli olarak programı sizin için uygun olan bir adresten indirin ve başlatmak için
gerekli kurulumu yapın.

 • Mümkün olduğunca hard disk, Windows kitaplıkları gibi yerlerden taramaya başlayın.
 • Bu program, bölüm tablosunu okumakla birlikte silinmiş bütün bölüm bilgilerini okuyacaktır.
Easeus Data Recovery Wizard ile silinen verileri geri alma
Easeus Data Recovery Wizard ile silinen verileri geri alma

Aşama 2: Wizard programı ile cihazınızı tarayın

Bu aşama daha çok aygıtınızdaki silinmiş bilgilerin ortaya çıkarılmasını içerir.

 • İlk ekranda “kurtar” sekmesi görülecektir.
 • Buraya tıklamanız ile birlikte işlemler kendiliğinden başlayacaktır.
 • Herhangi bir aksilik oluşacağını düşünürseniz işlem çubuğunun yanındaki
 • “Duraklat” bölmesine tıklayabilirsiniz.
 • Sol alt köşede ise kalan işlem süresi ve yüzdesi görülecektir.

Aşama 3: Program derin taraması

İlk tarama son derece hızlı olarak gerçekleşecek ve sonuç alınacaktır.

 • İlk sonuçlar geldikten sonra sistem sizlere, “derin kurtarma” önerisinde bulunacak.
 • Doğru şekilde dosyaların açılması sağlanmazsa…

Aşama 4: Yazılımla dosya kurtarılması

Bu aşamada dosyalarınızın önizlemesini ve kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Bu bölümde tarama sonucu arayüzünün 3 kısma bölündüğünü rahatlıkla görebilirsiniz.
 • Sol tarafta bulunan dizin listesini kullanarak; zaman, tür ve konuma göre 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca dilerseniz tüm dosya türlerinde önizleme seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Son olarak hedeflenen dosyayı kurtarmak için arayüzde bulunan “kurtar” seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Dosya kaydetme işlemini kesinlikle dosyaları kaybettiğiniz cihaza yönelik tutmayın. Aksi taktirde dosya kaybolma durumu tekrar edebilir.

Aşama 5: Kurtarılan dosyaları program ile aktarma

Programın son aşamasında dilerseniz dışa aktarma seçeneğini kullanarak tarama
verilerini dışarıya aktarabilirsiniz.

 • Herhangi bir yeni aktarma yapmadan ve tarama gerçekleştirmeden sonuçları dilediğiniz yere aktarabilirsiniz.
 • Kurtarma işlemini tekrardan gerçekleştirmek istiyorsanız; “içe aktarma” seçeneğini kullanmanızı öneriyoruz.

Tüm bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğinizde, kusursuz bir sonuç elde edebilirsiniz. Konuyla ilgili tüm yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

Disk Drill veri kurtarma programı

İlk önce macOS sistemler için hizmet vermekteydi. Sonralardan Windows tabanlı sistemlere yönelmeye de başlayan şirket zamanla en popüler yazılımların arasına girmeyi başardı. Tabi kesin en iyilerinde biridir diyemiyoruz.

Disk Drill, aynı anda üç farklı algoritmayı çalıştırdığını belirtelim. Kayıp verilerin bulunmasına kadar tarama işlemi sürmekte. Normalde ulaşılmaz denilen verileri bazen bu yazılımla kurtarıldığını görüyoruz. Ulaşılmaz denilen bazı alanlara ulaştığı oluyor. Çalışmasında önce bu alanlara ulaşıp ulaşmadığı kontrol ediliyor. Kısaca bir harita ile yoluna devam ediyor.

Öneri olarak kesin kullanmanız gereken programların başını çekmekte. Bunla alakalı Disk Drill silinen dosyaları geri getirme adlı içeriğimizin devamını okumanızı şiddetle önermekteyiz.

Silinenleri kurtarmak ve geri getirmek için öneri de çok program bulunuyor. Bunlardan biri Disk Drill nasıl kullanıldığını kısa bir açıklamayla göstermek istedik.

Silinmiş verilerinizi geri getirmek için çok sayıda program yer alıyor. Çoğunlukla paralı olan sürümlerin iş gördüğünü söyleyebiliriz. Bunlardan biri Disk Drill programını kullanabilirsiniz. Bu yazılım Android telefonlarda iş göreceğini düşünüyoruz. Tüm iPhone modellerde de deneyebilirsiniz.

Sildiğimizi zannettiğimiz dosyalar aslında tam olarak silinmezler sadece belleğinizin bir kısmından silinmiş olurlar bu nedenle onlara ulaşamayız. Yanlışlıkla sildiğiniz dosyalarınızı, bu iş için özel olarak hazırlanmış programlar yardımıyla geri getirmek mümkündür. Bu amaçla geliştirilen birçok program belleğinizin içinde derinlemesine bir tarama yaparak ulaşmak istediğiniz dosyalarınıza ulaşır ve tekrar kullanılabilir halde olmalarını sağlarlar.

Ücretli veri kurtarma işlemine yönelmektense, programların paralı sürümlerin satın alınarak denenmesini her zaman önermekteyiz. Hatta satın almadan önce geliştirici firmayla görüşüp kafanızdaki soruları sorabilirsiniz.

Silinen dosyaları kurtarma geri getirme programı Android iPhone
Disk Drill veri kurtarma programı

Silinen verileri kurtarmakla ilgili hazırlanan bir çok programın deneme sürümlerine piyasaya ulaşabilirsiniz. Yani size bir defa veya kısıtlı tarama yaptırarak tam sürümlerini satın almalarını istemekteler. Sildiğiniz dosyalarınızı kurtarmak için Disk Drill programı sizlere ücretsiz ve ayrıntılı tarama imkânı sunan ender programlardan biridir.

Disk Drill nedir? Nasıl çalışır?

Disk Drill ilk olarak Mac işletim sistemlerinde kullanılan kurtarma programıyken daha sonra Windows işletim sistemlerinde de başarıyla kullanılmaya başlandı. Ücret ödemeden silinen dosyalarını taramak isteyenler için kolay kullanılabilir bir program.

Silinen dosyaları geri getirme programı Disk Drill; kolayca indirilir, yüklenir ve ardından tek bir tuşa dokunarak taramayı başlatabilirsiniz. Bilgisayar konusunda çok profesyonel olmanıza da gerek yok çünkü bu program tek bir tuş yardımıyla size istediğiniz tüm doküman, resim, video gibi silinen dosyaların tamamını 3 farklı algoritmayı kullanarak en hızlı şekilde tarar ve sonuçları aktarır. Geri getirmek istediklerinizi de sorunsuz bir şekilde geri getirmenize olanak tanır.

Bu programı yalnızca bilgisayar için değil tüm belleklerinizdeki geri getirme işlemleriniz için kullanabilmeniz programın işlevselliği de arttırıyor.

Kurtarmada mantık;

 • All files ile tüm dosyaların taranması
 • Pictures, video veya documents ile istenilen kategori de veri analizi yapılması sağlanabilir
 • İşlem tamamlandığında sağ kısıma kurtarılanlar gösterilecek
 • Geri almak istediklerinizi işaretleyin ya da hepsini seçmek için en üstekine dokunun

DMDE veri kurtarma yazılımı

DMDE, orta seviye ve üst seviye kullanımlara hitap eden veri kurtarma programının temel kullanıcısı bilinçli olanlardır. Bazı yazılımlardaki ayaların bilinçli şekilde ayarlanması gerekiyor. Unutmamanız geren en önemli bilgi her silinen verinin üstün bir veri geldiğinde kurtarılacak veriden bir parça kaybolur. Bundan dolayı bilinçsiz şekilde kurtarma işlemi yapılmamalı.

Bu yazılımın içeriğini resmi sitesinden incelemenizi öneriyoruz. Bazı yazılımların alanı geniş olurken, bazılarının belli alanlarda iş gördüğünü biliyoruz.

UndeleteMyFiles yazılımı

Sabit ve taşınabilir diskler içerisinde farklı tarama tiplerine sahip bir yazılımdır. Dosya boyutları ve türlerine göre arama şekilleri sunulmakta.

Bu programın dikkat çeken yanlarından biri silinen maillerinde kurtarılmasının sağlanması. Tabi kesin bir bilgiye sahip değiliz.

iBeesoft Data Recovery programı

En sık tercih edilen programların arasında yer alan iBeesoft Data Recovery programın işlevselliği baya bir gelişmiş olarak görünüyor. Öneri listeler arasında denk geldiğimiz bu programın genel kullanım alanlarına şöyle bir bakacağız.

Windows sistemlerin dışında macOS içinde tercih edildiğini belirtelim. Hemen hemen tüm disk birimleri ile uyumlu çalışmakta. USB bellekler, kamera ve farklı cihazlardaki hafıza kartları ve dahası için geniş kullanım alanına sahip.

iBeesoft Data Recovery, silinmiş fotoğrafların, videoların, ses verilerin ve maillerin kurtarılmasına yönelik geniş bir alana hizmet vermekte. Biçimlendirmeye uğramış sürücülerinde kurtarılmasına yönelikte kolayca işlem yapacağınızı belirtelim.

Programı incelediğimizde virüs saldırılarından etkilenen dosyalara yönelik kurtarma işlemi yaptığı yazılmakta. Bu özellik bazı yazılımlarda bulunuyor. Günümüzde özellikle iş alanlarında önem arz ediyor.

En iyi veri kurtarma programı paylaşımlarına dikkat

En iyi veri kurtarma programları adı altındaki paylaşımlara dikkat edin. Bazılarında istemsiz program kurulumları veya çalıştırmaya zorladığı oluyor. Bazılarında ise, reklam virüsleri veya tarayıcıya müdahale eden uzantılar bulaşıyor.

Veri kurtarma destek hattı

Android veri kurtarma programı kullanımlarına yönelik geniş çapta destek hizmetine ihtiyacınız varsa, 7/24 öneri numarayı aramanızı öneriyoruz. Teknoloji alanında işler yapan kurumsal bir destek hizmeti ile tanışmanızı öneriyoruz.

En iyi veri kurtarma programı göreceli olduğundan dolayı her zaman güncel olan ve en iyi yorumları alan programların kullanılmasını öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir