Windows 11 güncelleme gelmiyor nasıl yapılır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Bilgisayarda güncellemeler bazen yüklendiğinde bazen de yüklenmediğinde sorun çıkarır. Örnek başlığımız Windows 11 güncelleme gelmiyor sorununa bu haberde cevap vereceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İşletim sistemlerinde sorun tespitleri genelde kullanımlarda çıkan sorunlarla belli olur. Sistemin yavaşlaması, program çalıştırırken kendi kendine kapanmalar, düzgün çalışmayan servisler ve dahası her kullanıcının başına gelen sorunlardandır. Çözümde ise son yapılanların incelenmesi ve gerekirse geri alınma sureti ile deneme yapılmalı.

Windows 11 güncelleme gelmiyor sorunu

Bilgisayar güncellemeleri yapılmıyor şikayetlerine bakıldığında temel sebepler sistemle alakalı problemler oluyor. Başlığımızda olası sebeplerden bazılarına yer vereceğiz.

Windows 11 güncelleme gelmiyor ise;

  • Bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açın.
  • Tarayıcı ve sistem içerisinden elle güncellemeyi çalıştırın.
  • Diskte boş alan ve sistemin tarihini kontrol edin.
  • Koruma olarak kullanılan programı kısa süreliğine de olsa devre dışı bırakın.
  • Eksik sistem paketi varsa yükleyip sonra deneyelim.
  • Sistemin sorunsuz çalıştığı bir tarihe döndürelim.

Sistem geri yükleme adlı habere bakarak işlem yapınız.

İşletim sisteminde bozulmalar

Yukarıda bahsettiğimiz geri yükleme seçeneğinden yararlanmamız gerekiyor. Lakin bu geri yükleme özelliğinin çalışmadığı zamanlarda önerimiz sistem kurtarmaya girerek yeniden kurulumun çalıştırılması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Güncelleme araçlarından faydalanma

Güncellemelerin yapılmadığı zamanlarda yardımcı araçlara yöneliriz. Örnek hazır güncellemelerin yer aldığı paketler kullanıma sunulur.

Duruma göre Microsoft resmi sitesinden gerekli güncellemeler çalıştırılır.

Windows 11 guncelleme gelmiyor
Windows 11 güncelleme gelmiyor nasıl yapılır

Güncellemelere yönelik virüslerin etkileri

Güncelleme sırasında bir hata oluştuğunu belirten uyarıların bir kısmında virüs bulaşma sorunu yer alır. Sağlam koruma programlarını kullanmayan kullanıcıların sık sık sistemlerinde virüsler görülür. Biz uzun bir süredir paralı virüs programından faydalanmaktayız. Kesinlikle iyi bir koruma sağlanmakta olduğunu düşünüyoruz.

Otomatik güncellemelerin kapatılması neden önemli?

Güncellemelerin kapatılması kapsamında çeşitli güncelleme özellikleri arasında bağlantı kurulur. Otomatik olarak güncelleme alanında bulunan tüm seçenekle için farklı kriterler mevcuttur. Söz konusu olan kısa yol seçenekleri ile otomatik güncellemeler açılır veya kapanabilir niteliğe sahip olacaktır. Bilgisayarların güncellenmesi ve otomatik olarak devre dışı bırakılması da oldukça önemli bir detay olarak görülür. Kullanım talimatları esasına dayalı olarak farklı kriterler uygulanır. Çeşitli kısımların detayları kontrol edilerek uygulanır ve istenilen seviyeye ulaşılır.

Windows 11 otomatik güncellemeleri kapatma kapsamında yapılan tüm aşamalar aynı zamanda otomatik olarak da gerçekleşir. Verilen talimatlara uygun olarak yapılan tüm güncellemeler için farklı uygulamalar yapılır. Windows 11 seçenekleri arasında yer alan otomatik kullanımların devre dışı bırakılması da son derece önemlidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilgisayar içinde yer alan tüm aşamaların güncellik seviyesi kontrol edilerek uygulanır. Uygulama seçenekleri içindeki kısa yollar kullanılarak otomatik güncellemeler devre dışı da bırakılabilir.

Windows 11 güncelleme gelmiyor için uygulanacak yöntemlerin bir çoğunun her türlü hatada kullanıma sahip olduğunu belirtelim.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak