X-Mirage ile iMac PC’de iPhone Keyfi

media 2695

iPhone kullanıcıları genelde bilgisayar olarak ya Mac PC yada Apple Laptop kullanıyorlar. Aynı eko sisteme sahip bileşenlerin daha uyumlu çalıştığı ise su götürmez bir gerçek. Bu yüzden özellikle Mac kullanıcıları da telefon olarak iPhone modellerini tercih ediyorlar. iPhone’lar ise ekranlarının küçüklüğü ile sürekli eleştir alıyor. Android eko sisteminde 5 inç boyutunun artık standartlaştığını düşününce 4 inç boyutunda boyuna uzun bir telefonun sadece parmak hareketlerinin her yere ulaşabilmesi mantığıyla daha fazla ne kadar satış yapabileceğini bilemiyorum.

Andronova

Yapılan bu eleştiriler ise 3.parti uygulama geliştiricileri yeni bir şeyler yapmaya yönlendiriyor. X-Mirage adlı uygulama iPhone yada iPad’inizi Mac PC’nizin ekranına Wireless yoluyla yansıtıyor. Buradaki en önemli husus ise gecikme süresinin “neredeyse” yok denecek kadar az olması. Bu tabir uygulama yapımcılarına ait; henüz programı deneme şansım olmadığı için bu konuda yorum yapamıyorum. Şimdi Android kullanıcılarının kıs kıs güldüklerinden eminim ve “vay bee teknolojiye bak” dediklerini de duyar gibi oluyorum ama kendi içinde bu kadar kapalı bir işletim sisteminin ekran görüntüsünü en azından bir PC’ye aktarabilmesi oldukça önemli.

Özellikle iPhone sahipleri bu uygulama ile daha büyük bir ekran da oyun deneyimi yaşayabiliyor. 4 inç boyutuna sıkışıp kalan iPhone ve iMac sahipleri sınırları ortadan kaldırıyor. Programın bir diğer özelliği ise IOS cihazınızda yaptığınız hareketlerin program tarafından kaydedilmesi. Bu noktada telefonu ile bir sunum veya video hazırlamak isteyenlere de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Program ile iki farklı IOS cihazı Mac PC’ye bağlayabiliyorsunuz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın