Xiaomi MiPad Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android Başkan Yardımcısı Hugo Barra’yı geçtiğmiz yıl bünyesine EO görevi ile katan Ç,ün’in en büyük teknoloji firmalarından biri olan Xiaomi’den özellikle Android severlerin büyük beklentileri var. Firma MI-2, MI-2S ve MI3 ile beklentiler belli ölçülerde karşılamıştı. Android’in en çok beğenilen MIUI arayüzüne sahip olan firma yazılım konusunda da oldukça başarılı işlere imza atmakta.

Akıllı telefonları ile öne çıkan firmadan özellikle bir tablet beklenmekteydi. Firmada bu açığı geçtiğimiz gün duyurduğu MiPad ile doldurmayı amaçlıyor. Xiaomi firması neden isminde iPad geçen ve sanki 5C’nin klonuymuş gibi duran bir tablet seçmiş bunu bilemiyoruz ama böylesine popüler bir firmanın Apple gölgesinden kendini kurtarması gerektiğine inanmaktayız. Hatta basın görsellerinin bile iPhone 3GS’ten alındığını söyleyebiliriz diye de düşünmüyor değiliz.

xiaomi-mipad-lineup-640x330

apple-iphone-5years

Xiaomi tabletinin hem tasarımında hemde reklamlarında Apple esintisini görebiliyorken iPad’in retina ekran çözünürlüğünün bu tablette de kullanıldığına şahit oluyoruz ki bu çok güzel bir özellik olmuş. 2048 x 1536 piksel çözünürlükte olan tabletin 16 ve 32 GB hafızalı modelleri olacağı belirtiliyor. 128 GB kadar microSD kart desteğinin olacağı tabletin en önemli özelliği ise dünyanın en hızlı mobil işlemcisi olan Tegra K1’in bu tablette kullanılacak olmasıdır. Bu işlemci ile firma performans anlamında başarılı olsa da bu işlemcinin tabletin şarjını bir telefonun şarjı gibi kısa sürede bitirebileceği de öngörülmekte. Pil gücü yerine saf işlemci performansını tercih eder misiniz? Bu tablet ile ilgili düşüncelerinizi lütfen yorumlarda belirtir misiniz? Yorumlarınız hem bizler tarafından hemde ülkemize yeni girecek olan üreticiler tarafından dikkatle okunmaktadır.

Ülkemizde de önümüzdeki aylarda resmi olarak temsil edilecek olan Xiaomi’nin ürünleri heyecan içinde beklemekteyiz. Sizlerinde özellikle MI-3 telefonunu merak ettiğinizi biliyoruz. Ürünler bizlere firma tarafından ulaştırıldığında incelemelerini yapıp sizlerle deneyimlerimizi paylaşacağız. Şimdi Xiaomi’nin MiPad için hazırladığı reklam filmini birlikte izleyelim.

lVp34KQbAqk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Kaynak: phandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir