Xperia Z Ultra ve LG G Pad’in Google Play Sürümleri Tanıtıldı!

Andronova
2 Minimum Okuma

Bu yıl Android dünyası için dikkat çeken gelişmelerin başında HTC One ve Galaxy S4‘ün Google Play sürümleri, başka bir ifadeyle saf Android versiyonlarının tanıtılması oldu. Android takım lideri Sundar Pichai GPe cihazların tanıtımlarının devam edeceği bilgisini vermiş olsa da, Google cephesinde uzun süreden beri bir sessizlik hakimdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2013’ün son günlerini yaşarken, Google sahip olduğu ekran boyutu itibariyle bir tablet kullanım deneyimi sunan Xperia Z Ultra‘nın saf Android sürümünü resmen duyurdu. Google Play üzerinden satışa sunulan cihazın Amerika fiyatı 649 dolar olarak belirlendi.

Android 4.4 ile çalışan cihazın teknik özellikleri Xperia Z Ultra ile aynı. Özetleyecek olursak; 6.4-inç boyutunda 1920 x 1080p çözünürlüklü ekran, 2.2GHz frekans hızına ulaşan dört çekirdekli Snapdragon 800, 2GB RAM, 16GB dahili depolama, microSD kart desteği, Exmor RS sensörlü 8MP arka kamera, 2MP ön kamera, LTE desteği ve 3.000mAh kapasiteli batarya.

Google’ın bir başka sürprizi ise LG G Pad’in stok Android versiyonu oldu. Bir süredir çeşitli sertifikalar alırken görüntülenen LG V510’un Nexus 8 olma ihtimali üzerinde duruluyordu, ancak söz konusu cihazın LG G Pad‘in GPe seçeneği olduğu anlaşıldı.

LG G Pad ile benzer teknik özellikler sergileyen Google Play sürümü Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile çalışacak. Tabletin öne çıkan diğer özellikleri ise; 8.3-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, 1.7GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600, 2GB RAM, 16GB dahili depolama, microSD kart desteği, 5MP arka ve 1.3MP ön kamera, 8.3mm kalınlık, 338 gram ağırlık ve 4.600mAh kapasiteli batarya şeklinde sıralanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

LG G Pad Google Play ABD mağazası üzerinden satışa sunuldu. Tablet için belirlenen fiyat ise 250 dolar.

google_editions_lg_sony (1)

kaynak: Androidandme 1, 2

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir