Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra'nın Ekranları Karşılaştırıldı!

banner186

Sony'nin yıl ortasında lanse ettiği ve 6.44-inçlik devasa ekranı ile büyük ekranlı telefonlar kategorisini 7-inç tablet kategorisine biraz daha yaklaştıran Xperia Z Ultra, sahip olduğu donanım özelliklerinin yanında TRILUMINOS ekran teknolojisiyle donatıl

Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra'nın Ekranları Karşılaştırıldı!

banner192

Sony'nin yıl ortasında lanse ettiği ve 6.44-inçlik devasa ekranı ile büyük ekranlı telefonlar kategorisini 7-inç tablet kategorisine biraz daha yaklaştıran Xperia Z Ultra, sahip olduğu donanım özelliklerinin yanında TRILUMINOS ekran teknolojisiyle donatılan ekranı ile fark yaratıyor. Söz konusu teknolojinin yer verildiği ilk Sony telefonu olan Xperia Z Ultra, görüntüleme anlamında Japon üreticiyi rakipleri ile aynı seviye çıkarmış oldu (Hatta kimilerine göre en iyi ekran). Zira Xperia Z'de yer alan TFT LCD ekran birçok kesim tarafından eleştirilmişti. 20.7MP çözünürlüklü ve Sony G-Lens ile donatılan bir kameraya sahip Xperia Z1'de tıpkı Xperia Z Ultra'da olduğu gibi TRILUMINOS ekran teknolojisine sahip. Xperia Z1 ekran konusunda Xperia Z ve Xperia ZL modellerine göre daha parlak renkler , güneş altında okunabilirlik ve netlik anlamında daha iyi bir performans ortaya koyuyor ancak ne var ki, görüş açısı sorunu Xperia Z1'de devam ediyor. Alt bölümde yer alan birçok görselde Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 ekranlarının birçok açıdan karşılaştırılması yapılmış.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19 ilgili>> XperiaBlog
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
adsız - 4 yıl önce
burdan anlaşılıyorki z ultra inç başına düşen piksel az olmasına rağmen z ultra bir adım önde gibi
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
sony neden white magic ekran teknolojisini kullanmıyor anlamış değilim halbuki xperia p inanılmaz bir ekrana sahip olmuştu bu teknoloji ile. Bence amoled ekranlar görüş açısından diğer tüm ekranlardan iyidir.
Avatar
Akın - 4 yıl önce
Amoledi tek gecerim
Misafir Avatar
Veli - 4 yıl önce
Güneş ışığında hiç görünmüyor amoled parlaklığı düşük
Avatar
sanane - 4 yıl önce
DÜNYANIN EN İYİ CEP TELEFON MARKASIN SONY KARDEŞ
Misafir Avatar
murat - 4 yıl önce
xperia z ye kadar öyleydi. sony e postalara cevap bile vermiyor. 8 senedir sony ericsson/sony kullanıyorum xperia z kadar beklentilerin altında vasat bir cihaz üretmemişti.
Avatar
hollowman - 4 yıl önce
sony nasıl böyle bir hata yapmış anlamıyorum. ultranın ekranı hem farklı açılardan hemde renk doygunluğu açısından çok daha iyi görünüyor.