YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun

blank

Video izlerken YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun şeklinde siyah ekran hatasına benzer aynı anlama gelen bir uyarı daha öncede geliyordu.

Uygulamada çıkan metin sanırım değiştirilmiş olarak görülüyor. Kronik mesajlar bir iki yılda bir değişebiliyor ama her dönem çıkmaya devam ediyor. Bizim karşılaştığımız durumda bağlantının kesilmesi sonucu çıktı ama genelde oluşan network ve yurtiçi / dışı bağlantılarında karşılaşılabilir. Bundan dolayı ki önce başkalarında çıkıp çıkmadığına bakmak gerekiyor.

Böyle bir durumda inceleyeceğiniz kısımlar;

  • Platformun uygulamasında ayrı tarayıcısında ayrı denenmesi olacak.
  • İnternet kaynaklı problemlerde dns ve port sorunları çıkabiliyor. Manuel bir kaç dns girilerek modemin kapatılıp açılması bir çözüm sunabilir.
  • Çok sık yapılan bir şeyde şüpheli olarak görülerek ban uygulanabiliyor. 
  • Telefondan oluşan bir durum olabileceğinden cihazın önbelleğinin ve verilerinin silinmesini öneririz. Tabi uygulama içinde bu işlemlerin yapılmasını önermekteyiz.
  • Oturumla kullanılan durumlarda çıkış yapılarak test edilebilir.

Bunlardan biri durumunuzla alakalı kesin cevap olacağını düşünüyoruz. Eğer şüpheli bir davranış şeklinde algılanıyorsa sadece buna özgü değil ve çoğu Google hizmetlerinde benzer uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Örnek Gmail’ i açarken bir sorun oluştu şeklinde karşılama ekranı çıkabiliyor. Bir kaç kez sayfanın yenilenmesinden sonra düzelebiliyor.

Video açılmıyorsa, farklı platformlarda benzer durum var mıdır incelemek gerekiyor. Bazı hizmetlerin yurtdışında yaşadığı arızalardan dolayı dünya genelinde çok sayıda ülke etkilenebiliyor. Bunu test etmek içinde vpn üzerinden bağlanılarak denenmesiyle anlaşılabiliyor.

YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!