YouTube Bir Sorun Oluştu Tekrar Denemek İçin Hafifçe Vurun

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Video izlerken YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun şeklinde siyah ekran hatasına benzer aynı anlama gelen bir uyarı daha öncede geliyordu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Uygulamada çıkan metin sanırım değiştirilmiş olarak görülüyor. Kronik mesajlar bir iki yılda bir değişebiliyor ama her dönem çıkmaya devam ediyor. Bizim karşılaştığımız durumda bağlantının kesilmesi sonucu çıktı ama genelde oluşan network ve yurtiçi / dışı bağlantılarında karşılaşılabilir. Bundan dolayı ki önce başkalarında çıkıp çıkmadığına bakmak gerekiyor.

YouTube Bir Sorun Oluştu Tekrar Denemek İçin Hafifçe Vurun Ne Demek?

YouTube bir sorun oluştu hatası, videoyu izlerken siyah ekranla karşılaşılma ve tekrar oynatmak istediğinizde yine aynı ekranla sonuçlanma durumudur. Bu daha çok video kısıtlamaları veya bağlantınızda sorun görüldüğünde ortaya çıkmakta. Tabi bölgesel problemler veya kısıtlamalar yoksa.

YouTube’da videolar izlerken karşılaşılan siyah ekran sorunu, kullanıcıların video içeriğini düzgün bir şekilde görmelerini engelleyen yaygın bir problem olabilir. Bu sorunun birkaç farklı nedeni olabilir ve genellikle kullanıcı tarafından çözülebilecek bazı adımlar bulunmaktadır.

Böyle durumlarda inceleyeceğiniz kısımlar şöyledir;

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Platformun uygulamasında ayrı tarayıcısında ayrı denenmesi olacak.
  • İnternet kaynaklı problemlerde dns ve port sorunları çıkabiliyor. Manuel bir kaç dns girilerek modemin kapatılıp açılması bir çözüm sunabilir.
  • Çok sık yapılan bir şeyde şüpheli olarak görülerek ban uygulanabiliyor. 
  • Telefondan oluşan bir durum olabileceğinden cihazın önbelleğinin ve verilerinin silinmesini öneririz. Tabi uygulama içinde bu işlemlerin yapılmasını önermekteyiz.
  • Oturumla kullanılan durumlarda çıkış yapılarak test edilebilir.

YouTube Bir Sorun Oluştu Nasıl Düzeltilir?

Çözüm seçeneklerine geçmeden önce, internet, uygulama, tarayıcı ve cihaz değişikliği yaparak deneyin. Geçici bir şeylerin olup olmadığını sosyal medya paylaşımlarında denk geleceksiniz.

İnternet, Uygulama ve Cihaz Kontrolü: YouTube bir sorun oluştu sorunu, yetersiz veya kesintili bir internet bağlantısının ortaya çıkmasıdır. Lakin, buna neden olan sebepler arasında uygulama ve kullanılan cihaz kaynaklıda sorunlar yaşanır. Bunların test edilmesi gerekiyor.

Tarayıcı Sorunlarını Kontrol Edin: Kullandığınız tarayıcıda veya tarayıcı eklentilerinde sorunlar bu hataya neden olabiliyor. Tarayıcınızı güncelleyin, geçmişini temizleyin veya sıfırlayın ve farklı bir tarayıcı ile deneyin. Aynı zamanda tarayıcı uzantılarını kontrol edin. Tarayıcı eklentileri, YouTube videolarının düzgün oynatılmasını engelleyebilir. Tarayıcıdaki eklentileri devre dışı bırakarak sorunu kontrol edin.

Tarayıcı Önbelleğini, Verileri ve Güncellemelerini Temizleyin: Tarayıcı önbelleği zamanla sorunlara neden olabilir. Tarayıcı önbelleğini temizleyerek sorunu çözmeyi deneyin.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Donanım Hızlandırmasını Kapatın: Tarayıcı ayarlarınızda bulunan donanım hızlandırmasını kapatmak, siyah ekran sorununa çözüm olabilir.

Tarayıcı Güvenlik Ayarlarını Gözden Geçirin: Tarayıcı güvenlik ayarlarınız, YouTube’un düzgün çalışmasını engelleyebilir. Güvenlik ayarlarını gözden geçirin ve gerekirse düzenleyin.

VPN veya Proxy Kullanıyorsanız Kontrol Edin: VPN veya proxy kullanımı, coğrafi kısıtlamalar nedeniyle sorunlara yol açabilir. Bu servisleri kullanıyorsanız kapatmayı deneyin.

Cihaz Sürücülerini Güncelleyin: Bilgisayarınızdaki ekran, ses ve diğer sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel sürücülerle sorunlar giderilebilir. Bu durum tam tersine de dönüşebilir.

Bunlardan biri durumunuzla alakalı kesin cevap olacağını düşünüyoruz. Eğer şüpheli bir davranış şeklinde algılanıyorsa sadece buna özgü değil ve çoğu Google hizmetlerinde benzer uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Örnek Gmail’ i açarken bir sorun oluştu şeklinde karşılama ekranı çıkabiliyor. Bir kaç kez sayfanın yenilenmesinden sonra düzelebiliyor.

Video açılmıyorsa, farklı platformlarda benzer durum var mıdır incelemek gerekiyor. Bazı hizmetlerin yurtdışında yaşadığı arızalardan dolayı dünya genelinde çok sayıda ülke etkilenebiliyor. Bunu test etmek içinde vpn üzerinden bağlanılarak denenmesiyle anlaşılabiliyor.

YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun
YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun

VPN Kullanılarak Deneyin

Ülkede herhangi bir kısıtlama veya erişim sorunlarında en iyi seçenek VPN oluyor. Bunun için ücretsiz veya ücretli hizmetler tercih edilebilir. Biz genelde Opera VPN tarayıcısını kullanıyoruz.

Hesap, Cihaz ve İnternet Kısıtlaması

Şüpheli görülen davranışların bir sonucu bunlardan biri veya bir kaçının erişime kısıtlanması. Bunun kontrolü için bağlantıyı değiştirip denenebilir. Duruma göre cihaz değişimi de.

Önerimiz: WiFi bağlantılarında modeminizi kapatın ve biraz bekletip açın. Testten sonra farklı bir tarayıcı ve telefonla denersiniz.

YouTube bir sorun oluştu tekrar denemek için hafifçe vurun hatasına yönelik kullanacağınız seçeneklerin bir çoğunu bu makalede birleştirdik. Destek için bize yazın.

Sonraki: YouTube Arama Geçmişi Silinmiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak