YouTube videolar görünmüyor genel bir sorun olabilir!

blank

YouTube videolar görünmüyor zaman zaman bölgesel problemlerden karşımıza çıkar. Bazense kullanıcın cihazından alakalıdır.

teknik destek

Tüm popüler ağlarda karşımıza benzeri sorunlar çıkar. Bunlardan biri YouTube videoları açılmıyor problemi diyebiliriz. Çoğu hizmet veren yerle alakalıdır ve çözümünde genelde beklemek gerekir. Ancak birde kişinin ve kullandığı sistemle alakalı olma olasılıklarının da kontrol edilmesi gerekir. İçeriğimizde ne gibi işlemler yapılması gerektiğinden söz edeceğiz.

Konu analizinde biz her zaman yapılan paylaşımların incelenmesi gerektiğinde söz ederiz. Bir çok sosyal ağ hesaplarında YouTube’ da videoların açılmadığı ya da yükleme hatası aldıkları yönünde bilgi yer alabilir. Yazılanları bir bütün olarak ele aldığınızda olası sebebi anlayacak duruma gelirsiniz.

Sorunu analiz edebilmek için farkı bir internet ağında denemeniz öneririz. Denerseniz daha net bir analiz çıkar. Aynı zamanda aynı ağa bağlı farklı cep telefonu ile deniyorsanız birde bilgisayarda deneyiniz. Video açılmıyor sorunu belki genelde veya sadece sizde yaşanıyordur.

Video oynatma sorunu YouTube ve internet sağlayıcı kaynaklı değilse aşağıdaki adımları deneyiniz. Sorun devam ediyorsa yorum bırakarak bizimle iletişime geçiniz.

Cep telefondan YouTube videoları açılmıyor analiz

Sorun cep telefonunda görülüyorsa uygulama ve tarayıcı üzerinden deneyiniz. Güncel uygulama kullandığınızdan emin olunuz.

Şu an için genel olan sorunun birde genel olmayan tarafı olabiliyor. İşte bu yönü için neler yapmanız gerektiğini sıralayacağız.

 • Uygulamalardan YouTube dokunup durdurun,
 • Ön bellek ve verileri temizle,
 • Güncellemeleri kaldır ile deneyin,
 • Telefon kapatılarak açıp internet bağlantısını değiştirip deneyin,
 • Mevcut uygulamayı kaldırıp eski sürümü deneyelim,
 • DNS değiştirip deneyiniz,
 • Farklı cihazlarla ve tarayıcıyla kontrol ediniz.

YouTube video açılmıyor çözümü için

 • Telefon kapatılması çoğu sorunu bir anda ortadan kaldırabiliyor.
 • Başka videolarda açılmama sorunu var mı bakmak gerekiyor.
 • Telefon interneti veya ev internetinden deneyiniz.
 • Telefondan YouTubu’ un arama ve izleme geçmişleri silinsin.
 • Uygulamalara girip YouTube’ a geçip güncelleme kaldır yapılsın.
 • Bir kaç videoda sorun varsa çözünürlüğü 360p’ ye çekin.
 • Mobil veri açıksa kapatıp wifi üzerinden deneyiniz. Artı modemi kapatıp deneyiniz.
 • Video oynatma / codec uygulaması kullanmanız deneme için önemlidir.

Bizim karşılaştığımız durumlarda yaptığımız işlemlerin çoğu aynıdır. Önbelleği ve verilerin temizlenmesi, dns ve uygulamanın önceki versiyonlarından birini kurmak. Mevcut uyum ile alakalı sıkıntılar çıkarabileceği düşüncesi ile eski olanları denediğimizde sorunun ortadan kaldığını gördük.

YouTube videoları açılmıyor genel bir sorun olabilir!
YouTube videolar görünmüyor

YouTube videolar gözükmüyor hatası çoğunlukla internet bağlantısından, kullanılan cihazdan, bölgesel sorunlardan ve ağla alakalı problemlerden alakalıdır.

Bilgisayardan YouTube videoları açılmıyorsa

Alternatif internet ağı veya hotspot ile deneyiniz. Farklı internet tarayıcılarından ve gizli sekmeden kesinlikle kontrol etmenizi öneririz. Manuel DNS tanımlaması ihtiyaç duyulduğu zamanlar vardır. Test adına elle girin. Belki otomatik atananla alakalı bir problem yaşanır. Öneri DNS tanımladıktan sonra modemi kapatıp açınız. VPN programı da deneyebilirsiniz. Bilgisayarda codec tarzı programlar yüklü ise kaldırınız.

Kullanılan sistemin testi açısından alternatif sistemlerden denenmesi gerekebiliyor.

Ses geliyor görüntü gelmiyorsa;

Yukarıda aktardığımız ve bunların dışında ekran kartının sürücüsünü kontrol ediniz. Sürücüyü kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatıp sürücüyü yeniden yükleyiniz. Farklı bir sürücü sürümü de deneyebilirsiniz. Birde Windows 10 ve Windows 11 için resmi microsoft mağazasından YouTube uygulaması indirip deneyebilirsiniz.

TV’ den açılmıyor ise bu https://www.andronova.net/nasil-yapilir/smart-tv-youtube-acilmiyor-kesin-cozum-olabilir-h4173.html bağlantının iş yapacağınız düşünüyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!