YUMATU Türksat 4A uydu ekleme ve kanal arama ayarları

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Haberde YUMATU Türksat 4A uydu ekleme resimli anlatıma yer verdiğimiz gibi kanal arama ayarlarının da nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2012-2016 yıllarında daha sık uydu ile alakalı makaleler paylaşırdık. Lakin zamanda farklı alanlara geçmemiz gerekti. Daha çok sosyal medya tarafında eksiklerimizi gözden geçirmek durumda kaldık.

Önce bir uyarıda bulunmak istiyoruz. YUMATU uydu kurulumunu yapmak zorunda olan kişilerin geneli sinyal yok sorunu veya uydu ayarlarının kurcalanması sonucu tercih ettiğini düşünmekteyiz. Lakin bazen farklı sebepler buna neden olur ve sizde bunu bilmediğinizden dolayı başınızı daha fazla sıkıntıya sokacak şeyler yaparsınız. İlk başta buna yönelik kontrol adımlarından söz etmeye karar verdik.

YUMATU kanallar yok veya sinyal yok sorunu

Yaşanan önce neden kaynaklıdır bunu öğrenmemiz gerekiyor. Belki yanlışlıkla bir yere dokundunuz ve bir ayarın değişmesi buna neden oldu. İlk kontrol edilecek bölümlerin bir listesini aşağıya ekliyoruz.

  • Uydu ve televizyonun fişini çıkarıp takın.
  • Kabloları kontrol edin. Hem cihaza hem çanak antenine giden kablolara bakın.
  • YUMATU uydu ekleme veya uydu düzenleme alanını bir kontrol edelim. Değişen herhangi bir şey var mı?
  • Kablo ve uydu sinyal seviyelerini ilgili ayarlardan kontrol edin. Bu size izlemeniz gereken yollardan bir kaçını göstermiş olacak.
  • Harici uydu alıcılarını başka çanaklarda her zaman denenmesi gerektiğinden bahsederiz. Bu çanak ve cihaz için en iyi test aracıdır. Başka cihazı da çanak anteninizde denemeyi de düşünmelisiniz.

YUMATU Türksat 4A uydu ekleme ayarları

Burada sadece uydu alıcıda uydu eklemeyi göstereceğiz. Bazen mevcut ekli Türksat seçeneğini kaldırmanız gerektiği anlar oluyor. Tabi önce mevcut olan üzerinden işlem yapmanızı öneriyoruz.

  1. Kumandanın Menü butonundan ayarları açın.
  2. Anten Ayarları (resimde gördüğünüz uydu simgesinden) alanına girin.
  3. Uydu düzenleme seçeneğine geçip, mevcut frekans ve değerleri kontrol edin.
  4. Uyduyu silmeniz gerekiyorsa silin.
  5. Yeni uydu ekleme bölümünden elle Türksat frekans değerlerini yazın.

Not: Artık bir çok uydu alıcıda otomatik uydu kurulumu veya TKGS seçeneği var. YUMATU uydu güncelleme işlemlerinde otomatik olan bir seçenek varsa onu kullanın. Özellikle TKGS varsa hiç bir bölümle uğraşmadan bu seçenekten tüm kanalları geri getireceksiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
YUMATU Turksat 4A uydu ekleme 1
YUMATU Türksat 4A uydu ekleme ve kanal arama ayarları

Uydu ayarlarında sorun yoksa direk Otomatik Arama ile devam edin. Yok bazı kanallar çıkmıyor ise, Manuel Kanal Arama tercih edilmeli.

YUMATU Turksat 4A uydu ekleme 4
YUMATU kanal arama ayarları

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak