1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

1.1.1.1 nedir diye merak edenleriniz için ücretsiz DNS uygulaması olarak kullanılan ve ek olarak VPN hizmeti de eklenen Cloudflare’ ın hizmeti.

Ad imageAd image

1.1.1.1, Cloudflare tarafından ücretsiz DNS hizmeti sunan ve yeni bir hizmeti de kullanıma alan şirket bu hizmeti VPN üzerinden vermekte. Site sloganında internet’in daha güvenli ücretsiz uygulama olarak adlandırmakta.

WARP, cihaz üzerinden çıkan trafiği şifreleyerek başkalarının sizi izlemesini engelleyen ve bağlantıyı optimize eden bir protokol sunar. Her ne kadar internet hizmetini sunan yer şifreleyen bir bağlantı kullansa da bağlantılarınızı görebilir. Bazıları bu verileri reklam alanında pazarlayabiliyor. Gizlilik için elinizden geleni güvenli şekilde yapabilmeniz için bu tarz bilinen hizmetler tercih edilebilir. Tabi her ne kadar güvenlikle anılsa da yarın neyle anılacağı belli olmayabiliyor.

1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulaması

İnternet erişimi günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Ancak, internet bağlantısının hızlı ve güvenli olması da oldukça önemli bir konudur. Bu amaçla, 1.1.1.1 adlı ücretsiz bir DNS uygulaması piyasaya sürülmüştür. Peki 1.1.1.1 DNS nedir ve nasıl çalışır?

DNS, internet adreslerini IP adreslerine dönüştüren bir sistemdir. İnternette gezinirken, ziyaret ettiğimiz web sitelerinin adresleri, DNS sunucuları tarafından IP adreslerine dönüştürülür. Bu işlem, web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini ve internet bağlantısının daha güvenli hale getirilmesini sağlar.

Ad imageAd image

1.1.1.1, dünyanın en hızlı DNS uygulamalarından biridir. Cloudflare tarafından geliştirilen bu uygulama, internet kullanıcılarına daha hızlı ve güvenli bir internet bağlantısı sunmayı amaçlar. 1.1.1.1, dünya genelinde hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısı sunmak için küresel olarak dağıtılmış DNS sunucularına sahiptir.

1.1.1.1’ı kullanmak oldukça kolaydır. Sadece cihazınızdaki DNS ayarlarını 1.1.1.1 olarak değiştirmeniz yeterlidir. Bu sayede, internet bağlantınız daha hızlı hale gelir ve güvenliğiniz artar. 1.1.1.1, internet kullanıcılarına DNS istekleri için hiçbir şekilde veri kaydetmez veya izlemez. Bu nedenle, kullanıcıların gizliliği tamamen korunur.

Ayrıca, 1.1.1.1 uygulamasının bir diğer avantajı da DDoS saldırılarına karşı koruma sağlamasıdır. Cloudflare tarafından sağlanan bu özellik sayesinde, internet kullanıcılarına daha güvenli bir internet deneyimi sunulur.

1.1.1.1 DNS uygulaması, internet kullanıcılarına daha hızlı ve güvenli bir internet bağlantısı sağlar. DNS isteklerinin hiçbir şekilde kaydedilmediği ve gizliliğin tamamen korunduğu 1.1.1.1, güvenli bir internet deneyimi sunan en iyi DNS uygulamalarından biridir. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama, internet kullanıcıları tarafından tercih edilen bir DNS uygulaması haline gelmiştir.

1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı

Şirketin çıkardığı hizmet için internet trafiğinin ve çok sayıda web sitesinin yaklaşık %30 hızlı şekilde optimize ettiğinden bahsediyor. Hizmet çeşitliliğinde iPhone, Android yer almakta ve yakında MacOS / Windows sistemlerinin yer alacağını belirtelim. Birde Linux ile ilgili çalışmalardan söz ediliyor.

Ad imageAd image

WARP ile internet bağlantınız güvenli hale geldiği kadar bazı sistemlerin casusluk yapmalarını da önleyebiliyorsunuz. Hem hızlı hem Wireguard protokolüne dayanan bir yapısı var. 

Uygulamayı denemek isteyenler cihaz mağazasından indirmelerini öneriyoruz.

  • 1.1.1.1 uygulamasını çalıştırınız ve erişim için etkinleştir’ e dokunun.
  • Üst çizgili alana giriniz.
  • İster WARP ile ister 1.1.1.1 ile devam edin.
  • Gelişmiş kısmına geçin.
  • Bağlantı seçeneklerini açınz.
  • Hücresel ağ / mobil ap devre dışı bırakmak veya WiFi ağını kapatabilirsiniz. (İlgili bağlantıyla internet kullanımı olmayacak)
  • VPN profilini silme, tümünü sıfırlama gibi seçeneklerle detaylı bir özelliğe sahip.
1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı
1.1.1.1 DNS uygulaması
1.1.1.1 Ücretsiz DNS hizmeti
1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulaması
1.1.1.1 nedir
1.1.1.1 Ücretsiz DNS uygulama kullanımı
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir