182 MHRS Randevu Nasıl Alınır (Uygulama ve Arama)

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

182 MHRS randevu nasıl alınır sorusu için uygulayacağınız adımları sizlere hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

182 MHRS’ den hastane için alabileceğiniz poliklinikler listesi: Beyin ve sinir cerrahisi, Çocuk cerrahisi, Çocuk sağlığı ve hastalıkları, Çocuk ve ergen ruh sağlığı hastalıkları, Deri ve zührevi cildiye hastalıkları, Diş hekimliği, Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, Enfeksiyon hastalıkları, Fiziksel tıp, Gastroenteroloji, Genel cerrahi, Gögüs cerrahisi / hastalıkları, Göz hastalıkları, Hematoloji, Dahiliye iç hastalıkları, Kadın ve doğum hastalıkları, Kalp ve damar cerrahisi, Kardiyoloji (Kalp), Kulak burun boğaz (KBB) hastalıkları, Nöroloji, Ortapedi, Plastik ve estetik cerrahi, Ruh sağlığı, Üroloji ve Aile hekimliği için randevu alabilirsiniz.

Hastaneye internetten randevu alamıyorum? Bazı bölümler için uzmanlık gerektiğinden doktor onayı gerekmekte. Yani internetten ve 182′ den randevu alabilmeniz için doktora yeşil alan diyerek sistem girişinin yapılması gerekiyor.

182 MHRS Randevu Alma Rehberi

182 MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi), Türkiye’de vatandaşlara sağlık randevularını online veya telefon aracılığıyla alma imkanı sunan bir hizmettir. Bu rehberde, 182 MHRS üzerinden nasıl randevu alabileceğinizi adım adım anlatacağız.

1. MHRS Nedir ve Nasıl Çalışır?

MHRS, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir sistemdir. Uygulama, internet sitesi veya telefon üzerinden kullanıcılar, istedikleri uzman doktorlardan randevu alabilir ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

2. MHRS Randevu Alma Adımları:

Adım 1: MHRS Girişi

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 • MHRS sistemine erişim sağlamak için öncelikle MHRS resmi internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapmalısınız.
 • Mobil uygulamayı cihazınıza indirmek için Google Play Store veya App Store’u ziyaret edebilirsiniz.
 • İnternet sitesinden giriş yapmak istiyorsanız, tarayıcınıza “MHRS” yazarak resmi siteye ulaşabilirsiniz.

Adım 2: Giriş Bilgileri

 • MHRS sistemine giriş yapabilmek için T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açmanız gerekmektedir.
 • Eğer henüz kayıtlı değilseniz, sisteme kayıt olma seçenekleri de bulunmaktadır. Kayıt aşamasında kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz önemlidir.

Adım 3: Randevu Seçimi

 • Giriş yaptıktan sonra, randevu almak istediğiniz sağlık kuruluşunu ve doktoru seçmelisiniz.
 • Uygun tarih ve saat aralıklarını gözden geçirerek size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Adım 4: Randevu Onayı

 • Seçtiğiniz doktor ve tarih için randevunuzu onaylayın.
 • Onayladıktan sonra size verilen randevu kodunu not almalısınız, çünkü bu kod randevunuzun güvencesidir.

3. Randevu İptali ve Değişikliği:

 • Randevunuzu iptal etmek veya değiştirmek istiyorsanız, sisteme giriş yaparak ilgili seçenekleri kullanabilirsiniz.
 • Ancak, belirli bir süre öncesine kadar ücretsiz yapabileceğiniz iptal ve değişiklik işlemleri sonrasında ücretlendirme uygulanabilir.

4. MHRS 182 Telefon Hattı ile Randevu Alma:

 • MHRS 182 telefon hattını arayarak da randevu alabilirsiniz. Operatöre kimlik bilgilerinizi vererek, randevu almak istediğiniz doktor ve tarih bilgilerini belirtmelisiniz.

5. Randevu Günü:

 • Randevu gününüzde belirtilen saate zamanında gelmeye özen gösterin.
 • MHRS sistemi, sağlık hizmetlerine hızlı ve organize bir şekilde erişim sağlamanıza yardımcı olacaktır.

182 MHRS Randevu Alma

Randevu ya da kayıt için mhrs.gov.tr veya hastanerandevu.gov.tr/Randevu/default.xhtml web sitesine giriniz. Daha önce kayıt olduysanız T.C. kimlik numaranızı, MHRS şifrenizi ve yan taraftaki 5 haneli sayıları boş alana yazınız. Eğer kayıtınız yoksa “Üye ol” seçeneği ile kayıt işlemlerini başlatınız. Kayıt için aşağıda görselde gördüğünüz zorunlu alanları doldurunuz. Sonraki alanda hesabı doğrulamanız için cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor. Bu numara daha önce başka bir hesapta kullanılmış olabilir ve size ait olması önemli değil. Numara eşinize ya da ailenizden birine ait olabilir. Ama yazacağınız numaraya hesabı doğrulamanız için kod gidecek ve o kodu hesap alanındaki doğrulama alanına yazmanız gerekiyor. Doğrulama yapılmazsa randevu alamazsınız.

182 MHRS nasıl kayıt olunur ve nasıl randevu alınır

182 randevu alma
182 MHRS Randevu Nasıl Alınır (Uygulama ve Arama)
MHRS randevu alma
182 MHRS Randevu Nasıl Alınır

182 MHRS Randevuyu İptal Etme

İnternetten randevu alamazsanız 182′ i arayarak sorunun ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer randevuyu iptal etmek istiyorsanız randevu saatine en az 1 saat kalaya kadar iptal edebilirsiniz. 1 Saatten daha az ise randevu saatinin gelmesini beklemeniz gerekiyor.

Randevu saatin 5-10 dakika geçtikten sonra iptal için deneyiniz. Eğer yapılamazsa 182 müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirmeye çalışınız. Ya da eğer hastanedeyseniz MHRS görevlisine söyleyerek yaptırabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir