4.5G Sim kart algılanmadı sim kart takılı değil hatası

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Turkcell' de Vodafone ve Türk Telekom (Avea) 4.5G sim kart algılanmadı cihaz yeniden başlatılacak. Sim kartı değiştirdim çalışmıyor ve şebeke çekmiyor çözümü nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

4.5G’ deyken internet bağlantım gidiyor. 4.5G mobil veri bağlantısı simgesi görünmüyor internet’ e bağlanamıyorum. 4.5G uyumlu sim kart aldım yani sim kartı değiştirdim ve sim kart uyumsuzluk sorunu yaşıyorum. Cep telefonum 4.5G uyumlu ve kontrol ettim 4.5G’ yi destekliyor. Ama “sim kart algılanmadı cihaz yeniden başlatılacak” yada “sim kart takılı değil” hatası alıyorum.

Bu hata arar ara ekrana gelmekte Bunun dışında internet bağlantım gidiyor. Mobil veri bağlantısı simgesi görünmüyor. Yukarıdaki gibi bir şikayetiniz varsa, aldığınız sim kartta sorun var. 4.5G ile mobil operatörler çıkardıkları sim kartların bazılarında cihazlarla uyumsuz görülmekte. Sorunun çözümü için operatörlerin çalışmaları devam ediyor. Bu sorun bazı cihazlarda çıkıyor. Eğer sorun yaşıyorsanız, operatörünüzü arayarak şikayet kaydı açtırıp yeni sim kart talep ediniz.

Uyarı: 4.5G sim kart değişikliği yaptıktan sonra 72 saat bankalardan ve sms doğrulama gibi uygulamalardan yararlanamayacaksınız. Yani örnek internet bankacılığa girişte gönderilen güvenlik kodu ulaşmayacak. Güvenlik nedeniyle bu şekilde bir uygulama yapılmaktadır. Bu tüm sim kartlar için geçerli.

4.5G Sim kart algılanmadı sim kart takılı değil hatası

Sim kart algılanmadı sim kart takılı değil nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sim kartınız 4.5G’ ye uyumlu mu, 4.5G uyumlu Samsung cep telefon modelleri, 4.5G hızını destekleyen ve desteklemeyen telefon modelleri ve 4.5G internet veri kullanım hesaplama sorgulaması haberlerimize baktınız mı?

4.5G teknolojisi yarın Türkiye genelinde hizmette başlanacak. Tabi malum her yeni teknolojide oturana kadar bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. Şuan hizmet başlamadan sim kart sorunu var. Tahmini buna bağlı ara ara bağlantı sorunları da meydana gelebilir. Eğer internet bağlantınız kopuyor yada bağlantı yapamıyorsanız, 3G internet bağlantısına geçip denemeniz önerilir.

4.5G ile ilgili tüm sorunlar için destek hattıyla görüşünüz.. Bazı cep telefonu modellerinde sadece 4.5G desteği bulunmaktadır. 4G uyumlu telefonlar, 4.5G internet hızını alamayacaklar. Ama 3G internet hızına göre çok ama çok daha iyi bir hıza sahip olacaklar. 4G uyumlu cihaz sahipleri eğer 4.5G’ den dolayı cihazınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, 4.5G teknolojisi tam oturana kadar değiştirmemeniz önerilir. 

sim kart takılı değil nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak