AirTies Air 6372 modem kurulumu nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

AirTies modem kurulumu ve ayarları. AirTies Air 6372 modem kurulumu ve AirTies Air 6372 modemde kablosuz ağ bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını yayınlayacağız…

Teknoloji destek

AirTies Air 6372 modem kurulumuna başlayabilmeniz içn ilk önce modeminizin bağlantılarının doğru yapıldığını kontrol ediniz. Ayrıca üzerindeki ışıkların yandığından emin olunuz. Bu uyarılarımızı yaptıktan sonra AirTies Air 6372 modemin kurulumuna başlayabiliriz.

İlk önce bilgisayarınızda bulunan tarayıcılardan herhangi birini açınız. Daha sonra çalıştırdığınız tarayıcıların adres çubuğu bölümüne 192.168.2.1 varsayılan web arayüzü adresini yazarak enter tuşuna basınız. Aşağıdaki resimde örnek olarak internet explorer tarayıcısında gösterilmiştir.

AirTies Air 6372 modem kurulumu

AirTies Air 6372 modem kurulumu nasıl yapılır

Yukarıdaki adresi yazdıktan sonra sayfa sizleri kullanıc adı ve şifre ekranına yönlendirecektir. Bu ekranda yer alan bilgileri eksiksiz girerseniz modemin arayüzüne ulaşabilirsiniz. Eğer ilk defa bu modemi alıyorsanız yapmanzı gereken kullanıcı adı bölümüne admin, şifre bölümünü ya boş bırakınız veya admin, ttnet, superonline seçeneklerinden birini yazarak giriş yapınız.

AirTies Air 6372 modem kurulumu

Bu ekranı geçtikten sonra modemin arayüzünün sol tarafında bulunan ADSL ayarlarına tıklayınız. ADSL ayarları ADSL başlığı altında yer almaktadır. ADSL ayarlarına girdiğinizde ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Buradan tablonun en sonunda yer alan Düzenle yazısına tıklayınız. Bu ekrana tıkladığınızda ise sizleri kullanıcı adı ve şifre girebileceğiniz ekrana yönlendirecektir.

AirTies Air modem kurulumu nasıl yapılır

PVC ayarları başlığı alrında bir çok değer göreceksiniz. Burada yapmanzı gereken bir kaç işlem bulunmaktadır. Bunlar protokol kısmının karşısında yer alan açılır seçeneklerden PPPoE’yi seçiniz. Daha sonra aşağıda yer alan ADSL kullanıcı adınızı ve şifrenizi gireceğiniz tablolara geçiniz. Kırmızı kutucuk içerisinde gösterilmketedir. Buraya gireceğiniz şifre daha önce internet sağlayıcısının sizlere verdiği şifredir. Yine kullanıcı adıda aynı şekilde internet sağlayıcısından aldığınız kullanıcı adıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra yaptığınız ayarların modemde aktif olabilmesi için yapmanız gereken sayfanın altında bulunan kaydet yazısına tıklamanıdır.

AirTies Air modem kurulumu

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra sırada modeminizde bulunan kablosuz ağ özelliğini aktif etmedir. Yine modem ara yüzünün sağ tarafında bulunan menülerden kablosuz seçeneğini seçiniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.Buradan Kablosuz Ağ Etkin yazısının karşısında bulunan boş sekmeye tıklayarak aşağıdaki gibi seçili hale getiriniz. Daha sonra sayfanın altında yer alan kaydet yazısına tıklayarak kablosuz ağ özelliğini aktif ediniz. 

AirTies modem kurulumu


Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 12:18

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir