Amazon Akıllı Telefon İşine Giriyor!

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

1994 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde kurulan Amazon.com, işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür. Bugün Amazon’da, DVD, muzik CDsi, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya gibi farkı türden mallar satılmaktadır. Jeff Bezos sanal alışveriş şirketinin isminin alfabetik sırada önde çıkması için “A” harfiyle başlamasını tercih etmiştir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Amazonun yaptığı en büyük atılım ise kendi ekosistemini oluşturması adına kendi tabletini ve kendi işletim sistemini üretmesidir. FireOS adı verilen bu işletim sistemi, Android tabanlı bir işletim sistemidir. Google Market’e erişimi bulunmayan Kindle tablet sahipleri Amazon Markete girerek Kindle için özelleştirilmiş oyunlara ve kitaplara ulaşabilmektedir. Kindle Fire tabletlerin özel ekranları sayesinde tam güneş altında bile 0 görüş kaybı yaşanarak okuma sağlanmaktadır.

020812-Kindle-Fire-1

Amazon son günlerde adını sıkça duyduğumuz bir marka oldu. Öncelikle kendi konsolunu yaratacağı söylenen şirketin şimdide bir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair söylentiler duyulmaya başlandı. BGR internet sitesinin yaptığı haber ve görsele göre Amazon 4,7 inç boyutunda, Snapdragon 801 işlemcili, 13 megapiksel arka kamera ve 2400 Mah pil gücünde bir telefon üzerinde çalışıyor. Her telefonun en iyi özellikleri alınarak tasarlanacağı belirtilen telefonun iPhone’dan HTC’den ve Samsung’dan izler taşıdığı konsept çalışmasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

bgr-amazon-smartphone-kindle-fire-phone

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir