Android Galaxy S4 telefonlarda dosya gizleme nasıl yapılır?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Android Samsung cep telefonda dosya şifreleme gizleme saklama. Galaxy S4 telefonlarda dosya gizleme, dosya şifreleme işlemleri nasıl yapılabilir ? Sorusunun cevabı…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android işletim sistemine sahip telefonlar mobil dünyası içerisinde en çok kullanılan telefonlardandır. İşte o telefonlardan biri olan Galaxy S4 modelinde nasıl dosya gizleme dosya şifreleme işlemlerini yapabileceğinizi anlatacağız.

Telefonunuzda yer alan bazı bilgilerin resimlerin başkaları tarafından görünmemesini istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Çünkü telefonların boyutları büyüdüğünden artık cebimizde taşınan bir cihaz olma özelliği kaybettiğini söyleyebiliriz.

Ulu ortada yer alan bu cihazlarda bazen bu yazıda bahsedeceğimiz şifrelem yöntemlerini kullanmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Dosya şifreleme dosya gizleme özelliği kullandığınız telefonun işletim sistemi sürümüne göre değişiklik göstermektedir.

Haberimiz galaxy S4 modeli üzerine yapıldığından dolayı işlemlerimize bu telefon modeli üzerinden devam edelim. Galaxy S4 modeli ilk çıktığından android 4.4.2 işletim sistemini kullanmaktaidi. Bu işletim sistemini kullanan takipçilerimiz ek herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan direkt olarak telefon üzerinden dosya gizleme yapabilirler.

Aşağıdaki resimde göründüğü gibi telefonunuzun ana ekranında yer alan uygulamar kısmında gaalxy s4 modelinde sağ alt köşede yer alan dokunmatik tuşa dokunduğunuzda istediğiniz dosya ve uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android Galaxy S4 telefonlarda dosya gizleme

Android Galaxy S4 telefonlarda dosya gizleme nasıl yapılır?

Android Galaxy S4 telefonlarda dosya gizleme nasıl yapılır?

Yukarıdaki resim android 4.4.2 işletim sisiteminde çekilmiştir. Şuan ise galaxy s4 modeli resmi stock romu 5.0.1 dir. Bundan dolayı eğer güncelleme yaptı iseniz bu ekran sizde bulunmayacaktır. Peki bu işletim sistemini kullananlar nasıl yapacaklardır.

Google play Store’den arama kısmına dosya şifreleme dosya gizleme yazdığınızda karşınıza bir çok uygulama çıkacaktır. Bu uygulamalardan herhangi birini telefonunuza kurarak gizleme şifreleme işlemi yapabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2017, 13:15

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak