Android Kasmayan Oyunlar Hangileri

Andronova
Yazar Andronova 9 Minimum Okuma

Eski telefonda oynanacak oyunlar hangileri dendiğinde kesinlikle cihaz modelinin bilinmesi gerekiyor. Android kasmayan oyunlar olarak eski ama hala oynanan oyunlardan bazılarına yer verdik.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Play üzerinden bulunan, özellikle son dönemde çıkmış veya güncelliğini hala yitirmemiş en iyi Android savaş oyunları hakkında bu yazımda size bilgi vermek, aynı zamanda bir liste haline getirmek istiyorum. Sizin de bildiğiniz gibi son dönemde çıkan bir çok Android uygulaması ile birlikte Google Play içerisinde kayda değer bir uygulama bulmak gitgide zorlaşmaya başladı.

Bende bu yazım ile başlayarak bir seri şeklinde özellikle Android oyunları üzerine kesinlikle kaçırmamanız gereken uygulamaları bir araya getirmeyi planlıyoruz. Son döneme damgasını vurmuş, vuracağını düşündüğüm en iyi Android savaş oyunları şu şekilde sıralanıyor:

Eski Telefonlar İçin En İyi Android Savaş Oyunları

Android savaş oyunları denince akla gelen en iyi Android oyunlarından bazılarını aşağıya listemize ekliyoruz. Bunların bir kısmı çok eski modellerde yavaş çalışacaktır.

1. Clash of Clans

Clash of Clans sadece en iyi Android savaş oyunları arasında yer almayı bırakıp Google Play‘in en çok indirilen ve vakit geçirilen uygulamaları arasına da adını başarıyla yazdırmış bir oyun. Bu yüzden ilk sıramızı tabiki de Clash of Clans oyununa veriyoruz.

Yaklaşık 12 milyon kişi tarafından oynanmış oyun ile ilgili hepinizin az çok bilgisi olduğunu biliyorum. Yine de oyunla ilgili ufak da olsa bilgi verelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Son dönemde çıkan birçok uygulamanın ilham kaynağı haline gelen Clash of Clans oyunu köyünü oluştur, geliştir ve savun konseptinin öncülüğünü yapan bir oyun. Son dönemde çıkan benzer oyunlar sevdiyseniz, bu oyunların atası Clash of Clans‘ı da denemeden geçmeyin. Sadece köyünü oluştur, geliştir ve savun konsepti ile de kalmayan oyun aynı zamanda online olarak oyunu sürekli oynayan yüzbinlerce kişi ile birlikte inanılmaz bir oyun havasını da sizi sunuyor.

Mobil platformlar üzerinde oynan birçok Android savaş oyunları vakit geçirmek için oynanan oyunlar olarak algılansa da Clash of Clans‘ın bilgisayarınızda oynadığınız birçok oyundan farkı olmayacağını, vaktinizin büyük bir kısmını bu oyuna ayıracağınızın altını da şimdiden çizelim.

2. Boom Beach

Android savaş oyunları listemizin ikinci sırasına da 2,2 milyon oyuncu tarafından oynanan Boom Beach oyununu yerleştiriyoruz. Boom Beach uygulaması çıkalı çok uzun bir zaman olmamış olsa da gerek oyunun grafikleri, gerek konsepti ile çok kısa sürede 2 milyon indirmeye ulaşmış nadir uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Clash of Clans ile aynı yapımcıdan Supercell firması tarafından çıkarılan oyunun konsepti de en az C. Clans kadar farklı ve keyifli. Farklı adaları keşfedip, düşman üslerine saldırdığımız oyun klasik savaş oyunları arasından taktiksel davranmanın oyuna olan katkısı ile ayrılıyor.

Yüzbinlerce kişinin bulunduğu oyundaki en büyük amacımız düşman üslerine yapılan saldırılar ile yağmalamak gibi gözükse de en az bunun kadar önemli bir nokta da kendi üssünüzü dışarıdan gelecek saldırılara karşı korumak ve kaynaklarınızı geliştirmek.

Arkadaşlarınız ile güzel oynanayacak güzel bir oyun arıyor ancak oyunlar arasında tercih yapmakta zorlanıyorsanız, Boom Beach uygulamasının tam size göre olduğunu söyleyebilirim.

3. Call of Duty: Heroes

Activision tarafından çıkarılan Call of Duty, Supercell oyunları Clash of Clans ve Boom Beach ile indirme sayısında yarışamayacak olsa 500 bin indirme ve oyun konsepti ile Android savaş oyunları listemin üçüncü sırasını hak ediyor.

Hali hazırda Call of Duty oyunları hala bilgisayarınızda oynamaya devam ediyor ve mobil platformlarda da Call of Duty‘i farklı bir konsept ile oynamak isterseniz uygulamayı bir denemenizde fayda var. Bilgisayar oyunlarından ikonik karakterlerin de bulunduğu oyunda bu karakterleri ele geçirmeye ve seviye atlatarak güçlendirmeye çalışıyoruz.

Ordularınızı oluşturup eğittiğiniz oyunun grafikleri de mobil platformlarda savaş duygusunu tam olarak ifade edebilecek birkaç uygulama arasında girmeyi başarıyor. Birçok oyunda olduğu gibi kendi üssünüzü ve kaynaklarınızı da geliştirmek zorunda olduğunuz Call of Duty®: Heroes oyununu beğeneceğinizi tahmin ediyorum.

4. Brothers in Arms® 3

Android’ in en iyi yapımcılarından biri olan ve çıkardığı onlarca oyunu ile Google Play’i oyun bazında çeşitlendiren Gameloft firması tarafından çıkartılan Brothers in Arms® 3 oyunu da Android savaş oyunları listemin olmazsa olmazlarından. Yukarıda tanıttığımız 3 oyundan farklı olarak Arms® 3 oyununda tek bir kişiyi, Çavuş Wright’ı oynayarak Normandiye işgali sonrası efsanevi bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kendi ekibimizi yönettiğimiz ve geliştirdiğimiz oyun bu yönüyle diğer oyunlardan konsept olarak ayrılarak farklı bir tat veriyor diyebilirim. Silah seçimi, taktik ve ekip ruhunun tam olarak yansıtıldığı oyun akıcı bir şekilde vaktinizin büyük bir kısmını keyifle geçireceğiniz bir uygulama.

Özellikle nişancı ve strateji oyunlarını seviyorsunuz her ikisinin de bulunduğu Arms® 3 oyununu indirerek İkinci Dünya savaşı macerasına çıkmaya başlayabilirsiniz.

5. Blitz Brigade

Android savaş oyunları listemin son oyununa da yine Gameloft tarafından çıkarılmış eğlenceli bir savaş oyunu olan Blitz Brigade’ı koyuyorum. Özellikle çok oyunculu oyunları seven kullanıcıların bu oyunu hala denemediyse kesinlikle denemesini tavsiye ediyorum.

Beş farklı üst grup içerisinden yaptığımız seçim ile başlayan oyunda 12 kişiye kadar artan takım savaşları ile düşmanlarınızı takımınızdakiler ile birlikte yenmeye çalışıyoruz. Farklı oyun modları ile de oyunun heyecanını bir doz arttıran Gameloft, başarılı grafikleri ile de oldukça başarılı bir yapım ortaya çıkarmış.

Android kasmayan oyunlar
Android Kasmayan Oyunlar Hangileri

Android Telefonu Yormayan Oyunlara Devam

Mobil oyunlar, günümüzde pek çok insanın boş zamanlarını keyifli bir şekilde geçirmeleri için harika bir seçenek haline geldi. Ancak bazı oyunlar, yüksek grafikler ve yoğun işlemci kullanımı nedeniyle cihazlarınızı yorabilir. Neyse ki, Android platformunda hafif ve hızlı oyunlar da mevcut. Bu makalede, Android telefonunuzu yormadan oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlara bir göz atacağız.

1. 2048:

2048, basit bir mantık bulmacası oyunudur ve düşük kaynak tüketimi ile bilinir. Hücreleri kaydırarak aynı sayıları birleştirerek yüksek puanlar elde etmeye çalışırsınız. Oynanması kolaydır ve cihazınıza fazla yük bindirmez.

2. Flappy Bird:

Flappy Bird, basit ve bağımlılık yaratan bir oyun olarak öne çıkar. Karakteri engeller arasından uçurarak yüksek puanlar almaya çalışırsınız. Minimalist grafikler ve düşük sistem gereksinimleri ile cihazınızı rahatsız etmez.

3. Subway Surfers:

Subway Surfers, popüler bir sonsuz koşu oyunudur. Renkli grafiklere sahiptir ve hızlı tempolu oynanışı ile eğlencelidir. Ancak, cihazınızı aşırı derecede zorlamaz.

4. Alto’s Adventure:

Alto’s Adventure, sakin bir atmosferde snowboard yapma deneyimi sunar. Harika görselleri ve hoş bir müziği vardır, ancak sistem kaynaklarını fazla kullanmaz.

5. Hill Climb Racing:

Hill Climb Racing, araçlarla zorlu dağ tırmanışları yapmanızı sağlayan bir oyunudur. Basit grafikleri ve kontrolleri ile hafif bir oyundur.

6. Crossy Road:

Crossy Road, bağımlılık yapıcı bir “Frogger” tarzı oyunudur. Karakteri trafikte ve tehlikelerden geçirerek ilerlersiniz. Renkli ve sevimli grafiklere sahiptir.

7. Smash Hit:

Smash Hit, görsel olarak etkileyici bir oyun olan zarif bir cam kırmaca oyunudur. Hızlı tempolu oynanışı ile eğlencelidir, ancak donma veya yavaşlama sorunları yaratmaz.

8. Duet:

Duet, sakin bir zeka oyunudur. Renkli grafiklerle desteklenen bu oyunda, iki daireyi engellerden kaçırarak ilerlersiniz. Hafif ve zekice bir oyun deneyimi sunar.

9. Mini Metro:

Mini Metro, minimalist bir tren yönetimi oyunudur. Şehirleri tasarlayarak tren hatları oluşturursunuz. Basit grafikler ve sakin bir atmosferi ile dikkat çeker.

10. Pocket City:

Pocket City, şehir kurma ve yönetme oyunudur. Kendi şehrinizi inşa edebilir, yönetebilir ve geliştirebilirsiniz. Oynanışı sakin ve keyiflidir.

Daha Eski Modeller İçin Öneri Oyunlar

Eski telefonlarda oynanacak oyunlar şeklinde sorular içinde yine azda olsa bazı oyunları aşağıya ekliyoruz.

  • Archery Master 3D
  • Ultimate Football
  • Galactic Rush
  • Radiant Defense
  • Zombie Frontier
  • Stick Hero

Android kasmayan oyunlar hangileri sorularına cevap vermeden önce, herhangi bir oyunu tercih ederken ilk yapacağınız sistem gereksinimlerine bakmak olacak. Oyun oynarken performans için kesinlikle arka planda çalışan gereksiz şeylerin durdurulması daha sağlıklı kullanım sağlayacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir