Android Lolipoplu ile KitKatlı Galaxy S4 Karşılaştırması [Dikkat Aşırı Şeker Vardır]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 5.0 Lolipop‘un dağıtılmaya başlamasıyla beraber, güncelleme üzerine çalışan firmalardan sızıntılar gelmeye başlamıştı. Samsung Galaxy S4‘te yeni güncellemeyi alması beklenen telefonlardan ve yeni Touchwiz hakkında sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Sızan yeni videoda, Samsung’un yeni ara yüzü etraflıca inceleniyor ve Android 4.4 KitKat ile karşılaştırma yapılıyor.

Andronova

İlk olarak kilit ekranına bakacak olursak, bildirimler artık Android 5 stilinde gösteriliyor. Bildirimler dışında ise, TouchWiz‘in kilit ekranında her hangi bir değişiklik göze çarpmıyor. Üst bardan ekran düzenine kadar her şey KitKat ile aynı gözüküyor. Mesaj uygulamasına geldiğimizde ise, ara yüzün materyal tasarıma geçtiği gözüküyor. Üst bildirim barı ve mesaj başlığı aynı renkte. Bu sayede tasarımda bütünlük sağlanmış. Ayrıca arka beyaz fon da, görselliği pekiştiriyor. Arama ekranına baktığımızda ise yine düz bir tasarım ve beyaz renk Android 5 Lolipop’un orijinal uygulamasını hatırlatıyor.

Ayarlar menüsüne girdiğimizde ise, beyaz fon üzerine mavi seçenekler ve üst bar ile aynı renk olan ayarlar kısmı, materyal tasarımın iyi kullanılmasına işaret. Açıkçası yeni ayarlar menüsü, TouchWiz’in en güzel yeri olarak göze çarpıyor. Son olarak, bildirim panelinden açılan hızlı ayarlar menüsü ise hala oldukça kalabalık gözüküyor. Telefonun neredeyse tüm ayarlarını değiştirebileceğiniz bu menü, mavi bir arka fona ve yeni, modern logolara kavuşmuş durumda. Yine de daha güzel yapılabilirdi.

Video’da hemen hemen tüm değişiklikler detaylı olarak incelenmiş. Geçen senenin amiral gemisinin de kısa sürede Android 5.0 Lolipop sürümüne geçmesi bekleniyor. Galaxy S4 sahipleri, Android 5.0 Lolipoplu TouchWiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

s4-kitkat-lollipop-1-710x629

s4-kitkat-lollipop-11-710x629

s4-kitkat-lollipop-7-710x629

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın