Android M’in Versiyon Numarası 5.2 (Android 5.2) Olacak, 6.0 Değil!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın mobil işletim sistemi Android‘in Lollipop versiyonuyla birlikte gelen Materyal Tasarım ve bir çok özelliğin gelerek geçirdiği değişimin ardından, şimdi gözler Google‘ın 28 Mayıs’ta resmi olarak tanıtımını yaptığı (haberi burada) Andorid M sürümüne çevrildi.

Teknoloji destek

Henüz ismi belli olamayan Android M sürümü için, “Android M’in Resmi Adı Android Milkshake Mi Olacak?” veya hangi şekerleme ismi olacak gibi sorular gelirken, diğer taraftan yeni Android’in hangi versiyon numarasını alacağı da merak edilenler arasında.

İlk etapta Android M için bir çok kişi tarafından Android 6.0 sürüm numarasıyla geleceği söylenirken, son alınan bilgiler ışığında, yeni Andorid’in Andorid 5.2 versiyon numarasını alacağı söyleniyor.

android-5-2

Android M için paylaşılan son görselde, sistem saatinin 5:20‘yi göstermesinden yola çıkarak, yeni Android’in Android 5.2 versiyon numarasıyla geleceği görüşü hakim. Google daha önce de bu tarz bir yöntemle sürüm numaralarına işaret etmişti.

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir