Android Telefonda Ofis Uygulaması ve Sorunları

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Microsoft Word, Excel ve Power Point gibi ofis uygulamalarını cep telefonunuza taşımak ister misiniz? Ofis uygulaması çalışmıyor mu?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İş için gerekli dosyalarınızı dışarıdayken ya da bilgisayarınızın başında değilken kontrol etmeniz gerektiğinde telefonlar için kullanılan uygulamaların başında Office uygulaması geliyor. Hazırladığınız dosyaları Excel, Word, Power Point gibi uygulamalar aracılığıyla cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Google Play ve Apple Store mağazalarından indirebileceğiniz bu uygulama hayatınızı kolaylaştırabilir. WPS Office + uygulaması ve Microsoft ofis uygulamasını kullanabilirsiniz. Microsoft ofis için, Office 365 aboneliğine sahip olmanız gerekiyor.

Office Uygulamasını Telefonumda Neden Kullanmalıyım: Office uygulamasını telefonumda bulundurursam ne gibi yararını görürüm diye bir soru duyar gibiyim. Bunun için size bir örnek üzerinden anlatmaya çalışacağım. Üzerinde uzun süredir çalıştığınız bir Office dosyası var. Bunu bilgisayarınızdan rahatça kontrol edebiliyorsunuz. Ancak öyle anlar oluyor ki bilgisayarınız ya yanınızda bulunmuyor ya da açılmıyor. Böyle durumlarla karşılaşmamak için uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Bu sayede hazırlamış olduğunuz dosya telefonunuz sayesinde sürekli yanınızda bulunur ve istediğiniz zaman istediğiniz yerde kontrol edebilirsiniz.

Her uygulama gibi ofis uygulamasında da sorun yaşayabilirsiniz:  Piyasadaki hiçbir ürün tam anlamıyla doğru çalışmıyor diyebiliriz. Bu uygulamada da problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu makale de amacım ise sizin bu problemlerle başa çıkabilmenizi sağlamak.

Android telefonda ofis uygulaması

Office uygulamasında karşılaşılan sorunların çözümleri: Cihazınız uygulama için gerekli olan sistem özelliklerini karşılamıyor olabilir. Bunun için İnternet üzerinden yapabileceğiniz kısa bir araştırma sonucunda gerekli olan sistem özelliklerini cihazınızda karşılaştırabilir ve soruna neden olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Android telefonda ofis uygulaması
Android Telefonda Ofis Uygulaması ve Sorunları

Yaşanan problemlerden birisi de “Bu cihazda yazım denetimi desteklenmiyor” hatasıdır. Office android işletim sistemi üzerinde 18 dil desteklemektedir. Brezilya Portekizcesi, Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Avrupa Portekizcesi, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Le-tonca, Norveççe, İtalyanca, Rusça, Slovence ve İspanyolca. Bu dillerin desteklenmesi için ve Türkçe kullanabilmeniz için Google Play’dan Google Klavyesi indirip yükledikten sonra, Word’ü kapatıp yeniden açın. Bunlar dışında yaptığım araştırmalara göre kullanıcılar ağ sorunu yaşamakta olduklarını belirtmiş. Öncelikle Office uygulamasında oturum açmanız gerekiyor. Bu aşamada karşınıza çıkan ağ sorunu Wi-Fi’den kaynaklanıyorsa modeminizi kontrol edin. Mobil şebekeden bağlıysanız eğer uçak modunun açık olup olmadığını kontrol ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

Sorunlarınızı bu yöntemlerle çözdüyseniz dosyalarınızı akıllı telefonlarınıza rahatça kontrol edebilir ve üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak