Xperia Z1 için Yayınlanan Güncelleme Kamera Performansını Belirgin Şekilde Artırıyor

Ağustos sonunda resmi tanıtımı gerçekleşen Xperia Z1 sahip olduğu donanım özellikleri itibariyle yılın ikinci yarısında dikkat çeken modellerden biri olmayı başardı. Xperia Z’den OmniBalance tasarımı ve su geçirmezlik özelliğini miras alan telefon; Snapdragon 800 işlemci, Triluminos ekran, daha yüksek kapasiteli pil ve Sony G-Lens destekli 20.7MP çözünürlüklü kamerası ile mobil dünyasında standartları belirleyen bir model oldu.

Halihazırda ülkemizde de satışta olan Xperia Z1 için Sony geçtiğimiz günlerde kamera ve pil performasında ciddi manada iyileştirmeler sağlayan bir güncellemenin dağıtımına OTA yoluyla başlamıştı. Kamera tarafında bir güncelleme bekleniyordu, zira yapılan ilk incelemelerde telefonda yer verilen iddialı sensörün yeteneklerini tam anlamıyla ortaya koyamadığı ifade ediliyordu. Söz konusu güncelleme neticesinde; Seri çekim, Süper Otomatik , AR Etkisi ve Panoramik gibi çekim modlarının yanında Akıllı Sosyal Kamera platformu da geliştirildi.

Hollandalı bir Xperia Z1 sabihi güncelleme öncesi ve sonrasına ait çektiği bazı görselleri XDA-Geliştiriciler Forumunda yayınlayarak kamera performansının ne derece artığını gözler önüne serdi. Görsellerdeki daha keskin detaylar, daha az bulanıklık, iyi renk ve kotrast ayarları ile Sony’nin kamera performansını ciddi manada artırdığını görüyoruz.

xttQQuw

8zQYeTs