Intel ve Acer, Liquid C1’i Tanıtmak İçin Bir Araya Geldi!

Görünen o ki, Intel x86 mimarisinin tohumlarını alt segment akıllı telefon piyasasına gayet başarılı bir şekilde atıyor. Şimdiyse sıra orta segmentte. Orta segmenti hedefleyen ve Intel’in bu seviyedeki en son çipsetini içeren yeni bir akıllı telefon yakın zamanda duyuruldu. Acer, Atom Z2420 çipini aldı ve Acer Liquid C1 adını verdikleri yeni telefonlarının içine yerleştirdi. Bu çipset mobil piyasanın S4’lerine ve Tegra’larına göre büyük bir etkin güç sayılmaz fakat hedeflediği orta segmentin giriş seviyesi için gerekli olan fiyat/performans oranını çok iyi yakalar nitelikte.

Andronova

Liquid C1, 4.3 inçlik qHD bir ekranla, 8 megapiksellik bir kamerayla ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklenmiş olarak geliyor. Yukarıda bahsettiğimiz Z2420 ise 1.2GHz hızında, tek çekirdekli ve hyper-threadinge sahip bir işlemci. Bunlar dışında pek bahsedecek bir şey yok, tek diyebileceğimiz telefonun dış görünüşünün ve profilinin zarif durduğu.


Acer ve Intel bu telefonu Tayland’da duyurdu ve burası aynı zamanda telefonun ilk piyasaya çıkacağı ülke. Telefonun fiyatı 9.990 baht (yaklaşık 335 dolar) olarak belirlenmiş ve cihaz satışa önümüzdeki aydan itibaren çıkacak. Diğer Asya pazarlarının da bu cihazdan nasipleneceği söyleniyor, fakat şu an için Acer bu konudaki detayları paylaşmış değil.

Kaynak: Phandroid

Andronova