Samsung Galaxy S II için Andoroid 4.1.2 – 4.2.1 CyanogenMod 10 ve CM10 Tabanlı ParanoidAndroid Rom Nasıl Yüklenir?

Android cephesinde bazı kullanıcılar açısından yaşanan güncelleme sorunu, geliştiriciler tarafından hazırlanan özel romlar ile giderilebiliyor. Google tarafından yayınlanan Andorid kaynak kodları üzerinde geliştirme çalışmaları yapılarak hazırlanan bu romlarda, CyanogenMod ekibi dikkat çekiyor.

Her telefona Andorid’in saf halini kurmak üzere geliştirme çalışmaları yapan ekip, neredeyse her telefon için çalışmalarını aralıksız sürdürmekte. Şu aşamada Android 4.2.1 CM10.1 hazırlıklarına başlayan grup, belirli aralıklarla Android 4.2.1 sürümünü güncellemekte. Bir süre önce haber kuşağımızda Galaxy Note ve Note II için Android 4.2.1 romunu duyurmuştuk.

Bu haberimizde ise Samsung Galaxy S II için Android 4.1.2 ve 4.2.1 sürümlerinin nasıl yükleneceğini göstereceğiz. Ayrıca CM10 tabanlı ve telefonunuzda tablet kullanım deneyimi sunan ParanoidAndroid romun nasıl kurulduğu hakkında da bilgiler sunacağız.

Türkiye’de Android platformunun tartışmasız bir numarası olan Andronova.net forumunda her iki romla ilgili detaylı bilgi ve kurulum talimatını bulabilirsiniz. Burada sizleri yönlendirerek her iki özel romun yanı sıra birçok seçenek ile karşılaşabilirsiniz. Burada değerli moderatör arkadaşlarımızdan gerekli her yardımı alabilir ve teknik anlamda her sorunu dile getirebilirsiniz. Kaynak linkler;

Galaxy S II için Andoroid 4.1.2 (4.2.1) CyanogenMod 10

müşteri hizmetleri