Touch ID şifremi unuttum çözümü nedir?

Apple iOS cihazlarda peş peşe 6 kez yanlış parola girdiyseniz cihaz kilitlenir ve örnek 1 dakika sonra yeniden denemenizi bildirir. Tabi buna devam ettikçe bu süre uzar gider.

Bu Touch ID açmak için daha önce tanımladığınız şifreyi girerek açabilirsiniz. Tanımlamadım ya da şifreyi unuttum diyorsanız cihazınızın faturası varsa Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi öneririz. Apple ID ve iCloud gibi şifre sorunları içinde şifre sıfırlama yardımında bulunurlar.

Şifrenizi unutmadan önce örnek telefonun yedeğini aldınız mı? Eğer cevap evet ise harika bu sorunu yedeği geri yükleyerek yapabilirsiniz. Eğer yedek almadıysanız cihazı sıfırlayarak açılması yapılabilir. Ama tüm veriler ve tüm hesaplar silinecek!

Touch ID şifremi unuttum çözümü

Daha önce telefon yedeğini aldığınız bir Mac ya da Windows bilgisayara USB kablosunu bağlayıp iTunes programı üzerinden “yedeklemeyi geri yükle” seçeneği ile devam ediniz. Eğer işlem olmazsa “iPhone’ a geri yükle” seçeneğini deneyiniz. Sonrasından alınan yedeği geri yüklersiniz.

Cihazı algılamazsa iPhone dfu mode alma işlemini yapınız.

Uyarı! Cihazınızdan “iPhone’umu Bul” özelliği açıksa yukarıdaki bu işlemi yapamazsınız.  iPhone’ umu bul’ u kapatıp ondan sonra işlemi yapabilirsiniz. www.andronova.net

Touch ID şifremi unuttum itunes ile kırma

iphone geri yükle

Touch ID şifremi unuttum çözümü

Touch ID şifreyi kurtarma modu ile silme

Touch ID şifre kırma

iphone 5s Touch ID şifre kırma

iphone 6 Touch ID şifre kırma

iPhone’ umu bul nasıl kapatılır?

iPhone telefondan ayarlara ulaşılamadığında icloud. com/find sitesi üzerinden kayıtlı aygıtı kaldırabilirsiniz. Bu adresten Apple kimliği ile giriş yapınız. Üst taraftan “tüm aygıtlar” bölümünden silme işlemini yapınız.

Uyarı! Telefon internette bağlı değilse yani hücresel ağ açık değil veya wifi kablosuz ağa bağlı değilse iPhone’ umu bul özelliğini kapatamazsınız.

Apple kullanıcıların konu için aradığı kelimeler: iPhone 5s Touch ID şifremi unuttum, iPhone 6 Touch ID şifremi unuttum, iPhone 6s Touch ID şifresini unuttum, iPhone 7 Touch ID şifre kırma, iPhone 8 Touch ID şifremi unuttum şifre nasıl kırılır? Sorularınız için yorum bırakabilir ve önerilen Teknoloji hattı müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden destek alabilirsiniz.