Apple iPhone batarya ücret geri ödemesi yapıyor

Apple, iPhone modelleri için başlatmış olduğu batarya değişim kampanyasını daha önceki tarihlere çekmeye hazırlanıyor. Daha önce batarya alan müşterilere firma geri ödeme yapacak.

Andronova

iPhone batarya kampanyası! Apple firması bu yıl başında yaşanan telefon yavaşlatma skandalından sonra çıkardığı modellerin batarya değişimini kampanyalı olarak yapacağını açıkladı. Bu seferde Apple firması bu açıklamadan önce batarya değişimi yapan kullanıcılara fazla ücreti geri ödeme yapacaklarını duyurdu. Bu haberimizde Apple firmasının ne kadar geri ödeme yapacağını dair bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Apple, iPhone bataryaları için geri ödemeyi onayladı. Fazla alınan ücret kullanıcılarına geri iade yapılacak. İşte detaylar…

iPhone batarya ücreti geri ödemesi

iPhone batarya değişimi ücreti: Apple daha önce iPhone bataryası değiştiren kullanıcılara 190 TL fark ödemesi yapacak. Apple yıl başında çıkardığı iOS 11 güncellemesi ile birlikte eski modellerinde yer alan bataryalardan kaynaklı olarak telefonları yavaşlatmıştı. Bu durum bazı uzmanlar tarafından ortaya çıkarılınca Apple kabul etmek zorunda kalmıştı. 

Apple iPhone bataryaları için geri ödeme yapıyor

Apple daha sonra yaptığı resmi açıklama ile bu durumun bataryadan kaynaklandığını açıklayarak bu telefonlarda yer alan bataryaları çok uygun bir fiyata değiştireceklerini kamuoyuna açıklamışlardı. Bu resmi açıklamanın ardından 319 TL’ye satılan bataryalar 129 TL’ye iPhone kullanıcılarına satılmaya başlanıldı. 

Yeni yapılan açıklamaya göre 1 Ocak 2017 ve 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 ve sonrasındaki modellerde yapılan batarya değişimlerinde de bu fiyatı uygulayacaklarını fazla alınan 190 TL’ yi geri iade edeceklerini duyurdular.

Apple yetkili servislerinde yapılacak olan iade işlemlerinde geri ödeme işlemi müşterinin hesabına eft edilerek veya kredi kartına ücret iadesi şeklinde olacak. 

Apple firması ödeme yapacakları kişilere 23 Mayıs 2018 tarihinden itibaren e-posta adreslerine nasıl geri alabileceklerine dair bilgiler gönderecek. Eğer size 1 Ağustos 2018 tarihine kadar e-posta gelmediyse ve bu ücret iadesini almayı düşünüyorsanız yapmanız gereken yıl bitmeden Apple firmasına itiraz etmenizdir.


Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 17:05

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın