Beklenmeyen bir hata oluştu Instagram

blank

Instagram’ ın standart arızalarından biri olan hesabıma girerken beklenmedik ağ hatası ve beklenmeyen bir hata oluştu sorunu ile karşılaşıyorum diyorsanız çözümü biraz zor. Çoğunda sistemde görülen arızayla ortaya çıkmakta.

teknik destek

Instagram uygulamasından hesabınıza girdiğinizde “Beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar dene” hatası alıyorsanız işiniz biraz anlamına geliyor. Bu sorun aynı zamanda Facebook tarafında da görüldüğünü söyleyebiliriz. Normalde bu uyarıdan önce “Güvenlik kodunu gir” yazısı gelmesi gerekiyor. Lakin geliştirici kaynaklı durumdan dolayı direk bu uyarıya düşüyor. Windows sistemli bilgisayardan hesaba giriş yapıp denediğimizde evet kod gir uyarısı geliyor.

Kod seçeneği ekranı gelen kullanıcıların tahmini yarısına kod gitmiyor diye düşünüyoruz. Normalde talep edildiğinde cihaza / e-postaya gönderiliyor. Şu ana kadar henüz net çözümün olmadığını görüyoruz ama aşağıdakilerin bir yol gösterdiğine de şahit oluyoruz. Yine de bu şekilde çıkan uyarılarla karşılaştığınızda bu durumun çözümü biraz zor oluyor.

Test edeceğimiz kısımlar şunlar:

 • Başkalarında çıkıyor mu ve başka internet / cihazlarla yaşanıyor mu?
 • Bir güncellemenin çıkmasından sonra yaşanmışsa o zaman öncekilerden bir kaç versiyonla denenmesi gerekiyor.
 • Telefonun kontrol edilmesi adına yer yeterliliğine, tarihin doğruluğuna ve güncellemelerinin kontrol edilmesi gerekiyor.
 • Uygulamanın uyumsuzluk çıkarmasında önceki sürümlerden bir kaçını aynı ayrı yükleyip bakalım.
 • Belki sadece oturumun çıkışa atılması veya cihazın kapatılması yeterli olacaktır.

Beklenmeyen bir hata oluştu nedir?

Beklenmeyen bir hata oluştu ne demek oluyor diye soranlar için instagram toplum kurallarına veya genel kurallarına aykırı durumlarda kullanıcının girişini engelliyor ve hesap doğrulama güvenliği için cep telefona veya mail’ e kod istiyor. Bazende hesabı çalmaya yönelik girişimlerden dolayı veya farklı yerlerden (ülke veya şehir) giriş yapıldığından dolayı bu sorunla karşılaşılabilmekte.

Yukarıdaki sorunun dışında instagram uygulaması veya kullanıcı kaynaklı sorunlardan dolayı da bu hata oluşabiliyor. Örnek takipçi hilesi yapanlarda sık sık görülebilmekte.

Beklenmeyen bir hata oluştu Instagram
Beklenmeyen bir hata oluştu Instagram

Ekrana gelen bu uyarının bize göre iki nedeni oluyor. Birisi herkes için geçerli sistemdeki arızalarda, diğeri ise önlem amaçlı uygulanan durumlarda çıkması.

Herhangi nedenden dolayı uygulanan bir yaptırım söz konusuysa, beklemek bazen daha hayırlı oluyor. Devam edenlerin hesaplarında ek aksaklıklar çıktığını görebiliyoruz.

Hata oluştu çözümü için yukarıdakiler dışında

Güvenlik kodunun girilmesi ekranı geliyorsa uygulamanın alanında” Yardım al” adlı seçeneğinin test edilmesi gerekiyor. 

 • Farklı bir telefondan, bilgisayar ve tabletten girip deneyiniz.
 • VPN denilen uygulamalardan biriyle test edilebilir. Bazılarının yetersiz olduğunu söyleyebiliriz.
 • Sorunun cihazdan olma durumlarında kaldırıp yeniden kurulum veya eski olanlardan bir kaçının test edilmesi şart.
 • Cihaz ve uygulamanın verileri, önbelleğinin silinmesi ve güncellemelerin kaldırılması (Android kullanıcılarının “Uygulamalar” başlığı alanından instagram’ a dokunulması) gerekebilir.
 • Virüslü cihazlar veya hesap içeriğinde sıkıntılı içerikler paylaşılması.
 • Bağlayabiliyorsanız başka sosyal medya hesabınızı kullanınız ve sonra onun üzerinde oturumunuzu açınız.
 • Son deneyeceğiniz cihazınızı fabrika ayarına döndürmek olacak.

Ceza almış olma durumlarının testi için eğer PC kullanılarak yani tarayıcıyla giriş yapıldığında profil alanındaki açıklamanın değiştirilip kayıt sırasında alınan bir uyarı varsa ya hesabınızda yaşanan bir şeyler var ya da engel aldınız demektir. Bildirimde bulunabilirseniz dönüş bekleyiniz.

Geliştiricinin genelde kullandığı bildirim bağlantısı facebook.com/help/contact/357439354283890.

Beklenmeyen bir hata bildirimi
Instagram oturum açma hata oluştu sorunu

Hesap tarafında yaşanan olumsuzluklar

Kullanıcıların çok sık yaptığı şeylerin bir sonucu oluyor. Yanlış olmayan davranışlarda aşırı olduğunda ters sonuç verebiliyor. Örnek peş peşe yapılan yorumlar gibi aşırı takip edilen hesap sayılarının da buna neden olma durumu var.

Şüpheli görülen davranışlara dikkat ediniz. Sürekli parolanızı yanlış giriyorsanız veya farklı yerlerden oturum açıyorsanız sizi bir tehdit olarak görme olasılıkları var.

Geleli birde ceza olayına. Kısmi yasaklamalar olduğu gibi kalıcı durumlarda var. Test adına bir kaç saat veya gün işlem yapmadan beklemeniz gerekebilir. Eğer profil sayfanıza bilgisayar üzerinden erişim yaparsanız o zamanda ek giriş seçeneklerini açınız.

Uygulamaya gelen sorunlar

Yeni versiyonlarda bazen tam denenmeden yayılan alındığı oluyor. Böyle durumlarda başka cihazlardan denedikten sonra eski versiyonlardan birini cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Kullanıcının deneyeceği ya uygulamanın bazı seçeneklerini çalıştırmak ya da eskisine dönmek olacak. Telefondaki uygulamalar alanını açtığınızda instagram olana bölüme geçmeniz gerekiyor. İçeriğinde yer alanların teker teker denenmesini öneririz. Birini yaptınız ve kontrol ettikten sonra diğerine geçiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!