Bip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenir

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bip grup kurma ve gruba kişi ekleme nasıl yapılır? Bu yazımızda Turkcell' in uygulaması Bip grup nasıl kurulur ve Bip grup nasıl açılır ve kişi nasıl eklenir resimli anlatımla gösterdik

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bip Messenger, Turkcell’ in geliştirmiş olduğu mesajlaşma, görüntülü arama ve 6 kişiye kadar görüntülü grup arama uygulaması. WhatsApp uygulamasına daha çoklu görüntülü arama yani çoklu grup görüntülü konuşma gelmemişken Bip uygulamasında bulunuyordu. Son zamanlarda yerli ürünler gündemde ve milli yazılım için gerekli yatırımlar yapılmaya başlandı. ABD’ ye karşı boykot ilanından sonra iPhone alınmaması ve WhatsApp yerine Bip gündemde.

Bip görüntülü arama yeni güncellemelerle sık sık Bip bağlantı kopması, görüntülü aramada donma sorunu, Bip ses gelmiyor ve Bip ses gitmiyor sorunları aza indirildi. 

Bip’ te çoklu grup görüntülü aramayı denediniz mi? İnternet hızınız yüksekse ve sorun yoksa aramalarda kaliteli görüşmeler yapılabiliyor. Tabi bu bölgesel ve operatörler arasında değişebilmekte. Bazı yerlere Turkcell çok iyi çekerken bazı yerlerde ise iyi çekmeyebiliyor. Vodafone ve Türk Telekom tarafında da durum aynı. 

Bip grup kurma nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bip uygulamasını açınız. “Sohbetler” bölümünde sağ üstteki “+” simgesine dokunun. “Yeni grup” tıklandıktan sonra görüntülü arama yapmak istediğiniz 6 kişiyi seçiyorsunuz. Bip görüntülü görüşmede en az 2 kişi seçerek aramayı başlatabiliyorsunuz. Sonra “İleri” çıkan yerde “Grup ismi” ve grup resmini ekledikten sonra “Oluştur” butonuna tıklayınız. Kurulan grubun profil resmine tıkladığınızda bazı ayarları değiştirebilirsiniz.

Grup URL bağlantı adresi nerede? Profil simgesine dokunduktan sonra zincir simgesine dokunun ve bağlantıyı kopyalayın. Sonra istediğinizle paylaşınız. Bip gruba kişi eklemeyi de profil’ e girdiğinizde kalem simgesiyle ekleme yapabilirsiniz.

Bip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenirbip gruba kişi eklemeBip grup nasıl kurulur kişi nasıl eklenirBip iletişimBip grup oluşturmaBip görüntülü arama

Bip gruba kişi davet etmeBip gruba kişi davet etme android

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Görsellerle grup nasıl kurulur yani açılır ve Bip gruba kişi davet etme nasıl yapılır detaylarıyla anlattık. Sorunda Bip iletişim merkezini arayabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 18:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir