Eagle nedir? Eagle IM uygulaması ile sohbetleri şifreleme

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Eagle nedir? Eagle IM uygulaması ile sohbetleri şifreleme nasıl yapılır? Eagle Android için Google Play Store ve iPhone ise App Store' den indiriliyor.

Ad imageAd image

​​Eagle IM nedir? ​​Eagle IM uygulaması sohbetleri şifreliyor mu? En iyi şifreleme mesajlaşma uygulaması hangisi. ​​Eagle IM yasal mı?

​Eagle IM uygulaması, Türkiye‘ de FETÖ örgütünün kullanılması ile duyuldu. Yani Türkiye’ de pek kullanan olmadığı bir uygulamadır. Malum herkes WhatsApp uygulamasını tercih eder.

Eagle, Google Cloud hizmeti üzerinden güvenli bir şekilde mesajlaşmayı sağlayan uygulamanın adı. Yapılan mesajlaşmalar 256-bit uçtan uca AES şifreleme sistemi ile şifreleniyor.

Eagle’ nin çalışma mantığı: Gizli mesaj paylaşımlarını Diffie-Helman anahtar sistemi ile yapılmaktadır.  Uygulama aynı zamanda orta derecede saldırıları da önlüyor.

Ad imageAd image

Uygulama güvenliğinde bir başka özellikte, başkalarının taklit etmesinin engellenmesi. Mesajlar Google Cloud üzerinden aktarıldığından aynı bir güvenlik özelliği de taşıyor.

Şuan en yaygın ve en güvenilir uygulama olarak WhatsApp uygulaması görülmekte. Tabi güvenilirlik görecelidir.

Eagle uygulaması, IP ve cihaz bilgilerini filitreleyerek her hangi bir bilgiye ulaşımı engeller. Google dahi bu bilgilere erişim yapamıyor. Tabi bu kesin bir bilgi değilir.

Kırılmayacak sistem yoktur!

Eagle nedir? Eagle IM uygulaması ile sohbetleri şifreleme

Eagle nedir? Eagle IM uygulaması ile sohbetleri şifreleme

Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 00:15

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir