Efsane Telefona Android 4.4 KitKat de Yüklendi!

Andronova

2009 yılında resmi duyurusu gerçekleşen efsane telefon HTC HD2‘ye şimdi de Android 4.4 KitKat yüklendi. Windows Mobile 6.5 işletim sistemi ile tüketicilerin beğenisine sunulan telefon geliştiricilerin elinde defalarca hayat bulmuş ve iOS dışında mevcut işletim sistemlerinden neredeyse tamamı (Windows Phone 8, Windows 8, Android, Firefox,Windows Mobile 7.5 ) HTC HD2 üzerinde denenmiştir.

Android ekosisteminin popüler yazılım geliştirme ekiplerinden SlimKat, HTC HD2 için Android 4.4 temelli ilk yazılımı beta aşamasında yayınladı. Geliştirici ekip ayrıca Android’in en güncel sürümünün telefonun üzerinde nasıl çalıştığını gösteren bir de video yayınladı. Oldukça stabil görünen telefonda bazı hatalar da yok değil. SD kart, WiFi ve veri bağlantısında bazı sorunlar rapor ediliyor, fakat ilerleyen aşamalarda ROM stabil bir hale dönüşecektir.

Android 4.4 KitKat’in 512MB RAM‘e sahip cihazlarda dahi akıcı bir şekilde çalışacağı bilgisi verilmişti ve HTC HD2 şu an için buna iyi bir örnek teşkil ediyor. Geriye dönük popüler cihazlar için üreticilerin Android 4.4 güncellemesini sunmak gibi bir niyetleri yok, geliştiriciler dilerse birçok cihazda Android 4.4’ü akıcı bir şekilde çalıştırabilecek.

Alt bölümde HTC HD2’de Android 4.4’ün nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz. Öncesinde ise efsane telefonun teknik özelliklerine bir göz atalım. 4.3-inç boyutunda 800 x 480p çözünürlüklü TFT ekran, 512MB RAM, 512MB dahili depolama, 64GB’ye kadar microSD kart desteği, 1GHz tek çekirdekli Qualcomm Scorpion işlemci, Adreno 200 grafik birimi ve 1.230mAh kapasiteli pil.

mUQD-XRpLUo” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir