En iyi Kampanyalar En Ucuz Tarifeler Hangi Operatörde

Andronova
4 Minimum Okuma

Hangi internet paketini seçmeliyim? Kaç GB internet paketi işimi görebilir? İnternet paketi ile neler yapılabilir? YouTube video izlemek, müzik MP3 dinlemek, film izlemek, Facebook ve Twitter’ da dolaşmakla kaç MB / GB internet gider tüketir. Hangi operatörü seçmeliyim Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (Avea) karşılaştırması. En iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde ?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sitemizde ara ara tarife ve kampanya paketlerine yer verdik. En iyi çekim gücü, sinyal kalitesi ve en iyi 3G internet hizmeti Turkcell’ de. Vodafone, bazı bölgelerde çekim gücü Turkcell’in önünde olsa da ağırlıklı Turkcell önde. Vodafone çekim gücü, 3G internet hizmeti ve kalite açısından orta seviyede görülmekte. Avea yani Türk Telekom’ u incelediğimizde, eskiye nazaran çekim gücünde büyük gelişmeler var. Ama hala bazı bölgelerde özellikle büyük şehirlerin önemli noktalarında yetersiz kalabiliyor. 3G internet hizmetini incelediğimizde merkez hariç bazı bölgelerde yavaşlık söz konusu. Avea daha çok yaptığı kampanyalarla büyük başarı sağlamıştır. Diyebilirim ki en ucuz tarife ve kampanyalar Türk Telekom ( Avea) ‘ da yer almakta.

Üç operatör için yazdıklarımız tamamen kendi görüşlerimiz. Turkcell, Vodafone ve Avea kullanıcılarının yaptığı şikayetler ele alınarak ve kendi tecrübelerimizle oluşan bilgilerdir. Tarifelerle ilgili Turkcell Vodafone Avea internet paketleri yazımızı incelemeniz önerilir.

En iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde

en iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde

4.5G hizmeti 1 Nisan’ da başlayacak. Aktarılan bilgelerde değişiklikler görülebilir. Aşağıda 1GB, 3G internet paketi ile yapılabileceklerden bazılarına yer verdim. Tabi 4.5G hizmete girdiğinde bu yazdıklarımı unutabilirsiniz!

Ara ara yazılarımızda üç operatörün tarifeleri ve kampanyalarına yer vermeye devam edeceğiz. Her operatörün kendine özel verdiği hizmetler var. Bazı operatörler sinyal çekim kalitesi, ses kalitesi, internet hizmet kalitesi yada en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Aşağıda sorduğumuz soruları kendiniz cevaplayarak bir çok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz

Sizin için en önemlisi nedir? Bulunduğunuz yerlerde tercih edeceğiniz operatörde şebeke sorunu var mı? Sinyal seviyesi nasıl? Operatörlerin internet hızı nasıl? Ben daha çok konuşma yapıyorum? En çok kısa mesaj paketi kullanıyorum? Daha çok internet kullanıyorum yada hepsi benim için önemli.

Öneri olarak sık sık cep telefonunu kullandığınız yerlerde sinyal sorunu var mı? En çok kullandığınız hizmet nedir ve ne kadar kullanıyorsunuz. Eğer bilmiyorsanız operatörünüzü arayarak hangi ay ne kadar kullanım yapmışsınız ayrı ayrı detaylarını öğrenebilirsiniz. Özellikle sizin için en önemli hizmet internet ise bulunduğunuz yer çok önemli bir etken olabiliyor.

Bazen yapılan şikayetlerden biride, akşam saatlerinde internet’im çok yavaşlıyor. Tabi bu ADSL kullanıcılarında da görülebilmektedir. Yani internet kullanımının ve veri indirmenin daha fazla olduğu saatler olduğundan bu durum meydana geliyor. İşte özellikle mobil operatörlerden internet hizmeti alıyorsanız bu faklılıklar gösterebilmektedir.

Kaç GB internet paketi işimi görür? 1GB internet paketi ile neler yapılabilir? YouTube video izleme, müzik MP3 dinleme, film izleme, Facebook ve Twitter’ da dolaşmakla kaç MB / GB internet tüketir.

1GB internet ile çok şeyler yapılabilir. Örnek orta seviye 5000 küsür web sitesi ziyaret edilebilir. 4 Dakika ile sınırlı 200 küsür MP3 dinlenebilir. Düşük pikselde 50-70 arası 1 dakikadan oluşan videolar izlenebilir ve 50.000 küsür e-posta kullanımı (dosya göndermeden) yapabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

en iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde 4.5G

En iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir