En iyi Kampanyalar En Ucuz Tarifeler Hangi Operatörde

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

En ucuz tarifeler hangi operatörde sorusu özellikle bu günlerde daha önemli bir konu oldu. Malum son bir iki yıl operatörler hızlı bir şekilde fiyatları arttırdı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sitemizde ara ara tarife ve kampanya paketlerine yer verdik. En iyi çekim gücü, sinyal kalitesi ve en iyi 3G internet hizmeti Turkcell’ de. Vodafone, bazı bölgelerde çekim gücü Turkcell’in önünde olsa da ağırlıklı Turkcell önde. Vodafone çekim gücü, 3G internet hizmeti ve kalite açısından orta seviyede görülmekte. Avea yani Türk Telekom’ u incelediğimizde, eskiye nazaran çekim gücünde büyük gelişmeler var. Ama hala bazı bölgelerde özellikle büyük şehirlerin önemli noktalarında yetersiz kalabiliyor. 3G internet hizmetini incelediğimizde merkez hariç bazı bölgelerde yavaşlık söz konusu. Avea daha çok yaptığı kampanyalarla büyük başarı sağlamıştır. Diyebilirim ki en ucuz tarife ve kampanyalar Türk Telekom ( Avea) ‘ da yer almakta.

Üç operatör için yazdıklarımız tamamen kendi görüşlerimiz. Turkcell, Vodafone ve Avea kullanıcılarının yaptığı şikayetler ele alınarak ve kendi tecrübelerimizle oluşan bilgilerdir. Tarifelerle ilgili Turkcell Vodafone Avea internet paketleri yazımızı incelemeniz önerilir.

En iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde

en iyi kampanyalar en ucuz tarifeler hangi operatörde
En ucuz tarifeler hangi operatörd

4.5G hizmeti 1 Nisan’ da başlayacak. Aktarılan bilgelerde değişiklikler görülebilir. Aşağıda 1GB, 3G internet paketi ile yapılabileceklerden bazılarına yer verdim. Tabi 4.5G hizmete girdiğinde bu yazdıklarımı unutabilirsiniz!

Ara ara yazılarımızda üç operatörün tarifeleri ve kampanyalarına yer vermeye devam edeceğiz. Her operatörün kendine özel verdiği hizmetler var. Bazı operatörler sinyal çekim kalitesi, ses kalitesi, internet hizmet kalitesi yada en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

En ucuz tarifeler hangi operatörde

Mobil iletişim sektöründe faaliyet gösteren operatörler arasında fiyat rekabeti oldukça yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ancak, hangi operatörün en ucuz tarifeleri sunduğu, tercih edilen pakete, cihaza ve kullanım alışkanlıklarına göre değişebilir.

Türkiye’de faaliyet gösteren üç büyük mobil iletişim operatörü Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, farklı fiyat ve hizmet seçenekleri sunmaktadır. Ancak, en ucuz tarifeleri belirlemek için her bir operatörün sunduğu farklı paketleri karşılaştırmak gerekir.

Turkcell, en ucuz tarifeleri arasında yer alan “BiP Günlük” tarifesi ile dikkat çekmektedir. Bu tarife kapsamında, günlük 1 GB internet, 250 dakika konuşma ve 250 SMS kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca, Turkcell’in “Dijital Operatör” uygulaması ile birlikte sunulan “GIGA Avantaj” programı sayesinde, kullanıcılar her ay ekstra internet kullanımı elde edebilirler.

Vodafone’un en ucuz tarifeleri arasında yer alan “Alo 4GB” paketi, ayda 4 GB internet, 500 dakika konuşma ve 1000 SMS kullanımı sağlamaktadır. Bu paket, “Vodafone Yanımda” uygulaması üzerinden satın alındığında, ekstra 2 GB internet kullanımı da sağlanmaktadır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Türk Telekom’un en uygun tarifeleri arasında “Teknomarket Kampanyası” dikkat çekmektedir. Bu kampanya kapsamında, cihaz satın alan kullanıcılara, ayda 1 GB internet, 250 dakika konuşma ve 250 SMS kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca, kampanya kapsamında belirli cihaz alımlarında ekstra internet kullanımı da sunulmaktadır.

Her bir operatörün sunduğu farklı paketleri ve kampanyaları karşılaştırmak, en ucuz tarifeleri belirlemek için önemlidir. Kullanıcıların tercihlerine göre değişen bu tarifeler arasında, yukarıda bahsedilen örneklerden başka seçenekler de bulunmaktadır.

Aşağıda sorduğumuz soruları kendiniz cevaplayarak bir çok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz

Sizin için en önemlisi nedir? Bulunduğunuz yerlerde tercih edeceğiniz operatörde şebeke sorunu var mı? Sinyal seviyesi nasıl? Operatörlerin internet hızı nasıl? Ben daha çok konuşma yapıyorum? En çok kısa mesaj paketi kullanıyorum? Daha çok internet kullanıyorum yada hepsi benim için önemli.

Öneri olarak sık sık cep telefonunu kullandığınız yerlerde sinyal sorunu var mı? En çok kullandığınız hizmet nedir ve ne kadar kullanıyorsunuz. Eğer bilmiyorsanız operatörünüzü arayarak hangi ay ne kadar kullanım yapmışsınız ayrı ayrı detaylarını öğrenebilirsiniz. Özellikle sizin için en önemli hizmet internet ise bulunduğunuz yer çok önemli bir etken olabiliyor.

Bazen yapılan şikayetlerden biride, akşam saatlerinde internet’im çok yavaşlıyor. Tabi bu ADSL kullanıcılarında da görülebilmektedir. Yani internet kullanımının ve veri indirmenin daha fazla olduğu saatler olduğundan bu durum meydana geliyor. İşte özellikle mobil operatörlerden internet hizmeti alıyorsanız bu operatörden operatöre farklılık gösterebilmektedir.

Kaç GB internet paketi işimi görür? 1GB internet paketi ile neler yapılabilir? YouTube video izleme, müzik MP3 dinleme, film izleme, Facebook ve Twitter’ da dolaşmakla kaç MB / GB internet tüketir.

1GB internet ile çok şeyler yapılabilir. Örnek orta seviye 5000 küsür web sitesi ziyaret edilebilir. 4 Dakika ile sınırlı 200 küsür MP3 dinlenebilir. Düşük pikselde 50-70 arası 1 dakikadan oluşan videolar izlenebilir ve 50.000 küsür e-posta kullanımı (dosya göndermeden) yapabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak