Facebook 4K video çekimi

blank

İnternet dendiğinde bazı kullanıcıların aklına ilk gelen ne yazık ki Facebook olmakta. Hızla büyümeye devam eden Facebook, 4K video çekim için 2160p UHD – 1 görüntü kalitesinde testlere başladı.

teknik destek

Görüntü kalitesi gün geçtikçe artıyor. Özellikle görsel efekt açısından kaliteli filmlerin görüntülerinin daha net derin izlenmesi için bu teknoloji gelişmekte. 4K video kalitesi ise uzun süre önce asında hayatımıza girse de yeni çıkan akıllı cep telefonlarında kullanılmaya başlanması insanların daha sık kullanmasına neden oluyor. Son zamanlarda çıkan amiral gemi telefonlarının hemen hemen hepsinde 4K video çekim desteği bulunmakta. Ancak Facebook üzerinden bu videolar desteklenmiyordu. Son gelişmeler ile Facebook 4K video desteği geldi.

Aslında bu özellik uzun süredir bekleniyordu. Facebook 4K konusunda neden geç kaldı bilinmez ancak şuanda da sadece sayfalarda ve profillerde 4K video desteği bulunmakta. Bu sayfalar ve profillerde şuanda 2160p UHD-1 Ultra-High- Definision Television kalitesinde video izlenebilmektedir. Youtube 4K konusunda 2010 yılında testlere başladı ve günümüzde artık sınırlandırma olmadan izlenebilmektedir. Facebook 4K video desteğini getirdi ancak şuanda herkes yararlanamadığı için herkesin kullanması için bir süre daha bekleneceğe benziyor.

Facebook 4K video çekimi
Facebook 4K video çekimi

Facebook 4K video çekimi geliyor

Facebook 4K video desteği sunulsa da yüksek boyut nedeniyle izlenmesi için iyi bir internet bağlantısının olması gerekir. Eğer iyi bir internet bağlantısı yoksa 4K video izlemek zor olabilir. Faceook’ta bireysel hesapların sınırsız bir şekilde ne zaman 4K video yükleyip izleyeceğinin de bilinmiyor olması bu özelliğin aktif olması için uzun bir süre daha bekleneceği anlamına geliyor. Hali hazırda 720p videoları destekleyen Facebook, dilerizki
4K’ya hızlı bir şekilde geçer.

4K video kaydı nasıl yapılır? Şu an test aşamasında olan yenliğe kısa süre içerisinde dünya genelinde kullanıma başlanacak. Güncelleme sonucunda video çekimde yeni bir seçenek eklenecek.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!