Facebook beklenmeyen bir hata oluştu iPhone

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Bugün hesabınızı açarken Facebook beklenmeyen bir hata oluştu hatası mı alıyorsunuz? Başlığımızda iPhone olarak belirtiyor olmamızın nedeni kullanılan sistemlere göre metinin değişiyor olması. Yani farklı sistemlere sahip modellerinde aynı uyarıyı vermesi mümkün. Lakin işletim sistemlerine göre metin değişebiliyor. Android tarafında bakmışsınız yazıyı değiştirmişler. Lakin çözümünde işlemlerin hepsi aynıdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook uygulamasında beklenmeyen bir hata oluştu yazısı çoğunlukla kronik durumlarda ortaya çıkıyor. Facebook sistemlerinde çıkan aksaklıklar sebebiyle bazen bölgesel olarak karşılaşabiliyoruz. Uyarının kaynağı sunucu olarak belirtiliyorsa, büyük ihtimal Instagram tarafının da bundan etkileneceğini söyleyebiliriz.

Başlıkta gördüğünüz metine benzer bir kaç tane daha görebilirsiniz. Kronik olarak belirlenen metinlerin oluşmasında en büyük rol çıkış nedenlerine göre sınıflandırılması. Bazen bulunduğunuz ülke içerisinde oluşan beklenmedik gelişmeler sebep olabiliyor. Lakin ağın bulunduğu ülke genelinde arıza yaşanıyorsa, ne yazık ki çok zor bir şeyler yapabilirsiniz

Beklenmeyen bir hata için olası çözümler

Şikayetlere baktığımızda tarayıcı kullanımlarında sorun görülmediği zamanlar var. Bu şekildeki durumlarda uygulama problemlerinin çıktığını anlıyoruz. Lakin boyutunu gidişatına göre çözüyoruz. Aşağıda ayrı ayrı sebepler hakkında detaylara yer vereceğiz.

İlk çıktığı dakikalarda yavaş yavaş genele yayılabiliyor. Biraz bekleyip araştırırsanız genel olup olmadığını daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz. Sonrasında yapacaklarınızı aşağıya bırakıyoruz.

 1. Ülke içindeki aksaklıklar çıkmışsa vpn üzerinden deneyebilirsiniz.
 2. Chrome kullanarak olumsuz herhangi bir durumla karşılaşıyor musunuz kontrol ediniz.
 3. Sürekli yaptığınız doğru ya da yanlış ne varsa şüpheli olarak görülmesi sebebiyle bir engel uygulanabilir. Eğer öyleyse cihazınızı ve internetinizi değiştirmeniz gerekiyor. O gün içerisinde kullanmadıklarınızı tercih ediniz.
 4. Gün boyu kısıtlanan hesaplarda bir şey yapmadan beklemek daha sağlıklı olacaktır. Artı yapacağınız denemeler sonucunda belki daha uzun kısıtlamalarla karşılaşacaksınız.
 5. Bilgisayarınızdan giriş yapabiliyorsanız, daha önce açmadığınız oturum seçeneklerini devreye alabilirsiniz. Örnek mail’ in varsa ekli değilse eklenmesini şiddetle önermekteyiz. Sonra eklediğiniz yöntemle oturumunuzu uygulama üzerinden açınız.
 6. Hesabınız işletme tarzı bir profile çevirerek deneyebilirsiniz.
 7. Uygulamadaki aksaklıklar için aşağıdakileri uygulayınız.

“Tekrar giriş yapmayı dene” yazısının yanında bazen bildir şeklinde bir buton yer alabiliyor. Varsa bunla da denemenizi öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Facebook beklenmeyen bir hata 1
Facebook beklenmeyen bir hata oluştu iPhone

Uygulama problemlerinde yapılacaklar

 1. Yüklü uygulamanın kaldırıp tekrar kurulmasını deneyiniz.
 2. Uygulamalardaki alandan Facebook yazana girip, önce önbellek ve devamında güncelleme kaldırmayla devam ediniz. Her seçeneğe dokunduktan sonra test edip diğerine geçiniz.
 3. Yazılımdan ve güncellemelerden sonra oluşan aksaklıklarda her zaman önceki versiyona dönülmesini öneriyoruz.
 4. Google hizmetleri denilen bir uygulamanın bazen sıkıntı çıkardığı oluyor. Bu servisin kontrol edilip üçüncü önerideki gibi bir yol izlenmesini öneriyoruz. Hatta kaldırılıp başka versiyona geçilebilir.

Yardımcı uygulamalardan yararlanırken, çakışma veya izinlerden alakalı aksaklıklar yaşatabiliyor. Yani diğer yüklü olanlarında buna sebep olması mümkündür.

Kişiyle alakalı olası sıkıntılar

Kullanıcının sürekli yaptığı şeylerin devamında sistem tehdit olarak algılayıp bir engelleme uygulayabiliyor. Bu oluştuğunda hiç bir şekilde ağı kullanmadan beklemenizle kendi kendine sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Gelelim kurallara uyulmama ve şikayetler neticesinde uygulanan yaptırım cezasına. Böyle durumlarda pek bir şey yapılamıyor. Eğer kasıtlı yapılan şeyler varsa inceleme talebinde bulunabilirsiniz.

Yaptırımların ve sistem arızalarının kontrolü için profil alanına girip, hakkınızda olan alana bir şey yazıp, kaydetmeye çalışınız. İzin vermiyorsa evet dediğimiz şeylerden biriyle karşılaşıyorsunuz.

Geliştiricisine sorunu bildirmek isteyenlerin tarayıcı kullanarak uygun bir başlık üzerinden iletişime geçmelerini öneriyoruz. Dönüş şu kadar zamanda yapılacaktır gibi bir bilgi bulunmuyor. Yaparsınız ve bir hafta içerisinde dönüş olmadığında tekrardan talep gönderirsiniz. Bu safer başka kanallarda denenebilir. Örnek destek formları doldurulabilir. Örnek bağlantıları Facebook iletişim adlı içeriğimizde bulacaksınız.

Facebook beklenmeyen bir hata 2
Beklenmeyen bir hata oluştu Facebook uygulamasında açılmıyor

Gün içerisinde oluşabilen problemlerin olup olmadığını araştırmadan bir şeylerin yapılması bazen daha büyük sıkıntıları doğurabiliyor. Her daim en zararsız olanı tercih etmeniz hesabınız için daha iyi olacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.