Facebook bildirim sesleri ses ayarları

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook hesabında bildirim seslerini açma ve kapatma adımlarını resimli anlatım ile gösterdik. Bu ayarlardan isterseniz hesap kapalıyken de bildirim almanızı sağlayabilirsiniz. Peki nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam

Facebook, bu aralar gizlilik ve güvenlikle başı ağrısa da dünya genelinde en çok kullanılan sosyal ağ olma özelliğini sürdürüyor. Bu kadar büyük bir ağın tabi ki sorunları da çok olur. Hesap giriş hataları, şifre unuttup giriş sorularına cevap verememe sorunu, gizlilik, hesap ve kişisel verilerin çalınması…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu haberimizde bu sorunların dışında bir de kullanıcıların bazen kullanıcı ayarlarının nereden yapıldığını bilmemesine ya da uğraşmadan bulmasına yer verdik. Çoğu hesap sahibi aradığını biraz uğraşarak bulabilir. Bizde önemsiz olan bir kaç adımları anlattık.

Sponsorlu reklam

Bildirim seslerinden rahatsızlık duyuyor musunuz? Veya bildirim seslerini açmak mı istiyorsunuz? Bu işlemlerde farklı adımları da keşfedebilirsiniz. Yeterki dikkatli okuyunuz.

Facebook bildirim ayarları

Bildirim sesini açma işlemlerini yaparken aynı zamanda bildirim seslerini kapatma işleminde sorun yaşayanların yapması gerekenlerden söz edeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hesap profil bölümünden ayarlara giriniz. Yan tarafta “Bildirimler” bölümüne giriniz. Sonra “Facebook üzerinde” seçeneğindeki “Düzenle” yazısına tıklayınız. Sonra açılan yerdeki önemli gördüğünüz seçenekleri açıp ya da kapatabilirsiniz.

Facebook görüntülü arama da ses sorunu yaşayanlar bilgisayarda veya farklı bir cihazda denesinler. Birde farklı bir Facebook hesabında. Bazen görüntülü görüşmelerde alınan bazı hatalar hesap kaynaklı olabiliyor.

Facebook bildirim sesleri ses ayarları
Facebook bildirim sesleri ses ayarları

İlgili alana girerken atıyor veya pasif görünüyorsa, tarayıcınızı değiştirin veya gizli sekmeyi açıp deneyin. Yine devam ederse bir müddet işlem yapmayınız.

Facebook ses ayarları
Facebook bildirim ses ayarları
Facebook bildirim sesleri
Facebook tarayıcı üzerinden yapılacak
Facebook ses ayarlarını açma
Bildirimlerle alakalı ses ayarları

Facebook bildirim sesleri gelmiyor

Test adına tüm yapılan ayarların yeniden gözden geçilmesi gerekiyor. Sonra tekrardan kapatıp açılıp denenmesi belki aksaklık varsa giderilmesini sağlayabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İşlemlerde hata alındığında farklı tarayıcı, internet ve cihazlarla denenmesi gerekiyor. Şüpheli görülen davranışlarda bunlar belki işe yarayabilir. Ya da bir gün işlem yapmadan beklenmesi iş görebilir.

Ceza veya geçici kısıtlanma durumları için test etmeniz adına profilinizde bir şeylerin değiştirilerek kaydedilmesi gerekiyor. Kaydet olmuyorsa bunlardan biri aklınıza gelebilir. Tabi sistemde de bir aksaklık çıkmış olabilir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak