Facebook bu konuşmaya yanıt veremezsin ne demek?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Facebook’ta arkadaşlarımın aramalarına cevap veremiyorum. Aldığım uyarı “Facebook bu konuşmaya yanıt veremezsin” hatası oluyor ve sürekli aynı yazı çıkıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu probleme neden olan bazı seçeneklere aşağıda yanıt verdik. Bu durumlar dışında onaylanmamış hesaplarda bu sorunla karşılaşılması mümkündür. Ama öncelikle şu an yaşananın genelde çıkıp çıkmadığı daha önemli bir sorudur. Sistemden alakalı mıdır diye araştırılmasını öneriyoruz.

Çıkan mesajın belki kısa süreli yaşanması ve kısa süre sonra kendiliğinden ortadan kalkacak olması göz önüne alarak hareket edin. Bundan dolayı uğraştıracak işler yapmadan beklenmesini öneriyoruz. Tabi denenmesi gereken şeylerin olduğunu unutmamış olmamız gerekiyor.

Facebook bu konuşmaya yanıt veremezsin sebepleri

Kesin bir yanıt vermeden önce kullanıcının gün içerisinde yapmış olduğu şeylerin analiz edilmesi şart. Yine de aşağıya bir sıralama ekledik ve bunlara göre hareket etmelisiniz.

Facebook yanıt veremezsin hatasına neden olanlar şunlardır:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Bazı ülkelerde veya bölgelerde yaşanan problemler.
  • Hesabın şüpheli şekilde davranışlar sergilemesi.
  • Ceza alan kullanıcıların belli özellikleri kullanmasına engel getirilme olasılığı değerlendirin.
  • İşlem yapılan cihazlardaki sıkıntılar. Artı internetinde engeli söz konusudur.
  • Sohbet sırasında kullanılan telefonun uyumsuzluk göstermesi. Bu çok eski modellerde yaşanmıştır.
  • Görüşme yapmaya çalıştığınız kullanıcının hesabı silinmiş, dondurulmuş veya yaptırım uygulanmış olasılığını kontrol edin.
  • Görüşmek istediğin kullanıcıyı yanlışlıkla engel uygulamışsınızdır.

Facebook konuşmaya yanıt veremezsin için çözümler

Test etmek isteyenlerin önce bağlantısını kablosuz şekilde yapıyorsa modemini kapatmasını ve az da olsa bekleyip açıp denemesini öneriyoruz. Sonra varsa cihaz değişimi yaparak deneyin ve sorun yaşanmıyorsa, uygulamayı kaldırın ve önceki versiyonları yükleyip deneyiniz.

Çok sık yapılan şeylerden sonra belli bir süre engel uygulanabiliyor. Beklemek daha sağlıklı olacak. Tabi yaptığımız testlerin sonucuna göre yol alacağız.

Kullanılan cihazların yazılım kısmındaki versiyonların çok eski olmasından dolayı kullanımda aksaklıklar çıkarılabilir. Veya yardımcı uygulamalara ihtiyaç doğabilir.

  1. Başka kullanıcılarla iletişime geçip denemek gerekiyor. Her zamanki gibi sizin dışınızda gelişen durumlar vardır.
  2. Farklı bir hesapla tekrar deneme yaptığınız kişiyle görüşmeye çalışın.
  3. Karşı tarafın sizi engellemiş olma olasılığını test edin. Engellemeye uygulanan sohbetlerde hata mesajı alacaksınız.
  4. Sohbeti grup üzerinden yapanların dikkat etmesi gereken hususlar var. Örnek kişi gruptan çıkmış veya çıkarılmıştır.
  5. İnternet bağlantınızı kontrol etmeden sürekli aynı şeyleri denemeyin.
  6. Mesaj yollama da veya sohbette geçici engel olasılığına bakın.
  7. Ceza durumunu test etmek adına profilinizde bir şeyi değiştirmeye çalışın. Problem varsa değiştirmeye izin vermezler.

Yukarıdaki durumlar söz konusu değilse kişinin sizi tanımadığı aklımıza geliyor. Gerçek adını ve fotoğrafınızı kullanmanızı öneririz. Bunun dışında spam’ a yol açan hareketler aklınıza gelsin. Gönderilen içerikte yer alan reklam, zararlı link veya Facebook toplum kurallarına aykırı içerik.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Uygulamanızda oluşan aksilikler

Uygulamaya ulaşan güncellemelerde bazen bazı alanların çalışmadığı zamanlar vardır. Bunun denenmesi adına başka telefonlardan ve tarayıcı kullanımları öneriliyor. Uygulamayı denemek adına kaldırıp tekrardan kurma veya önceki sürümlerle denenmesi de öneri çözüm adımlarındandır.

Uygulamanızı test etmeniz adına Android kullanıcılarının ayarlardan Facebook yazısını bulup içerisindekileri çalıştırmaları önerilir.

Diğer bir etkende yüklü olan diğer uygulamalardan birinin sebep olduğu sorunlar. Bunun kontrol edilmesi için son zamanlarda kurulanlardan başlamanız gerekiyor.

Hesabın denenmesi için ne yapılmalı?

Profildeki alanda hakkınızda adlı bir yer vardır. Bir kaç kelimelik değişiklikten sonra kayıt etmeye çalışın. Baktınız izin verilmiyor o zaman ceza, güne özel bir durum ve geçici sebepler aklımıza gelecektir.

Ayarlara ulaşmanız kısıtlanmışsa gün sonunun beklenmesi gerektiği durumlarda vardır. Artı daha önce sık oturum açtığınız tüm telefonlardan da deneyin. Güvenli görülen cihazlara erişim hakkı verildiğini belirtelim.

Facebook bu konuşmaya yanıt veremezsin hatası çıkanların bir çoğunun yapmış olduğu yanlış aynıdır. Herhangi bir işlem yapılmadan önce kesinlikle genel durumların kontrol edilmesi gerekiyor.

Facebook bu konuşmaya yanıt veremezsin ağ bildirimi

Alta eklediğimiz görsellere baktığınızda buna sebep olacak etkenlerden söz ediliyor. Kesin olmamakla birlikte yukarıdakileri birleştirerek bir yol bulacaksınız. Sizde neden olan olasılıklar diğerlerinden farklı olma durumlarını unutmayın. Belki yapmış olduğunuz bir şeyin buna neden olması olasılığı daha yüksek.

Facebook bu konusmaya yanit 2
Facebook mesaj göndermeye yönelik kontroller
Facebook bu konusmaya yanit 3
Facebook konuşmaya yanıt veremezsin hatası
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir