Facebook erteleme özelliği nedir?

blank

Artık istemediğiniz kişilerden gelen paylaşımları ve bildirimleri geçici olarak engelleyebilirsiniz. Facebook erteleme süreleri 24 saat, 7 gün ve 30 gün.

teknik destek

Facebook erteleme özelliği önümüzdeki hafta yayınlaması beklenen yenilik olarak bekleniyor. Gruplardan, kişilerden veya bir kişiden sürekli gelen paylaşımlardan rahatsız duyanlar için geliştirilen bu özelliğin adı erteleme olarak duyuruldu.

Takibi bırakmadan ve arkadaşlıktan çıkmadan bildirimleri ve paylaşımları engelleyebilirsimiz. Takip ettiğiniz birinin sürekli yaptığı paylaşımları bir süre görmek istemiyorsanız, takipi bırakmak ve arkadaşlıktan çıkarmak istemiyorsanız, bu özellik tam size göre. 

Facebook, kullanıcılarının sıkıldığı sayfalardan, gruplardan ve kişilerden belli bir süre kurtulmaları için hazırladığı özelliğin denemesine önümüzdeki hafta başlayacak. Bu özellik aynı anda dünya genelinde mi aktif olacak net bir bilgi bulunmazken tahmini kademeli olarak gelmesi bekleniyor.

Facebook erteleme özelliği nedir?
Facebook erteleme özelliği nedir?

Facebook erteleme özelliği nasıl kullanılır?

Facebook erteleme nasıl yapılır diyenler içinde istemediğiniz paylaşımın üst tarafında yer alan menüden …ait içerikler belirli süresince görülmemesini seçebileceksiniz.

İşlem yapılan hesap için takip edilmeyi geçici olarak 30 gün durduracak. Kişi engelleme süresinin dolmasına yakın Facebook tarafından size bildirim mesajı gelecek. İstediğiniz takdirde tekrar engelleme özelliğini kullanabileceksiniz.

Facebook erteleme özelliği kullanıldığında engellenen kişiye her hangi bir bildirim gitmeyecek. Aynı zamanda karşı taraf engellemeyi göremeyecek.

Facebook’ ta erteleme süreleri 24 saat, 7 gün ve 30 gün olmak üzere seçenek bulunmakta. Aynı zamanda takibi bırakmak seçeneği de mevcut.

Bende çıkmıyor şeklinde yazanların kullandıkları sürümün uyumlu olduğundan emin olmalarını öneririz. Artı varsa başka bir hesabınızla test ediniz. Tabi cihazınızı değiştirerekte denenmesini öneriyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!