Facebook giriş onayı gerekiyor sorunu

Genelde kullanmadığın bir tarayıcı ile giriş yaptığınızda Facebook giriş onayı gerekiyor sorunu karşınıza çıkıyor mu?

teknik destek

Bilinmeyen cihazlardan oturum açtığınızda karşınıza “Genellikle kullanmadığın bir tarayıcı, cihaz veya konumdan bir giriş tespit ettik. Facebook’ a geri dönebilmen için bu girişi yapanın sen olduğunu doğrulamamız gerekiyor” uyarısı gelecektir. Bu çok sık çıkmaz ama şüpheli olarak karşılaşılan durumlarda hesabın doğrulamasına giden bir süreç başlatır.

Hesabın onay süreci şöyle:

  • Bir hesabın senin olduğunu onaylaman için onaylama seçeneklerini kontrol etmen istenir,
  • İki onay için birkaç adımın tamamlanması istenir,
  • Üç giriş yaptığın bilgilerin kontrolü ve sonrasında giriş yapanın sen olup olmadığının bildirilmesi var.

Giriş onayı neden isteniyor?

Facebook giriş onayı gerekiyor sorunu şüpheli görülen tüm işlemlerde, paylaşımlarda veya davranışlarda ortaya çıkar. Uyarı mesajına baktığınızda buradaki engelin neden uygulandığı yazmakta. Kişi hesabına girerken kullandığı tarayıcı dışında bir tarayıcı ile oturum açmasından şüpheli duruma düşüyor. Yani daha önce kullanmadığı bir mobil veya bilgisayarla oturum açamaya çalışmış.

Uyarıların çıkış sebepleri arasında gerçekten şüpheli zamanlarda oluyor. Hesabı çalmaya çalışma, çalınan hesaba yurtdışından giriş yapılması, hesap giriş seçeneklerinden birinin eklenmesi ve benzeri şeylerin algılanması söz konusu.

Bu içeriğin hazırlanmasında üç sebep var. Bir giriş onayı gerekiyor ne demek, iki olası sebepleri, üç onay sürecini geçememe sorunu. Normalde adımlar çıkar ve siz hangi tür doğrulamayı seçecekseniz onla devam edersiniz. Lakin bazen doğrulamada bir hata çıkar veya doğrulamanıza rağmen hesabınız açılmaz.

Facebook giriş onayı gerekiyor için çözüm adımları

İşlemler sırasında bazen normal sebepler dışında beklenmedik ağ kaynaklı problemlerde yaşanıyor. Bakmışsınız kendi kendine sorun kalmış. Tabi hiç deneme yapmadan beklemeniz gerekiyor. Eğer böyle bir şey çıkmamışsa o zamanda aşağıya eklediğimiz sıralamanın uygulanması gerekir.

Onay gerektiren adımların uygulanması için size önerdiği seçeneklerden biri ile devam edin. İşlemler sırasında son adım yanlış anlaşılıp anlaşılmadığını bildirmek olacak. Bunun seçilmesinden sonra hesap kendiliğinden açıldığını göreceksiniz.

Doğrulamanın uygulanmasında önemli olan hesabınızda yer alan bilgilerin doğruluğudur. Örnek rastgele kişisel bilgi alanının doldurulması. Sonucunda doğrulamanın olumsuz yanıtlanması.

İşlemler sırasında daha önce sürekli hesabınıza girerken kullanmış olduğunuz cihazlarla işlem yapmaya özen gösterin.

Facebook giriş onayı gerekiyor sorunu

Hesabınız onaylanmıyor mu?

Süreçte yanlış giden bir şeylerin olup olmadığının kontrol edilmesi için geri dönüş veya tekrardan süreci uygulayın. Gerekli alanların doğru şekilde doldurulduğuna eminseniz demek ki yanlış giden bir şey var.

Profil alanına ekli olanların doğruluğu önemlidir. Kimlik uyumsuzluğu hesabın açılmama sebeplerinden biridir. Burası doğru ise büyük ihtimal yöntem yanlıştır. Ya da doğrulama sırasında bir şeyler ters gidiyor.

İşlemler sırasında ilk adımda onay seçeneğini belirlemeniz gerekiyor ya, işte buraya dönüp farklı bir seçenek çıkıyorsa onla devam edin. Yardımcı olması için kimlik onayına ait bir bağlantıyı kullanmanızı da öneririz. Bunun içinde aşağıya eklediğimiz konuyu kullanmanız gerekiyor.

Doğrulamada kullanacağınız konumuzda tıklama alanı açılmazsa, elle bağlantıyı kopyalayarak bağlantıyı tarayıcıya girin veya Google yardımı ile aratarak ulaşın.

https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html
Facebook yardım bağlantıları

Facebook onay sürecinin işleyişi

Süreç onayı başladığında yapılması gerekenler doğru yapılmışsa o an hesabınız sorunsuz karşınıza çıkar. Lakin incelenmesi gereken şeyler varsa o zamanda geri dönüş yapılacağının bilgisi ekrana gelir. Gün içerisinde dönüşte yapılacağı gibi günlerde sürer.

Her türlü dönüş durumlarında kullanıcıların ne zaman dönüş yapılacağını sorduğunu görürüz. Herkes net bir tarih bekler ama böyle bir şey mümkün değil. Yazan sitelerde rastgele bir bilgi vermiş olur. Sürecin yoğunluk ve önem sıralamasına göre hareket edildiğini düşünüyoruz.

Facebook giriş onayı gerekiyor hatası çıkan hesapların sürekli tekrar eden işlemlere yönelmesi sonucu farklı sorunları yaşaması olasılığı var. Sosyal medya ağlarının güvenlikle alakalı kısımlarında aşırılığı izin verilmemekte. Bir şeyin sürekli tekrarı o an içinde bir kısıtlanmanın uygulanacağı anlamını taşır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir