Facebook hesap geri alma kodları?

Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook’ ta hesabı geri alma kodları nedir ne işe yarar? Hesap çalındığında ilk akla gelen ekli olan giriş seçeneklerinin kullanılması. Şifresini unutanlarında çok sık yaşadığı kod sorunu uzun bir zamandır devam etmekte. Kullanılacak alternatif giriş sağlayan güvenlik kodlarını her zaman yedekte tutmanızı öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook‘ un tüm kesimlere ulaşmasıyla ve çok fazla kullanıcıya sahip olmasıyla oluşan güvenlik önlemleri bazen işlem yapan hesap sahibini de etkileyebiliyor. Hani bir şeyi birilerinden saklarsınız ya ve daha sonra siz sakladığınızı bulamazsınız. İşte böyle bir durumda bu güvenlik ayarlamalarında karşımıza çıkabiliyor.

Hesabıma telefon numarası ekledim ve hattım kapandı hesabıma erişemiyorum ya da kodmatik koduna ulaşamıyorum gibi durumlarda alternatif güvenlikler hesabınızı kurtarır. En önemlisi ise Facebook hesabım çalındı diyen kullanıcılar için alternatif güvenlik açık kapı oluşturabiliyor.

Facebook hesabı geri alma kodları nedir?

Yukarıdaki durumlar için hesabınıza girişi sağlayan alternatif açık kapı güvenliği. Hesap şifresini unuttunuz, kod gelmiyor, kodmatik silindi ve diğer sorunlar için Facebook öneri olarak kod ile giriş sağlıyor. Bu işlem aynı zamanda hesap çalındı durumlarında çok işe yarıyor. Hesabı çalan kişinin bu yeri farketmemiş olma olasılığı ve daha önce aldığınız kodlarla hesabınıza girebilirsiniz. 

Kullanacağınız kodların daha önce kullanılmamış olması gerekiyor. İşlemde geçersiz uyarısı alanların sonradan tekrar denemeleri gerekiyor.

Facebook kod alma adımları

Facebook’ tan ayarlar / güvenlik ve giriş / “iki faktörlü kimlik doğrulaması kullan” ve “hesabı geri alma kodları”

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Facebook kod alma adımları
Facebook hesap geri alma kodları?
Facebook hesap geri alma kodları?
Facebook kodmatik olayı

Facebook’ ta kodmatik kod gelmiyor ve Authenticator gibi uygulama üzerinden kod alıyorsanız, uygulama silindi ve doğrulama kodu alamıyorsanız, bu konu için daha önce çözüm yazıları hazırladık. İletişim adlı bir içeriğimizde destek oluşturacağınız bağlantıları paylaştık.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir