Facebook karara katılmadın sorunu için çözüm

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Hesabıma girerken Facebook karara katılmadın uyarısı ekrana geliyor ve hesabım kapatıldı yazanlar oluyor. Bu ne demek sorularına yanıt vermeden önce son zamanlarda ne gibi olumsuz olan şeyleri yapmış olabilirsiniz buna analizi gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ un yazdığı detaylara baktığımızda içeriğin devamında şöyle bir bilginin yer aldığını iletelim. Açıklamada yer alan bilgilerini incelememiz genellikle bir günden biraz fazla sürer. Burayı tekrar kontrol et. Hesabını Facebook’ taki kişiler göremez ve hesabını kullanamazsın. Böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kalanların çözümde ne gibi işlemleri yapması gerektiğinden söz edeceğiz.

Karara katılmadın hatası alanların karşısına aşağıdaki açıklama çıkmakta.

“Hesabını tekrar inceleyeceğiz. Hesabının topluluk standartlarımıza uyduğunu tespit edersek, Facebook’ u tekrar kullanabilirsin. Uymadığını tespit edersek, hesabın kalıcı olarak kapatılır ve bir daha bu karara katılmamayı seçemezsin” uyarısı almakta.

Karara katılmadın Facebook giriş sorunu

Hazırladığımız içeriğimizin pek karşınıza çıkan bir uyarı olmadığını söyleyebiliriz. Daha yeni yeni çıkanları görüyoruz ve ne yapacaklarını bilmeyenlerin şikayet sayfalarından yardım istediğini görmekteyiz. Konumuzda önce olası çıkış sebeplerinden söz edeceğiz ve sonrasında ne nasıl çözüleceğinden bahsedeceğiz.

Topluluk kurallarına uymayan davranışlar sergileyenlerin hesapları kalıcı ya da geçici yasaklanabiliyor. Bazılarında aylar önce kapatılmış ve yeni başlıkta yazanla karşılaştığını söyleyenler oluyor. Artık uzun zaman önce mı başvuru yapıldı nedir bilemiyoruz ama dönüşte itiraz etmek adına bir öneri sunulabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Neden katılmadın uyarısı çıkar?

  • Kurallara uymayan hesaplara uygulanan yaptırımlar.
  • Şüpheli görülen kişilerin girişleri engellenebilir.
  • Yapılan paylaşımların belli bir topluluğu rahatsız edilmesi durumlarında hızlı yaptırım kararı çıkabilir.
  • Sahte hesapların tespiti sonucu doğrulamaya giden bir süreç çıkabilir.
  • Sürekli denenen yanlış şeylerin tekrarı sebebiyle uygulanan cezalar.

Listede değişenler olabilir ama mantığında çok sayıda kuralı bağladığını görebilirsiniz. Teliften tutunda kişisel haklara kadar devam eden durumlarla karşılaşılabilir.

Karara katılmadın nasıl çözülebilir?

Nasıl çözülür sorularının çoğunun cevabı hep aynı olur. İtiraz seçeneğini kullanın ve devamında kapatılan hesabın açılması için kullanılan bir bağlantının olduğunu söyleyelim. Facebook iletişim şeklinde bir içeriğimizde bu bağlantıyı bulacağınızı belirtelim.

İnceleme istediğinde bulunduğunuzda bir açıklama ekranı size sunuluyorsa bunun doldurulmasını öneriyoruz. Baktınız uzun süre dönüş olmadı o zaman tekrar aynı yer çıkıyorsa tekrardan gönderiniz.

Haklı olduğunuz durumlarda yukarıdaki ilgili sayfamızdaki başvuru seçeneklerinin kullanılmasını öneriyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Diğer olası problemlerden biri de bazen sistemdeki arızalardan kaynaklı olmayan durumların yaşanması. Örnek bu yıl bir çok ağ kullanıcısının başına gelen durduk yere hesabın engellendiği yönündeki mesaj. Gün boyu devam eden ve sonrasında ertesi gün kendiliğinden düzelen bu durumun sistemden kaynaklandığı anlaşılmıştı.

Facebook karara katilmadin 1
Facebook karara katılmadın sorunu için çözüm

Uygulamadaki problemlerde denenecekler

Çok sık görülmeyen ama bazılarında yaşanan uygulama tarafında aksaklıklardan söz etmek istiyoruz. Bunlardan aklımıza gelenleri aşağıya ekleyeceğiz.

  • Uygulamaya gelen güncelleme ya da cihaz yazılım sorunları.
  • Yüklü olan şeylerin sorun çıkarması veya zararlı görülmesi.
  • Yardımcı servislerle alakalı görülen aksaklıklar.

Bunlarda yapılacaklardan biri önceki Facebook sürümleriyle denenmesi ve diğeri ise “Uygulamalar” bölümüne girip, Facebook yazana dokunup ve içerisinde bulunanların çalıştırılması. Tabi her seçenekten sonra test edip diğerine geçmeniz önerilir.

Facebook karara katilmadin 2
Karara katılmadın Facebook hatası

Hesap tarafındaki deneyeceğiniz öneriler

Bir kaç günün dolmasından sonra hala aynı uyarı karşınıza çıkıyorsa, başka cihazdan ve bilgisayardan denenmesini öneririz. Belli alanlara tarayıcı ile giriş imkanı sunulursa o alandan oturum açmadaki kullanılmayan seçeneklerin açılmasını öneririz. Örnek iki aşamalı ve ekli olmayan mail varsa eklenip doğrulanması.

Birisinin sizin rızanız dışında hesabınızı kullandığını veya çalınarak kurallara aykırı olan şeyler yaptığını ispatlayan hesaplar için bir destek talebi oluşturulabilir.

İşletme olarak değiştirilecek hesaplarda sistemsel durumların kalkacağını düşünüyoruz. Burada önemli olan kısıtlı halde de olsa eğer ayarlara ulaşma izni verilebilirse bu işlemin uygulanması işe yarayabilir.

Son olarak nasıl çözüme ulaştıracağını bilmeyenlerin bu yolu izledikten sonra bir destek talebini geliştiriciye gönderebilirler. Yukarıdaki iletişim adlı bağlantımızda gerekli adreslere ulaşacaksınız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.