Facebook Messenger Lite Türkiye' ye geldi, hemen indir!

Andronova
2 Minimum Okuma

Dünya' nın en büyük sosyal medya servisi Facebook' un kullanıcıları arasında kolay iletişim sağlayabilmelerine olanak sağlayan mesaj uygulaması Messenger Lite nihayet Türkiye'de.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Toplam 2 milyardan fazla ve günlük 1.2 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısıyla Dünya’nın en büyük sosyal ağı haline gelen Facebook, insanlar arasındaki sosyalleşmeyi bir başka boyuta taşıdı. Muazzam boyutlardaki kullanıcı sayısı sebebiyle bu kullanıcıların birbirleri arasında daha etkili ve rahat iletişime geçebilmeleri için sunulan Facebook Messenger uygulaması, düşük özellikli cihazlarda performans açısından oldukça sorun teşkil edebiliyordu.

Hali hazırda Facebook uygulamasının da Facebook Lite şeklinde düşük donanımlara sahip cihazlara yönelik bir versiyonu çıkmış ve bu kesim kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Sosyal medya devi daha önce ABD başta olmak üzere sınırlı sayıdaki ülkede kullanıma sunduğu ve şimdi ek olarak aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 130’dan fazla ülkede daha yayına giren Messenger Lite uygulamasını yayına aldı.

Facebook Messenger Lite

Messenger Lite indir

Sadece bir mesajlaşma uygulaması olmaktan öte, yapay zekalı bir asistan da olan Facebook Messenger servisinin Lite versiyonu gerek batarya performansı açısından, gerek ise cihazın yavaşlamasında aldığı etkin rolü açısından büyük bir hamle diyebiliriz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Normal versiyonunun 250MB’ın üstünde olduğu ve şimdi sadece 10MB boyuta sahip yeni Messenger Lite uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Messenger Lite apk indir: play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.mlite&hl=tr


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 16:53

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir