Facebook Messenger Lite Türkiye' ye geldi, hemen indir!

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Dünya' nın en büyük sosyal medya servisi Facebook' un kullanıcıları arasında kolay iletişim sağlayabilmelerine olanak sağlayan mesaj uygulaması Messenger Lite nihayet Türkiye'de.

Sponsorlu reklam

Toplam 2 milyardan fazla ve günlük 1.2 milyardan fazla aktif kullanıcı sayısıyla Dünya’nın en büyük sosyal ağı haline gelen Facebook, insanlar arasındaki sosyalleşmeyi bir başka boyuta taşıdı. Muazzam boyutlardaki kullanıcı sayısı sebebiyle bu kullanıcıların birbirleri arasında daha etkili ve rahat iletişime geçebilmeleri için sunulan Facebook Messenger uygulaması, düşük özellikli cihazlarda performans açısından oldukça sorun teşkil edebiliyordu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hali hazırda Facebook uygulamasının da Facebook Lite şeklinde düşük donanımlara sahip cihazlara yönelik bir versiyonu çıkmış ve bu kesim kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Sosyal medya devi daha önce ABD başta olmak üzere sınırlı sayıdaki ülkede kullanıma sunduğu ve şimdi ek olarak aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 130’dan fazla ülkede daha yayına giren Messenger Lite uygulamasını yayına aldı.

Sponsorlu reklam

Facebook Messenger Lite

Messenger Lite indir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sadece bir mesajlaşma uygulaması olmaktan öte, yapay zekalı bir asistan da olan Facebook Messenger servisinin Lite versiyonu gerek batarya performansı açısından, gerek ise cihazın yavaşlamasında aldığı etkin rolü açısından büyük bir hamle diyebiliriz. 

Normal versiyonunun 250MB’ın üstünde olduğu ve şimdi sadece 10MB boyuta sahip yeni Messenger Lite uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Messenger Lite apk indir: play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.mlite&hl=tr

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 16:53

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak