Facebook oturum zaman aşımına uğradı ne demek

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook bir sorun oluştu oturum zaman aşımına uğradı ne demek? Zaman aşımı hatası çok karşılaşacağınız bir sorun değil. Yılda belki iki kez çıkar ya da çıkmaz. Bu uyarıyla beraber beyaz ekranda yeni hikayeler yüklenemedi peşine gelebilir.

Teknoloji destek

Facebook uygulamasından otomatik hesaba giriş yaparken bazen giriş hatası alabiliyorsunuz. Hesabınız açılıyor ama beyaz ekranda şu şekilde: “Facebook bir sorun oluştu oturum zaman aşımına uğradı tekrar giriş yapınız” gelebiliyor. Böyle bir uyarı aldıysanız, kesin şundandır diyemeyiz ama büyük ihtimal diyebileceğimiz nedenleri yazacağız. 

Uygulamayı açtığınızda dosya açılamıyor ve bu dosya türü desteklenmiyor uyarısıyla zaman aşımı sorunu çıkıyor.

Bakıyorsunuz video izlerken oturum zaman aşımına uğradı hatası çıkabiliyor. Hatta paylaşım yaparken dahi çıkıyor. Öneriye baktığınızda sadece tekrar giriş yap dışında bir şey gelmiyor. Kısaca ağdaki bir problemden dolayı olur olmaz her yerde karşınıza çıkan bir uyarı.

Zaman aşımı sorunu için ilk kontroller

Kontrol etmeniz gereken işlemler olacak. Bunları deneyip sonra aşağıda olası çözüm sıralamasını takip ediniz.

 • Diğer sosyal ağ platformlarında bunla alakalı paylaşımlar yapılmış mı kontrol edelim.
 • Telefonu, tarayıcıyı ve internetinizi değiştirip denemenizde fayda olacak.
 • Tarih kısmında yanlışlık görüyorsanız düzeltiniz.
 • Farklı hesabınız varsa birde onla giriş yapmaya çalışınız.
Facebook oturum zaman aşımına uğradı ne demek
Facebook oturum zaman aşımına uğradı ne demek

İlk görsel çıktığında tamam dediğinizde tekrardan şifre girmeniz gerekebiliyor. Sonradan bir kaç kez denediğinizde ikinci görselde yazanla karşılaşabilirsiniz.

Facebook bir sorun oluştu ne demek
Yeni hikaye yüklenemedi uyarısı

Bir sorun oluştu yazıyor mu?

Facebook bir sorun oluştu hatasının nedeni cihazdan kaynaklı veya oturumla alakalı bir sorun görülebilir. Bize göre olası nedenlerini sizlere sıralayacağız.

 • Oturum süresi dolduğunda.
 • Başka bir cihazdan giriş yapıldığında.
 • Hesapta görülen olan dışı bir durumda.
 • Aynı anda farklı internet bağlantısıyla denenmesi. Wifi veya mobil internetle.
 • Ülkede veya dışarıda bağlantı sorunlarında çıkabilir.
 • Aşırı yapılanlar veya ağın kurallarının dışına çıkanlara bir süre engellenebilir.
 • Biri hesap çalma girişiminde bulunmuş olabilir. Sık şifre denemeleri veya şifrenin farklı yöntemlerle kırılması ve bu sistem tarafından algılandığında geçici hesabın kilitlenmesi.

Her iki uyarının ortak noktası aynı sebepten çıkmış olma olasılığıdır. Çok sık deneme yapanlarda bazen uyarı metni değişebiliyor.

Ülkenizde yaşanan sorunlardan dolayı erişimlerde sıkıntı çekenlerin önce vpn denemeleri gerekiyor. Çünkü çoğunun işe yaramayacağını belirtelim. Sık yaptığınız şeylerden dolayı çıkmışsa o zamanda hiç hesabınıza dokunmadan beklemeniz gerekecek. Saatlerce sürebileceği gibi günlerce de sürebilir.

Hikayeler yükleme sorunu

Beyaz ekran çıkıyor ve yeni hikayeler yüklenemedi diyor. Yüklemek için dokunun önerisi gelebiliyor. İşte net olmasa da olması muhtemel nedenleri.

 • Uygulamada zaman aşımı oldu ve oturumunuz sonlandıysa.
 • Bir güvenlik sorunu var. Giriş için fotoğraf doğrulaması istenebilir. Arkadaşlarınızın resimleri ekran gelecek ve kim olduğunu seçerek sorunu çözeceksiniz. Bu işlem kısa bir zaman alabilir.
 • Uygulamadan oturumunuzu kapatın tekrar şifrenizle girin.
 • Bilgisayardan da deneyerek daha rahat bu kısım atlatılabilir.

Özetleyecek olursak; çok sık yapılanlardan dolayı uyarı çıkabileceği gibi genel ağın aksaklıklarından biri de olabiliyor. Ceza alan kullanıcıların karşısına böyle bir uyarıda çıkarılabilir. Test için profilinizde bir şeyi değiştirmeye çalışabilirsiniz. İzin vermediğinde sistemdeki problemlerle veya yaptırımlarla izah edebiliriz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir