Facebook Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Mustafa Kemal Erdem
Yazar Mustafa Kemal Erdem 7 Minimum Okuma

Facebook’ ta video indirmeye yönelik çok sayıda araçla karşılaşacaksınız. Bu içeriğimizle en kolay Facebook Reels videoları nasıl indirilir adım adım anlatacağız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook, daha geniş erişimi nedeniyle tüm sosyal medya platformları arasında hızla en etkili platform haline geliyor. Felsefe, teknoloji, tıp, sanat ve müzik dahil olmak üzere hayatın her alanından insanlar, Facebook izleyicilerini bu alanlar hakkında eğitmek için kısa makaralar ve uzun videolar yüklüyor. Zaman tünelinizde günlük olarak ilginizi çeken birçok videoya rastlayabilirsiniz. 

Ancak nedense bu videoları anında izleme şansınız olmuyor. Bu yüzden beğendiğiniz videoları indirerek boş zamanlarınızda izlemek için cihazlarınıza kaydetmeniz daha iyi olur. 

Sonuç olarak Facebook üzerinden hem eğlence hem de eğitim içerikli videolar alabildiğiniz için bu videolardan bilgi-eğlence bakış açısıyla faydalanabileceksiniz.

Facebook’tan video indirmek, düşündüğünüz gibi zorlu bir iş çünkü bu platform özelliklerinde bir indirme seçeneği sunmuyor. Ancak, beğendiğiniz videoları, o videoların bağlantılarına sahipseniz kolayca indirebilirsiniz. 

Facebook Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Facebook’ ta kullanıcılar bazı ilgi çekici videoları cihazlarına indirme ihtiyacı duyabilirler. Bunun için en sık kullanılan video indirme siteleridir. Sonrasında video indirme uygulamaları gelmekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

1. Tarayıcı veya Uygulama Kullanarak İndirme:

Facebook Reels videolarını indirmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri, Facebook’un web sitesini bir tarayıcıda veya Facebook uygulamasını kullanmaktır.

2. Tarayıcı Üzerinden İndirme:

 • Reels videosunu bulmak için tarayıcınızın adres çubuğuna “facebook.com” adresini yazın ve Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından, Reels videosunu indirmek istediğiniz gönderiyi bulun ve videoyu oynatın.
 • Videonun oynatıldığı sayfada, tarayıcınızın videoyu indirme seçeneğini kullanarak videoyu kaydedebilirsiniz.

3. Mobil Uygulama Üzerinden İndirme:

 • Facebook uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Reels videosunu indirmek istediğiniz gönderiyi bulun ve videoyu oynatın.
 • Videonun oynatıldığı sayfada, videoyu indirme seçeneğini arayın. Bazı üçüncü taraf uygulamalar veya tarayıcı eklentileri bu işlemi kolaylaştırabilir.

4. Üçüncü Taraf Araçlar Kullanma:

 • Facebook Reels videolarını indirmek için çeşitli üçüncü taraf araçlar mevcuttur. Bu araçlar genellikle çevrimdışı video indirmeyi kolaylaştıran çevrimiçi servisler veya uygulamalar şeklinde gelir.
 • Bu araçları kullanırken, güvenilir ve güvenlik önlemleri alınmış araçları seçmeye özen gösterin. Ayrıca, gizlilik politikalarını ve kullanım koşullarını dikkatlice okuyun.

5. İndirilen Videoları Paylaşımı ve Kullanımı:

İndirdiğiniz Facebook Reels videolarını, kişisel kullanımınız için saklayabilir veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ancak, videoları başka bir kişinin izni olmadan ticari amaçlarla kullanmamaya özen gösterin ve telif haklarına saygı gösterin.

Facebook Videolarını İndirme Yöntemleri

Nasıl yapılacağını öğrenmek için Facebook’ tan video indirme, bir blog gönderisine bakmanız veya uzun bir video izlemeniz gerekmez. Tek yapmanız gereken bu hizmeti veren bir platforma gitmek, istediğiniz video bağlantısını arama çubuğuna eklemek ve enter tuşuna basmak. 

Ardından, videonuzu indirmek istediğiniz video çözünürlüğü kalitesini seçmelisiniz. Sonuç olarak, sistem videonuzu indirecek ve birkaç saniye içinde cihazınıza kaydedecektir. Daha sonra, boş zamanınız olduğunda o videoyu izleyebilirsiniz. 

Aşağıdakiler, aşırı verimlilik ve doğrulukla Facebook video indir için en iyi araçlardır.

Web Araçlarının Kullanımı

Facebook hikayelerini, makaraları ve birkaç dakikalık klipleri indirmek istiyorsanız hızlı sonuçlar için en iyi yaklaşımdır. Bu tür araçlarla çok büyük avantajlar elde edebilirsiniz:

 1. Bunları kullanmak için cihazınıza herhangi bir program veya yazılım indirmenize gerek yoktur.
 2. Avantajlarından yararlanmak için bir hesap oluşturmanıza veya kaydolmanıza gerek yok.
 3. Hizmette herhangi bir gecikme veya eksiklik olmadan günlük sınırsız video indirebilirsiniz.

Arayüzleri de çok kapsamlıdır ve kullanım sanatında bir bakışta ustalaşabilirsiniz. 

Ayrıca akıllı telefonlar, sekmeler, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere tüm cihazlarla uyumludurlar. Böylece onları belirli bir cihazdan çalıştırmanız gerekmez.

Ayrıca, cihazınıza indirmeden önce gerçek zamanlı ayrıntılar ve video önizleme sağlarlar. Bu nedenle, spam veya yanlış videoyu indirme şansı yoktur. 

Her şeyden önce, mahremiyetinize tamamen saygı duyarlar ve bilgilerinizin hiçbir bölümünü başka herhangi bir tarafla paylaşmazlar. Ayrıca videolarınız indirildikten sonra verdiğiniz linkleri veri tabanından silerler.  

Bu araçlardan herhangi birini kullanmak için yalnızca çevrimiçi olmanız Facebook video indirici ve video bağlantınızı yapıştırmanız yeterlidir. Videonuzu anında indirecektir. Ardından, en iyisini Facebook video dönüştürücü sağlayan siteyi bulmak için interneti keşfedebilirsiniz.

Facebook ta Reels videolari 1
Facebook’ ta Reels videoları indirme

Yukarıdaki bağlantıyı kullandığınızda ilk görselde içeriğin yer aldığı URL yapısı girilecek. Sonra ikinci görseldeki ‘İndirmek’ adlı bağlantıya dokunmanız ile video indirme işlemi başlayacak. Lakin ikinci alanın açılması biraz zaman alıyor. Kısaca video indir butonuna dokunduktan sonra bir süre beklememiz gerekiyor.

Facebook ta Reels videolari 2
Facebook Reels videoları nasıl indirilir

Facebook Video İndirmede Cep Telefonu Uygulamaları

Bir akıllı telefon kullanıcısıysanız veya saatlerce süren klipleri indirmek istiyorsanız, cihazınıza farklı video indirme uygulamaları yüklemek daha iyidir. Daha sonra bunları kullandıktan sonra, hizmetlerini gözlemledikten sonra en iyisini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. 

Çeşitli uygulamalar video indirme hizmetleri sağlar. Bu programlarla sadece Facebook’tan değil, diğer sosyal medya kaynaklarından da video indirebilirsiniz, bu da büyük bir katma değerdir. Hatta bazıları videoları neredeyse tüm olası çözünürlüklerde indirmenize izin verir. 

Ayrıca, müzik videoları söz konusu olduğunda çok yararlı olabilecek videolardan ses çıkarma özelliği ile kullanıcıyı da kolaylaştırırlar. Bununla, sosyal medya hesaplarınızı doğrudan bu uygulamalardan herhangi biriyle entegre ederek indirme işleminizi hızlandırabilir ve video galerisini daha iyi yönetebilirsiniz.

Video İndirme Yazılımını Kurun

Klipleri düzenlemek için ilgili videoları bilgisayarınıza indirmeyi tercih eden bir video düzenleyiciyseniz, video indirme yazılımından yardım almalısınız. Çok sayıda program bu hizmeti sağlar. Bu tür bir yazılımla, yalnızca videolarınızı indirmekle kalmaz, aynı zamanda ihtiyacınıza göre dosya biçimini bir türden diğerine değiştirirsiniz. 

Ek olarak, bu tür programlarda bazı video düzenleme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. 

Videolar günümüzde harika bir öğrenme ve eğlence kaynağıdır. Bu nedenle, ilginizi çeken videoları zaman kaybetmeden anında kaydetmek için farklı video indirme seçeneklerini elinize almalısınız. 

Aksi takdirde bu videolar daha sonra sahipleri tarafından silinebilir. Böylece onları bir daha bulamayacaksınız.

Facebook’ ta Reels videoları indirmede sorun yaşayanların yapacağı ilk işlem, farklı bir tarayıcı ile veya gizli sekme ile denemek olacak.

Facebook Reels videoları nasıl indirilir sorusu için bilgilendirme makalemiz buraya kadar.

Sonraki: Facebook Video Yüklenmiyor

Takip etmek:
Uzun yıllar teknolojiyle ilgili bir çok alanda çalışmış ve çalışma alanı ile ilgili gelişmeleri yakinen takip eden biri.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir