Facebook Reklam Ödeme Şikayeti ve Ücret İadesi

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook reklam ödeme şikayeti: Facebook reklam ödemesini yaptım ama ödenmemiş bakiye şeklinde uyarı alıyorum diyerek şikayet bölümünü soranlar olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dünyanın en büyük sosyal ağı olmaya devam eden şirketin rekabet için sürekli kendini geliştirmesi gerekiyor. Biraz rakiplerinden araklayarak birazda kendi projelerini kullanarak gelişmeye devam ediyor. Bu büyümenin doğal olarak reklam pazarında söz sahibi olmayı sağlıyor. Diyebiliriz ki Google’ dan sonra en büyük reklam ağlarından biri.

Facebook reklamlarında mağazalar, servisler ve bireysel satışlarda büyük başarılar elde edilebiliyor. Ama reklam yayınlama da Facebook biraz sıkıntı oluşturabiliyor. Yani yanlış bir işlem yaptığınızda sizi şüpheli olarak görebiliyor. Kredi kartının limiti yetersiz, güvenlik nedeniyle doğrulamama veya reklam içeriğini tam analiz edilememeden dolayı reklam engellemelere gidebiliyor.

Facebook Reklam Ödeme Sorunu Bildirimi

Reklam yayınında veya ödemesinde zaman zaman aksaklık yaşayanlar oluyor. Bu genelde şüpheli görülen hesaplarda bu şekilde oluyor. Lakin su’ dan sebeplerden de işleme uğrayan hesaplarda oluyor. Örnek kredi kartı internet alışverişine kapalı olan hesaplarda para çekimi gerçekleşemedi hatası verdikten ve bir kaç denemeden sonra bakmışsınız sizi şüpheli sınıfına eklemişler.

Aşağıda verdiğimiz sorunlar için Facebook reklam iletişim formu üzerinden çözüme ulaşabilirsiniz. Başvuru genelde 1-3 gün içerisinde sonuçlanabiliyor. Facebook’ ta reklam ödemelerinde görülen tüm sorunlar için iletişim adresini tercih edebilirsiniz. Zaten form açıklama kısmında detaylı sorunu yazabilirsiniz. 

Kartınızdan alınan ücretin iadesi için gerekli atılacak iki adım bulunuyor. Biri aşağıdaki önerimiz ve diğeri yasal yollarla talep göndermeniz. Tabi burada haklı olmanız şartını söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Önemli bir kaç notumuz olacak. Öncelikle yapılan ödemenin işleme alınıp alınmadığını geçmiş izleme alanından kontrol edilmeli. Hem banka uygulamasından hem Facebook panalinde. Sonrasında bekleme süresinin gün boyu olduğunu söyleyelim. Yoğun bir ana veya sistemsel problemlere denk gelinme durumlarını göze alarak beklemeniz gerekebilir.

Facebook Reklam Ödemesi Yapamıyorum

Talem oluşturmanız için kullanacağınız URL ve doldurduğunuzda hemen dönüş yapılmadığını belitelim. facebook.com/help/contact/649167531904667

  • Reklam ödemesi başarısız oldu
  • Hesapta ödenmemiş bakiye görünüyor
  • Kredi kartımdan izinsiz yapılmış çekim var
  • Reklam için alınan ücret fazla görülüyor
  • Kredi kartı, bankamatik kartı ve paypal üzerinden yapılan işlemlerde sorun var
  • Faturalandırma ile ilgili sorun var

Not: Reklam ödeme sorunlarında ilk kontrol edilmesi gereken kredi kartının sanal alış verişe açık olması ve geçerli sanal limitin yeterli olması. İnternet alış verişleri için sanal limit normal kredi kartı limitinde olmayabiliyor. Birde yeni düzenlemede yakın zamanda sanal alış verişler için bankaya yazılı veya sözlü onay vermeniz gerekecek.

Facebook Reklam Ödeme Şikayeti Hakkında

1. Faturalandırma Hataları: Bazı kullanıcılar ve işletmeler, Facebook reklamlarına ilişkin faturalandırma hatalarıyla karşılaşmış olabilirler. Bu hatalar genellikle yanlış miktarlarda fatura edilme veya beklenmedik ücretlendirme şeklinde ortaya çıkar. Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız, lütfen derhal Facebook Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin ve durumu bildirin. Müşteri temsilcilerimiz, faturalandırma hatalarını inceleyecek ve size uygun bir çözüm sunacaktır.

2. Ödeme Başarısızlıkları: Bazı kullanıcılar, Facebook reklam ödemelerini gerçekleştirmeye çalışırken başarısızlıkla karşılaşabilirler. Bu durum genellikle ödeme yöntemiyle ilgili bir sorun veya banka tarafından reddedilmiş bir işlem nedeniyle ortaya çıkar. Öncelikle, kullanmış olduğunuz ödeme yöntemini ve bilgilerini kontrol edin ve doğru olduğundan emin olun. Sorunun devam etmesi durumunda, bankanızla iletişime geçin ve Facebook ödemelerinin bloke edilmediğinden emin olun.

3. Hesap İncelemesi ve Destek: Facebook, reklam ödemeleriyle ilgili yaşanan sorunları ciddiye alır ve hızlı bir şekilde çözmek için çaba gösterir. Eğer hesabınızla ilgili bir inceleme yapılmış veya kısıtlamalar getirilmişse, endişelerinizi dile getirmek ve açıklama talep etmek için Facebook Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin. Müşteri temsilcilerimiz, sorununuzu dikkatle inceleyecek ve size yardımcı olacaktır.

4. Dikkate Alınacak Diğer Konular: Reklam ödeme sorunlarıyla karşılaşmanız durumunda, öncelikle sakin kalmaya ve sorunu çözmek için adımlar atmaya çalışın. Facebook Destek, size hızlı ve etkili bir şekilde yardımcı olmak için buradadır. Sorunlarınızı çözmek için en iyi çabayı göstereceğiz ve reklam kampanyalarınızın kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlayacağız.

Facebook reklam ödeme şikayeti hakkında gerekli bilgilendirme buraya kadar.

Sonraki: Facebook Girişi Şu anda Bu Uygulama İçin Kullanılmıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir