Facebook şikayet adresleri 2020

media 32

Rahatsızlık veren kişiler hakkında işlem başlatılması adına aranan yöntemlerden doğru olan bağlantıların kullanılması gerekiyor. İçeriğimiz örnek Facebook şikayet adresleri içermekte.

teknik destek

Facebook şikayet diye çok kişi yardım almak istiyor ve Google’ u altına üstüne getiriyor. Ama bir türlü istediğine ulaşamıyor. Yazımızla çok sayıda sorunu ele alan bağlantı adresimizi paylaştık. Facebook ağında olmaması gereken fotoğrafları, grupları, sayfaları veya hesapları şikayet edilmesi adına yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Aşağıdaki şikayetlerden herhangi birini tıkladığınızda, yukarısında bir not göreceksiniz ve bu notun okunduktan devam edilmesi önerilir.

Facebook şikayet adresleri için kullanım alanları

Bağlantının kullanılacağı örnek yerler şöyledir:

 • Biri beni taklit ediyor veya birisi tanıdığım birini / arkadaşımı taklit ediyor
 • Biri izinsiz / iznim olmadan benim fotoğraflarımı ve çocuğumun / ailemin fotoğraflarını kullanıyor
 • Yaşı tutmayan çocuklar için şikayette bulunma
 • Birisi benimle ilgili gizli olan şeyleri paylaşmakla tehdit ediyor 

Örnek bağlanı https://www.facebook.com/help/contact/295309487309948 fake hesapların iletilmesinde kullanılmakta. Daha geniş bilgilere yazı sonunda bulacaksınız.

Sorununuzla ilgili seçeneği seçip, gerekli alanları doldurup ve gönderimden sonra belli bir süreliğine dönüş bekleyiniz. Çok sık yapmamak şartları ile bir kaç kez bağlantılardan yararlanabilirsiniz. Bu adım hızlı bir şekilde size geri dönüşü sağlamayacaktır. Yoğunluğun ve durumun acil olup olmadığı bu dönüşü hızlandıracaktır.

Facebook şikayet adresleri
Facebook şikayet adresleri

Facebook şikayet başvurusunda bulunma

Aşağıya eklediğimiz URL içerisinde çok sayıda işinize yarayacak bağlantıyı bulacaksınız. Konuya yakın formların kullanılması ile açılan bir kanalla yazışarak bir yol bulabilirsiniz.

Facebook şikayet adresleri başvurusu bildirim ile nasıl yapılır diyenler için yukarıdaki URL bağlantımızla çok sayıda konuyla alakalı sorunları geliştiriciye iletebilirsiniz. Kesin olacak gibi söylemlere yer verilen sitelerden ve kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kurumsal alanların dışında çıkarak bireysel desteklerden uzak durulması daha sağlıklı olacak.

Hesabımın bir başkasının eline geçtiğini belirten başvurunuz veya izinsiz başka biri tarafından kullanıldığını düşünüyorum diyenlerle karşılaşıyoruz. Bu formda hesap taklidi yapanı şikayet etmek için kullanılan ve kimlik taklidinde nasıl şikayet edilir öğreneceksiniz.

Facebook’ tan yeni bir hesap açmadığınız halde bir e-posta aldıysanız ve bir hak ihlalini iletmek istiyorsanız o zaman aşağıdaki bağlantı çok işinize yarayacak. Tabi bundan emin olmak adına gerekli kontrollerin yapılması gerekiyor. İsteyen parolayı sıfırlamayı başlatarak eğer ilgili hesaba ulaşım sağlanırsa kapatmayı düşünürsünüz.

Dönüş yapılmayan şikayetlerde yapılacaklar

Yoğun zamanlarda veya içeriğe göre değişken dönüş zamanları oluyor. Tabi doğru seçenekle yapılmayan başvuruların sonuçları olumsuz olacağından bir kaç bağlantının kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Spam olarak görülen talepler ve kullanılan cihazların engellenmesi mümkün. Eğer oturumunuz açıksa canlı denilen destek hizmetinden yararlanınız. Yazının sonundaki öneri haber içeriğimizde bulacaksınız. Birebir görüşme imkanı sunulmuyor ama size özel bir iletişim kanalı açılabiliyor.

Facebook izinsiz kredi kartimdan para cekmis
Facebook’ a nasıl şikayet edilir

Facebook hesap şikayet adresleri

Hesap şikayetlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli detay işlem yaptırmak istediğiniz hesabın içeriğinde sorunun yer alması. Bunun olmamasının bir sonucu yapılan bildirimlerin dikkate alınmamasıyla sonuçlanır. Belki aşırı olan çoklu şikayetlerin hesabı incelemeye alınmaya neden olur. Karşı hesabın doğrulanması için kişiye bilgilendirme gider. Ya da oturumu açtığınızda direk doğrulama çıkar.

Şu ayrıntılara dikkat edelim:

 • Hangi sebeple başvuruluyorsa onunla ilgili kategori veya URL kullanmalısınız.
 • Sebepsiz veya yersin şikayetlerin sonucunda size yaptırım gelme olasılığı var.
 • Karşı tarafa hızlı yaptırımda bulunmak isteyenlerin çok sayıda hesabı kullanarak iletişime geçmesi gerekir.
 • Geri dönüş bekleyenlerin boşuna beklememelerini öneriyoruz. İlk bildirimde size iletişime geçtiğinizden dolayı bir mail atılmakta.
 • Sonrasında açıklama için dönüş beklememeniz söylenir.

Yasal durumlara yönelme

Sosyal medyadaki kullanılan yöntemlerin işe yaramadığında bir çoğunun ya şikayet sayfalarına yöneldiğini görüyoruz ya da yasal haklarını arayacaklarını belirten paylaşımları yaptıklarını. Lakin nereye iletilirse iletilsin ilgili ağın Türkiye’ de bulunduğu temsilcisine genelde bilgilendirme gitmez. Bu kanalların uygulamasıyla hükümlü oldukları konular kısıtlıdır.

Yasal başvuruların uygulanmasındaki mantık şöyledir:

 • Devletin aldığı kararların uygulanması.
 • Vergi ve gizlilik tarafında gerekli iletişimin sağlanması.
 • Mahkeme tarafından gönderilen kararların uygulanması.
 • Telif durumlarda şirketin yasal temsilcilerinin başvurularına cevap verme ve dahası.

Buradaki bilgilerinde bir açıklamaya ihtiyaç duyduğunu belirtelim. Her türlü başvurunuz dikkate alınmaz. Dikkate alınacaklardan bir kaçında şuna benzer şeylerin olması gerekiyor. Örnek kişisel bilgilerinizin izinsiz paylaşılması, tehdit veya şantaj durumlarının var olması.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın